16.03.2023.

07:12

Foto: Informer/Peđa Milosavljević/Tanjug

Vesti

Bujke i Olja i dalje izvlače pare sa RTS?! NASTAVLJA SE MULJANJE NA JAVNOM SERVISU SRBIJE

Direktor RTS Dragan Bujošević i njegova urednica Zabavnog programa Olivera Kovačević, verovali ili ne, i dalje izvlače novac iz Javnog medijskog servisa za nepostojeću emisiju 'Jedan dobar dan', koju uredno prijavljuju u programskoj šemi!?!
Bujoševića i Kovačevićevu, prema svemu sudeći, uopšte ne interesuje krivična prijava koju je podneo predsednik Upravnog odbora RTS Branislav Klanšček zbog isplaćenih 14 miliona dinara u poslednje tri godine (120.000 evra) za ovu istu fantomsku emisiju, na osnovu koje je Služba za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) pokrenula istragu!?! Šefovi RTS, štaviše, ove godine su se dodatno probahatili i povećali budžet za ovu nepostojeću emisiju na čak 200.000 evra!?!

Bahato!

To je zaista jedna bahatost i nesavesno i neodgovorno ponašanje, u najmanju ruku, da ne kažem nešto strašnije
Branislav Klanšček, predsednik UO RTS


 

Konkretan dokaz da Bujošević i Kovačevićeva i dalje naplaćuju emisiju koja se nigde nije emitovala objavio je Branislav Klanšček, predsednik UO RTS.
'Plan za mart 2023! Uživam u emisiji 'Jedan dobar dan', a vi, kako vam se sviđa? Nema je, nije važno, ima je u planu od 2020...' - napisao je Klanšček na Tviteru i Fejsbuku, objavivši i pomenuti dokument.
Kada smo ga pozvali da pojasni ono što je objavio, Klanšček je rekao da je veliki novac i ove godine izdvojen za emisiju koja ne postoji i da se ne zna gde je taj novac.
- Upravni odbor RTS je 29. decembra 2022. godine na sednici usvojio finansijski plan kojim je predviđeno da se i ove godine emituje emisija 'Jedan dobar dan', 260 epizoda. Međutim, emisija do danas, a već je polovina marta, nije emitovana i još uvek je nema na programu! Za nju je ove godine predviđen i odvojen budžet od čak 200.000 evra! Emisija je trebalo da ide uživo, svakog dana, i da bude poput 'Jutarnjeg programa' i 'Beogradske hronike'... Za ovu emisiju ne može da se kaže 'snimiću je, pa će se nekad emitovati' jer je trebalo da se emituje uživo! Postavlja se pitanje svrhe usvajanja finansijskog plana. Ne znam šta se dešava sa tim novcem... Da li je preusmeren na neku drugu poziciju? To ne može da bude bez odluke generalnog direktora Bujoševića. Ovo je zaista bahatost i nesavesno i neodgovorno ponašanje, da ne kažem nešto strašnije... - naglašava Klanšček.

Moj ugao

PREDRAG SARAPA
NOVINAR

Navikli se na velika primanja bez rada i rezultata. Sve okolnosti treba da proveri SBPOK, jer nenormalno je da se naplaćuje rad koji ne postoji i prodaje proizvod kojeg nema.

I dok se Dragan Bujošević i Olivera Kovačević nisu oglašavali ovim povodom, član UO RTS Predrag Azdejković ocenjuje da ovo predstavlja bahato ponašanje rukovodstva RTS.
- Ovo se zove klasično bahaćenje! Znaju da je podneta krivična prijava, znaju da javnost prati njihov rad, znaju da traje i istraga SBPOK, i oni dalje nastavljaju da izvlače pare na nepostojeću emisiju! Ovime kao da poručuju svima: 'Znate vi ko smo mi, ne možete nam ništa!' Strašno je to što se radi i nadam se da će se tome što pre stati na put - zaključuje Azdejković.
 

Marko Matić, direktor Centra za odgovorne medije, ističe da je skandalozno to što još istraga poslovanja RTS nije završena.
- Skandalozno je to što još nije podignut optužni predlog protiv odgovornih za nenamensko trošenje novca u RTS! Međutim, još je veći skandal to što takva praksa i dalje traje! Građani se sa pravom pitaju da li je RTS 'država u državi' i da li su čelnici Javnog servisa iznad zakona?! Upravo zbog toga neophodno je da nadležne institucije hitno zaustave dalje nanošenje štete ovoj medijskoj kući i da odgovorne privedu zakonu, čime bi se poslala jasna poruka da u Srbiji nema mesta za korupciju i zloupotrebe - apeluje Matić.

Kako smo već objavili, Bujošević i Kovačevićeva planirali su da za emisiju 'Jedan dobar dan', koja nikad nije emitovana, potroše neverovatnih 780.000 evra!?! Ovo potvrđuje i 'Peti delimični predračun troškova' za pomenutu emisiju iz septembra 2021. godine, u koji je naša redakcija imala uvid. Prema podacima iz predračuna, za samo tri meseca (ne)emitovanja od oktobra do decembra na ime 'primarnih troškova' odobreno je 3.748.212,52 dinara ili oko 32.000 evra?!?