Kraj! Srbija povela protiv Grčke! Miša srušio Tanosa na otvaranju!

Posle njih na teren će Novak Đoković i Janis Ksilas, očekuje se da taj meč počne oko 17 časova.

Drugog dana, u nedelju od 13 časova prvo se igra dubl za koji su prijavljeni Hamad Međedović i Novak Đoković, odnosno Petros Cicipas i Demetris Azoides. Nakon njih slede preostala dva singla, a prema rasporedu najbolji srpski teniser igra protiv Tanosa, dok se Kecmanović sastaje sa Ksilasom.

DRUGI SET

6:3 - Slomljen je Tanos definitivno, Kecmanović na servis Grka dolazi do dve gem set meč lopte, rival pogađa mrežu i to je kraj! Prvi duel u ovom meču dobija Srbioja 2:0 i vodi 1:0 u ukupnom skoru.

5:3 - Miša uzvraća istom merom! Odlični servisi i ekspresno stiže do tri gem lopte i gema.

4:3 - Tanos odgovara osvojenim gemom bez izgubljenog poena

4:2 - Kecmanović je na servisu odmah stigao do prednosti. Uf, posle malog auta grčki teniser je stigao do izjednačenja, ali srpski teniser je odgovorio sa tri vezana poena i novim gemom.

3:2 - Grk je na servisu. Imao je prednost dve gem lopte, naš teniser je spasio jednu, ali ne i drugu. Mišina prednost u gemovima je smanjena.

3:1 - Potvrđen brejk, sjajna igra srpskog asa, koji juri ka osvajanju drugog seta i pobedi.

2:1 - Breeeejk! Kecmanović stiže do prednosti i u drugom setu. Serviraće za potvrdu brejka.

1:1 - Kecmanović rutinskom igrom dolazi do izjednačenja.

0:1 - Posle gubitka prvog seta grčki teniser osvaja prvi gem u drugom setu.

Prvi set

6:3 - Idemooo! Kecmanović dobija prvi set protiv Grka Tanosa!

5:3 - Bravoooo! Novi brejk pravi Kecmanović i sada servira za osvajanje prvog seta! Srbin je sjajnim riternom došao do brejk lopte i nije prokockao priliku da povede opet u setu.

4:3 - Bez izgubljenog poena je osvojio ovaj gem Miomir Kecmanović i sada ima prednost u setu.

3:3 - Borio se naš teniser, pritiskao, ali i Tanos dobro servira i osvaja servis gem. Novo izjednačenje u meču.

3:2 - Dobri servisi Kecmanović i bez problema osvaja gem.

2:2 - Opustio se Tanos, igra sve bolje, sad uzima svoj servis gem bez izgubljenog poena za izjednačenje u setu.

2:1 - Šteta, Grk uzvraća odmah ribrejkom. Kecmanović je napravio nekoliko grešaka, sve je to Tanos kaznio i vratio set na početak.

2:0 - Bravo Mišo, pravi brejk na startu meča! Sjajna igra i pritisak našeg tenisera urodio je plodom, pa bez probema utima protivniku servis gem.

1:0 - Kecmanović je od 30:0 na svoj servis dozvolio Grku da se vrati u gem. Na sreću bez drame dobija prvi gem naš teniser zahvaljujući sigurnim servisima i igri sa osnovne linije.

15.15 - Počeli su meč Kecmanović i Tanos. Igra se u dva dobijena seta. Srpski teniser prvi servira.

15.05 - Ovacije za srpske tenisere koji su izašli na teren!

14.58 - Uskoro počinje meč.

14.56 - Intonirane su himne Srbije i Grčke.

14.36 - Nole je trenirao, a potom malo zaigrao pred start duela sa Grcima.

14.30 - Kecmanović i Tanos do sada nisu imali priliku da odmere snage na terenu, tako da će današnji meč biti njihov premijerni susret. S obzirom na to da Tanos trenutno zauzima 713. mesto na ATP listi, Kecmanović ulazi u ovaj duel kao veliki favorit.

14.25 - Poštovani čitaoci dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos posvećen meču Miomir Kecmanović - Aristotelis Tanos, u okviru Dejvis kupa.