31.03.2023.

18:35

Foto: Kulturna stranica

Srbija

NEVEROVATNO OTKRIĆE FOSILNIH BRODOVA! U Srbiji "izronila" cela misteriozna flota, kroz vekove je čuvali glina i mulj, zaprepašćeni ostali i najiskusniji arheolozi (FOTO)

Posle pronalaska ostataka mamuta i tajanstvenih magijskih zlatnih svitaka na aramejskom jeziku, kojim je govorio Isus Hrist, kao i natpisa ćirilicom, sada je na svetlo dana izronila i cela misteriozna flota. Ona su pronađena u istoj zoni gde i ostaci mamuta, stari milion godina, na 19-20 metara dubine.

Prema rečima direktor Miomira Koraća, direktora Arheološkog instituta u Beogradu i rukovodioca projekta Viminacijum, očekivano je da to budu udarne vesti širom sveta, ali je naleteo na hladan tuš, zid ćutnje i ignorisanja. Jednostavno su ga, kako Korać kaže, svi zapadni mediji ignorisali. Ignorisali su ga i svi vodeći zapadni arheolozi i istoričari. Jednostavno pronađeno je nešto što se apsolutno ne uklapa u dosadašnju zvaničnu istoriju. Posebno jer nije otkriveno, što je poželjno, na zapadu ili bar na bliskom istoku.

Srećom, ovih dana treba da se održi skup svetskih arheologa u Egiptu, te su vodeći svetski arheolozi obišli Viminacijum i sam Korać očekuje da se probije taj debeli zid ćutanja o ovim neverovatnim otkrićima u zemlji Srbiji.

Brodovi kojima stručnjaci ne mogu odrediti starost pronađena su tokom neke davno nestale velike reke, ili jezera, piše "Kulturna stranica", a u nastavku pogledajte fotografije ovog otkrića.

2. Mamuta i pločice ispisane imenima bliskoistočnih božanstvava i demona (starogrčkim alfabetom) stručnjaci su pronašli, a ćirilične natpise nisu, pogotovo ne one koji datiraju iz vremena antike, kada ćirilica nije ni postojala.

3. Odmah je kontaktiran Cenar za podvodnu arheologiju iz Marseja, a u septembtu 2021. su nalazi predstavljeni na internacionalnom kongresu arheologije brodova. Svi su bili oduševljeni nalazima. Uskoro će izaći i rad o viminacijumskim plovilima.

4. Nije nikakva misteriozna reka u pitanju, radi se o velikom rukavcu Dunava - Dunavcu, a možda i o glavnom toku Dunava, čiji tok se tokom vremena pomerao ka severu.

Sudeći po slojevima šljunka debelim oko 15 metara ispod brodova, rečnog peska i mulja ima i iznad drevnih plovila, ali se uopšte ne zna koja bi to reka mogla biti. Dunav je od mesta udaljen oko dva kilometra...

Arheolozi kažu da nije usahla reka Klepečka koja je do 19. veka tekla ovde, a Korać očekuje još senzacionalnijih otkrića!