14.10.2021.

08:00

Foto: Promo

Vesti

PROIZVODI KOMPANIJE "ŽITO BAČKE" NAŠE NOVE ČUVARKUĆE! Pšenične klice i mekinje nosioci čuvene oznake!

Srđan Bukilica, generalni direktor "Žito Bačke", kaže da projekat PKS "Stvaramo u Srbiji" predstavlja veoma važan korak za njihovu proizvodnju i da imaju cilj da pokažu da se od pšenične klice i mekinja može napraviti zdrava hrana namenjena svim generacijama.

- Očekujemo da će "sušene pšenične klice" i "sušene pšenične mekinje", kao nosioci žiga, biti češći izbor kod potrošača u odnosu na ostale konkurentske proizvode. Kupci koji pazare naše proizvode imaju domaće poreklo, celokupnu vrednost iz Srbije, na kojima su radili svi segmenti domaće privrede, od naših zaposlenih do dobavljača. Na kraju, i sami potrošači su svrstani tu da kada kupe proizvod - kaže Bukilica.

Informer

Srđan Buklica

On dodaje da su ovi proizvodi prepoznatljivi po visokom sadržaju minerala, vitamina, vlakana, aminokiselina, ugljenih hidrata.

- Oni zadovoljavaju standarde svih zdravstvenih bezbednosti i skladište se na suvom i provetrenom mestu. Važno je reći da pšenične mekinje sadrže vitamine B grupe, magnezijum, fosfor i gvožđe, kao i do 45 odsto biljnih vlakana, pre svega celuloze. Vlakna blagotvorno deluju na želudac i probavu, normalizuju rad creva, ubrzavaju metabolizam i pružaju duži osećaj sitosti - dodaje Bukilica.

Informer

Direktor navodi da pšenične klice sadrže esencijalne aminokiseline, esencijalne masne kiseline, ugljene hidrate, vitamine B grupe, mineralne materije. Sadrže gvožđe, selen, magnezijum, kalcijum i cink.

- Zato je naša preporuka zdrava, sveža i balansirana ishrana koja uključuje pšenične klice i mekinje jer time poboljšavamo kvalitet života, zdraviji smo i smanjujemo rizik i mogućnost razvijanja hroničnih belesti - dodaje on.

Informer

U "Žito Bačka" kažu da o kvalitetu najbolje govori i činjenica da se Kulski mlin "Žito Bačka" geografski nalazi na najboljem položaju, ima idealnu mikroklimu za proizvodnju pšenice. Prostire se na površini od 174 ara, gde su smešteni celokupna proizvodnja i skladišni kapaciteti. Dnevni kapacitet proizvodnje brašna je 220 tona. Uslovi skladištenja se stalno kontrolišu od strane vrhunskih stručnjaka, koji brinu o kvalitetu sirovine i pažljivo biraju sortiment žita.