06.03.2023.

12:51

Foto: Fotoilustracija/Pixabay.com

Vesti

"DIGNEMO KREDIT I KUPIMO DVE GARSONJERE!" Roditeljima muka od 8. marta, jedan otac nasmejao korisnike društvenih mreža

Roditelji i učenici se nedeljama pre predstojećeg praznika udružuju u nadi da će smisliti kreativan poklon koji će dati učiteljicama i razrednim starešinama i tako ostaviti večnu uspomenu na njihovo odeljenje.

Godinama je ovo postala tradicija, iako mnogi smatraju da je u pitanju preterivanje i da se od roditelja očekuje da izdvoje sumu novca koja ne priliči takvom povodu.

Društvenim mrežama kruži slika dopisivanja u jednoj Viber grupi u kojoj otac daje idealnu ideju kako da razrednoj i direktorki ostave večnu uspomenu na njihovu decu.

"Ja sam mislio ovako, da svi udružimo sredstva u jednoj banci i primamo platu na istom mestu i onda da podignemo stambeni kredit i kupimo dve garsonjere, jednu za direktorku, drugu za razrednu. To će svakako da im ostane večna uspomena na nas, a i mi ćemo narednih 30 godina biti vezani jedni za druge." - glasila je poruka koja je postala viralna.

Korisnici društvenih mreža usaglasili su se u kometarima da je izjava oca krajnje urnebesna, kao i da poklon za Dan žena koji učenici nose svojim učiteljicama i nastavnicama ne treba da bude preterano skup jer nisu svi u mogućnosti da daju pozamašnu cifru za tako nešto.

"Car! Samo kad sam dočekala da se izvučem iz tih roditeljskih grupa i roditeljskih sastanaka, to je ozbiljno uticalo na moju psihičku stabilnost."

"Vi ne možete da shvatite da postoje roditelji kojima je 200 dinara tog dana možda i previše."

"Poprilično sam ogorčena kada mi mame lovu."

"Mi smo pre 10 godina uciteljici kupili laptop. Ja sam bila protiv, a učiteljica je htela da propadne u zemlju kad je videla poklon. Ove druge bi se bez blama oduševila."

"Svaka školska Viber grupa liči jedna na drugu. Muka mi je više od idiota koji žele da se oduže direktorki i učiteljici, ne znam za šta?" - glasili su neki od komentara.

U trci za idejom što kreativnijeg i originalnijeg poklona, koji će ostati večan učiteljicama i nastvnicama, jedan komentar se istakao.

"A da platimo učiteljici tetoviranje? To će joj ostati zauvek." - istakao se jedan komentar u vidu slike dopisivanja iz druge grupe roditelja.

Po komentarima može da se primeti da roditeljima najviše smeta činjenica da se potenciraju pokloni koji zahtevaju da svako dete ulozi i po 1.000 dinara za poklon koji bi trebao da bude simboličan.