Foto: R.B.
Društvo
POKLONIĆE SE SENIMA PATRIJARHA PAVLA! Grk od 78 godina iz Soluna biciklom ide preko Kruševca ka Beogradu SAMO SA JEDNIM CILJEM!
Njegov cilj je pomoć Srbima koji žive na Kosovu i Metohiji. Danas su se on i njegov pratilac zaustavili u Kruševcu, gde su obišli crkvu Lazaricu. Atanasios Digenis (78) je miljenenik onih koji druge ljube, nesebičan i pre svega human čovek.
On je, kaže, najsrećniji kad druge može da usreći. Nije se prvi put odlučio da krene biciklom od rodnog Soluna, već je to radio i 1999. godine kada je biciklom dopremio u Srbiju 30 kg lekova za pomoć postradalima u bombardovanju i ratom zahvaćenim područjima.
On je o svom trošku mladom Srbinu, ratnom invalidu platio je operaciju veštačkog kuka i kasnije protezu. Njegove i slike njegovih prijatelja nalaze se na svim kontinetima, a od jedne kolonije pomoć je poslata i za gradnju crkava u Brzeću podno Kopaonika.
Za pomoć Srbima, Digenis je primio orden od počivšeg patrijarha Pavla i na kraju puta u Beogradu pokloniće se njegovim senima i uputiti molbu za spas čovečanstva, prestanak ratova na svim prostorima, uz poruku da Srbi i Grci moraju ostati braća.