25.10.2024.

13:44

Olga juriša ka tituli! Danilovićeva se plasirala u polufinale turnira u Kini!

Danilovićeva je meč završila posle sat i 44 minuta borbe, gde je, uprkos izazovnom početku oba seta, uspela da nadoknadi zaostatak i dođe do pobede.

U prvom setu, Olga je gubila 2:0, ali je brzo izjednačila na 2:2. Tajlanđanka je ponovo povela sa 4:2, ali je Olga napravila seriju od četiri gema i osvojila set sa 6:4. Drugi set se odvijao na sličan način – Savankaev je povela sa 4:2, ali je srpska teniserka ponovila svoju dominaciju i završila meč u svoju korist.

Danilovićevu sada u polufinalu čeka prvi nosilac turnira, Čehinja Katerina Sinijakova, dok joj plasman među četiri najbolje igračice turnira već osigurava skok na 73. mesto WTA liste.

Ukoliko nastavi s pobedama, Olga ima priliku da se približi i plasmanu u top 50 na svetu, što bi bilo značajno ostvarenje za njenu karijeru.