24.07.2024.

21:11

Lajović u četvrtfinalu Umaga!

Naš as je pobedio Italijana Flavija Kobolija sa 2:0 u setvoima (7:6, 7:6). Meč je trajao dva sata i 13 minuta.

Nije bio lak meč za Ducija protiv 48. igrača sveta, čemu svedoči i to da je oba seta rešio tek u taj-brejku.

U prvom setu, viđen je po brejk na obe strane, da bi u odlučujućem gemu Srbin iskoristio greške rivala, napravio je tri mini brejka i sa 7:5 došao do vođstva.

Drugi set je bio jako uzbudljiv. Imao je Lajović dva brejka prednosti, ali desio se pad koncetracije, tako da je protivnik uspeo oba da vrati. Spretniji je bio Dušan u taj-brejk i  tako je obezbedio plasman u četvrtfinale turnira.

Tu ga čeka drugi nosilac Lorenco Muzeti koji je u prethodnom meču bio bolji od Marka Trungelitija.