08.10.2024.

13:46

On čeka Đokovića u osmini finala! Rus napravio iznenađenje

Rus je napravio podvig i savladao je 17. tenisera planete, Amerikanaca Frances Tijafoa posle preokreta rezultatom 5:7, 7:5, 7:6. Ovaj duel je trajao čak tri sata i šest minuta.

U prvom setu gledali smo ravnopravno borbu, međutim teniser sa Floride je uspeo da napravi jedan brejk i to mu je donelo vođstvo u setovima.

Brzo je američki igrač oduzeo servis protivniku i u drugom setu, ali uspeo je ekspresno da se vrati igru Safijulin.

Pri rezultatu 6:5, ruski teniser je imao dve set lopte, a odmah je prvu iskoristi i tako uveo meč u treći set.

Bio je pun samopouzdanja Safuijilin, igrao je sjajno, pogađao udarce, stigao je do brejka i poveo sa 5:2, međutim vratio se Tijafo i uspeo da izbori taj-brejk u finalnom setu.

U taj-brejku je Rus bio konkretniji i skoncentrisaniji i to mu je donelo pobedu s kojom je zakzao duel s Novakom Đokovićem.

Roman Safujilin trenutno je 57. igrač na ATP listi, a najbolji plasman mu je 36. mesto. Do sada u karijeri nikada nije osvojio turnir.