27.09.2019.

14:27

Foto:

Vesti

(FOTO) KAD KUPUJETE U ZARI, OTVORITE ČETVORE OČI: Prodali kombinezon iz najnovije kolekcije, A MATERIJAL TRUO!

Za ovaj komad odeće, koji na prvi pogled izgleda sasvim u redu, naša sagovornica je iskeširala 4.990 dinara, a da je materijal truo videla je tek kada je došla kući.

Informer

 

- Ovo nije prvi put da mi se tako nešto dogodilo sa "Zarinom" odećom, ali nikako da se naučim da dobro pogledam šta kupujem pre nego što platim. Tako je bilo i sa ovim kombinezonom. Zaista mi se svideo. Probala sam ga na brzinu, shvatila da mi odgovara veličina, platila i otišla. Uveče sam išla na neku proslavu. Skinula sam etiketu i tek kad sam ga obukla, imala sam šta i da vidim.

Materijal na rukavu se raspao, jednostavno rečeno truo. Dobro sam pogledala i ostatak i shvatila da bi se to ubrzo desilo i na drugim delovima - priča Slađana za Zaštitnik.

Nije prvi put

Reklamirala ga je i tražila povrat novca jer nije smela da se usudi da uzme drugi komad.

- Zaista volim njihovu garderobu i često je kupujem, a ovako nešto dogodilo mi se više puta. Prošle godine sam vratila tek kupljene pantalone koje su se takođe raspadale prilikom prvog oblačenja. Konac na sastavu na prednjem delu takođe je bio truo.

Informer

 

Pre toga kupila sam kombinezon koji je bio iz nove kolekcije. Rajsferšlus koji se zakopčava sa strane odmah se raspao. Mrzelo me je da ga reklamiram, pa sam dala krojačici da ga zameni. Ali baš kao i sada, pantalone sam im vratila.

Roba iz Kine

U Nacionalnoj organizaciji potrošača kažu da u Srbiju često stiže roba proizvedena u Kini koja nije prošla kontrolu u EU.

- Mnogi veliki svetski brendovi svoju proizvodnju preselili su u Kinu i druge istočne zemlje, tako da ne možemo reći da je sva kineska roba lošeg kvaliteta, već je problem u tome što se nama plasiraju oštećeni primerci. To su proizvodi koji zbog sitnih nedostataka ne prođu kontrole na zapadnom tržištu, pa veliki deo tih nekvalitetnih artikala završi na našem.

To se potrošačima u Srbiji prodaje kao prva klasa, a zapravo nije - ističu u NOPS-u i upozoravaju da roba koja dolazi iz Kine ne podleže kontroli hemijskog sastava, pa može biti opasna po zdravlje.

CIS: Ne secite etikete

U CIS institutu, ovlašćenom za veštačenje prilikom reklamacija odeće i obuće na srpskom tržištu savetuju potrošače na šta sve treba da obrate pažnju prilikom kupovine odevnih predmeta. 

Informer

 

- Pri kupovini odeće treba obratiti pažnju, između ostalog, na neuobičajen jak neprijatan miris, koji može ukazivati na prisustvo formaldehida ili ostalih štetnih sredstava za obradu tekstilnih proizvoda, a koji mogu štetno uticati na čovekovo zdravlje.

Takođe, pre kupovine potrebno je pregledati odevni predmet, u smislu provere prisutnih oštećenja ili propusta pri izradi, što bi kasnije moglo biti predmet reklamacije. Važno je i ne seći ušivene etikete sa deklarisanim načinima održavanja proizvoda - napominju iz CIS-a.

Tagovi: