17.07.2019.

19:23

Foto:

Vesti

OVAJ JE ODLEPIO! LIDER OPOZICIJE UVODI DELIKT MIŠLJENJA! Đilas: Sud Vučiću da zabrani da priča!

Lider Saveza za Srbiju tajkun Dragan Đilas, verovali ili ne, traži od suda da ućutka predsednika Srbije Aleksandra Vučića i zabrani mu da priča o njemu!

Đilas je podneo tužbu u kojoj traži da sudije donesu privremenu meru i zabrane Vučiću da "iznosi laži o njemu". Istu meru traži i za premijerku Anu Brnabić, zamenika gradonačelnika Beograda Gorana Vesića, ministra policije Nebojšu Stefanovića... Đilas se poziva na presedan iz Poljske, kada je premijeru ove zemlje bilo zabranjeno da govori "neistine" o opoziciji (vidite okvir).

Neka objasni milione

Đilas kaže da je "kampanja vlasti" protiv njega prešla sve granice i da je u petak podneo tužbu protiv Srbije.

Spasić: Traži cenzuru, boli ga istina

Mario Spasić iz Saveta za monitoring kaže da se Đilas uživeo u ulogu "belog medveda".

- Ne shvata da u Srbiji ima savesnih sudija, koje ni u kom slučaju neće zabraniti pravo na govor. Đilasov zahtev je pokušaj zloupotrebe pravosuđa. Zaboravio je da na njegove laži niko nije sudski tražio cenzuru, kao i da postoji pravo na odgovor. Traži cenzuru jer ga istina boli - ističe Spasić.

- U njoj sam izneo da laži koje protiv mene iznose Aleksandar Vučić, Ana Brnabić i drugi funkcioneri ugrožavaju moju bezbednost. Tražio sam da se izrekne privremena mera kojom bi se zabranilo da nastave da iznose laži protiv mene. U Poljskoj je to bilo omogućeno. Takva mera je izrečena tamošnjem premijeru. Ajde da vidimo da li to može da se zaustavi na ovaj način. Ako ne može, borićemo se na drugi način - rekao je Đilas, dodajući da je centar kampanje protiv njega predsednik Vučić.

- Zatim kroz izjave kampanju vode Goran Vesić, Stefanović, Brnabićeva i cela ekipa. Zatim to preuzimaju tabloidni mediji i televizije i ponavljaju stotinu puta - naglašava Đilas.
Goran Vesić, zamenik gradonačelnika Beograda, na drugoj strani kaže da će Đilas pre ili kasnije morati da objasni građanima kako se obogatio.

- Đilas se obogatio tokom bavljenja politikom. Čak 99 odsto prihoda njegove firme ostvarile su dok se bavio politikom. Kako je rastao prihod firmi, tako se Beograd više zaduživao. On je primer političara koji zloupotrebljava funkciju. Trgovao je sekundama sa RTS i Studiom B. Nema jasnijeg primera sukoba interesa, da ne govorim da je kao gradonačelnik oteo prostor u Pionirskom gradu i otvorio kuću "Velikog brata". On je poslednji čovek u Srbiji koji može nekome da govori kako da se ponaša - podvlači Vesić.

LUDILO Đilas optužio Makrona da laže!

Dragan Đilas objavio je juče fotografiju zahteva za sastanak sa Emanuelom Makronom, na kojoj stoji da je zahtev poslat 9. jula, a ne 15. jula ujutru, kako je to francuski predsednik kazao, i tako ga optužio da laže! Da stvar bude bizarnija, kasnije je SZS "spustio loptu" i saopštio da veruje da to što Makron nije dobio molbu za sastanak sa opozicijom jeste posledica "nenamernog diplomatskog nesporazuma" i da su odnosi Srbije i Francuske "važniji i trajniji od bilo koje vlasti".

Prema njegovim rečima, Đilas vodi kampanju jer se vidi kako je vladao i zato što se sada sprovode istrage.

- Policija istražuje Đilasovo poslovanje i jasno je zašto je nervozan i zašto želi da sakrije kriminal koji je počinio dok je bio na vlasti. Pre ili kasnije moraće da objasni građanima kako se obogatio - uveren je Vesić.

Pokazuje bahatost

Marko Matić, urednik antikorupcijskog portala "Antidot", ocenjuje da Đilas nastavlja da demonstrira bahatost.

Šta je presudio sud u Poljskoj

Đilas se, inače, pozvao na odluku Apelacionog suda u Krakovu, koji je 1. novembra 2018. godine zabranio poljskom premijeru Mateušu Moravjeckom da "širi neistine o opoziciji". Sud je Moravjeckom naredio da se izvini u tri dnevna lista, na profilu vladajuće stranke "Pravo i pravda" na Fejsbuku i na dve televizije zato što je tvrdio da opozicija, dok je bila osam godina na vlasti, nije preduzimala ništa da Poljaci dišu.

- Umišlja da je neka posebna elita, za koju važe posebna pravila i pogodnosti u javnom prostoru. Đilas nebuloznim zahtevima pokazuje da ne razume suštinu demokratije i otvorene političke debate, u kojoj je svako podložan preispitivanju. Posebno kad su u pitanju političari koji su se obogatili u vreme dok su bili na vlasti. Ispitivanje porekla bogatstva političara i zakonitosti njegovog sticanja ne samo da je pravo svakog građanina već i zakonska obaveza nadležnih državnih organa - zaključuje Matić.

Tagovi: