28.10.2024.

18:55

Kecmanović iskoristio priliku! Miša kao "laki luzer" prošao u 2. kolo mastersa u Parizu!

U uzbudljivom meču koji je trajao dva i po sata, Kecmanović je savladao Argentinca Sebastijana Baeza sa 6:4, 6:7, 7:5 i ostvario svoju drugu pobedu nad njim ove godine.

Kecmanović je u prvom setu poveo brejkom za 4:2, ali je Baez ubrzo uzvratio. Ipak, Miša je uspeo da završi set sa 6:4 nakon odbranjene brejk prilike Argentinca u devetom gemu.

U drugom setu, jedina brejk šansa pripala je Kecmanoviću, no set je rešen u taj-brejku u kojem je Baez slavio sa 7:6.

Treći set počeo je loše za srpskog tenisera, izgubivši servis na startu, ali je ubrzo izjednačio na 3:3. Ključan brejk dogodio se u 11. gemu kada je Kecmanović poveo sa 6:5 i uspešno priveo meč kraju rezultatom 7:5.

Kecmanović je tako uprkos poraz u poslednjem kolu kvalifikacija od Markosa Girona, uspeo da se nađe na glavnom žrebu zbog odustajanja Alehandra Davidoviča-Fokine i da prođe u drugo kolo.