31.08.2018.

13:20

Foto:

Vesti

NASTAVAK ISTRAŽIVANJA ANTIDOTA O LICEMERJU NA POLITIČKOJ SCENI SRBIJE: Aleksandar Vučić im je, kao i Zoran Đinđić, kriv šta god da uradi. A OD KOŠTUNICE I TADIĆA SU PRAVILI SVECE iako su nas vodili U PROPAST!

Nakon prvog nastavka ovog dosijea u kome su navedeni brojni primeri koji potvrđuju tvrdnje da su napadi protiv reformskih vlada Zorana Đinđića i Aleksandra Vučića, kreirani po istovetnoj matrici, Antidot u drugom nastavku ovog dosijea predočava kako značajan deo javnosti, koja sebe smatra kritičkom, primenjuje licemerni i neobjektivan pristup u raspravi o temamama i pitanjima od javnog značaja.

Drugi deo dosijea Antidota nastavlja sa ukazivanjem na obilje ilustrativnih primera koji upućuju ka saznanju da se, u osnovi, iza takvih kritika u kojima se, navodno, brine o opštem interesu građana i društvu u celini, stoje lični interesi i motivi. 

ANTIDOT

Navedeni primeri pokazuju kako su napadi na reformske vlade Zorana Đinđića i, desetak godina kasnije, Aleksandra Vučića u dijametralnoj suprotnosti sa realnim rezultatima tih vlada. I da su se one, u izuzetno složenim i teškim okolnostima, umesto podrške nastojanjima da reforskim potezima revitalizaciju i obnove devastirano društvo, pri svakom koraku,  suočavale sa opstrukcijama i neosnovanim napadima.

U dosijeu se istovremeno podseća na rezultate vlada u različitim periodima posle 2000. godine, a ti podaci su komparativno analizirani zajedno sa medijskim izveštavanjem o radu tih vlada. 

ANTIDOT

ANTIDOT OTKRIVA: NAPADI NA VUČIĆA ODVIJAJU SE PO ISTOM OBRASCU KAO I NAPADI NA ĐINĐIĆA!

Posebno se ukazuje na slučajeve nalaženja i odlaska strateških partnera Železare Smederevo, realizaciju aranžmana sa MMF, ali i na neobjektivan i otvoreno navijački pristup u analizama 100 dana rada različitih vlada posle 2000. godine, koje je u svom radu primenjivao nedeljnik Vreme.

Uporedni pregled rezultata rada Vlade Zorana Đinđića i medijskih napada kojima je bila izloženaANTIDOT

Kao vrhunac licemerja u Antidotovom dosijeu ističe se to što su kritičari reformske poteze vlasti osporavali i napadali uprkos tome što se, bez ikakve sumnje pokazivalo da su bili dobri za državu i da su vodili vidljivim i pozitivnim rezultatima.

Uporedni pregled rezultata rada Vlade Zorana Đinđića i medijskih napada kojima je bila izloženaANTIDOT

Uporedni pregled rezultata rada Vlade Zorana Đinđića i medijskih napada kojima je bila izložena

Istovremeno, pokazuje dosije, isti deo tzv. kritičke javnosti koja je kritikovala Đinđićevu ili Vučićevu vladu, iskazivao je podršku onima koji su tokom svoje vlasti težili očuvanju sopstvenih pozicija i statusa quo, po cenu stagnacije i evidentnog nazadovanja društva.

Analizirajući realnu utemeljenost kritika koje su upućivane reformskim vladama, dosije Antidota razotkriva izraziti nesklad takvih kritika u odnosu na stvarne i realne uspeshe u sprovođenju reformi i pozitivne rezulte koje su te vlade ostvarivale.

Uporedni pregled rezultata rada nereformskih vlada u periodu 2004-2012 i medijskih napisa o njimaANTIDOT

Uporedni pregled rezultata rada nereformskih vlada u periodu 2004-2012 i medijskih napisa o njima

Taj nesklad jasno ukazuje na postojanje nelegitimnih motiva i visokog stepena zluradosti i licemerja kreatora neosnovanih napada, koji se najčeće svode na puko negiranje stvarnosti, etiketiranja i satanizaciju političkih protivnika.

U dosijeu se ističe da njegov motiv nije izjednačavanje lidera i vlada već predočavanje identičnih metoda medijskog linča kojem su bivale izložene.

Navodi se kako je “s obzirom na to da okolnosti, način vođenja politike i reformski potezi nisu bili identični, kao ni sami lideri, a pre svega Aleksandar Vučić i Zoran Đinđić, cilj je bio da se pokaže kako su, u napadima na one koji su menjali Srbiju, isti ljudi i isti mediji primenjivali istu matricu”.

Pri tom su neprirodno jedinstvo pokazivali čak i oni pojedinci i mediji koji su, u svim drugim slučajevima, ideološki i vrednosno uvek bili suprotstavljeni. Tako su se, stoji u dosijeu Antidota, crkveni velikodostojnici, poput Amfilohija Radovića i glasnogovornici patriotskog bloka poput Matije Bećkovića, našli rame uz rame sa istim stavovima pripadnika tzv. građanske elite i novinarima Milošem Vasićem, Dragoljubom Petrovićem, Milanom Ćulibrkom, a Danas i Vreme sa Nacionalom.

Uporedni pregled rezultata rada reformskih vlada nakon 2012. godine i medijskih napada kojima su one bile izloženeANTIDOT

Uporedni pregled rezultata rada reformskih vlada nakon 2012. godine i medijskih napada kojima su one bile izložene

U dosijeu se takođe ukazuje da su, za razliku od napada na reformske vlade, od uobičajenog kritizerstva, večito nezadovoljnih elita, bila izuzeta vladavina Vojislava Koštunice i Borisa Tadića, iako je u tim periodima povoda za kritiku, pa čak i pobunu protiv pojedinih poteza, bilo u izobilju. 

(VIDEO) MATIĆ NA PINKU: ANTIDOT NE TVRDI DA SE PLANIRA ATENTAT NA VUČIĆA, ali mu se kači meta i poziva se na ubistvo predsednika!

- U periodu kada su se dogodile najveće privatizacione pljačke, kada je Srbija ostala bez državne zajednice sa Crnom Gorom, a Kosovo jednostrano proglasilo nezavisnost, kada su u Beogradu paljene ambasade, što je Srbiju stavilo na međunarodni stub srama, kada je zbog neodgovorne fiskalne politike zemlja ostala bez podrške MMF-a, takozvani dežurni kritičari te vlade su ili hvalili i odobravali njihove poteze - ističe se u dosijeu.

Printscreen TV Pink

Novinari Antidota ističu i da su se po ostrašćenosti i iskazanoj mržnji u kritici reformskih vlada, “posebno izdvajali tabloidi Blic, Kurir i Danas, te nedeljnici Vreme i NIN, a u zavisnosti od perioda i postojanja i mnoge druge dnevne novine i televizije poput tabloida Balkan i Nacional ili televizija BK, B92, N1 i drugih”. 

Ceo dosije Antodota možete pročitati na sledećem linku:
https://www.anti.media/istrazi...

Tagovi: