Zabava
PROGLAŠENI FINALISTI EVROVIZIJE 2023! Ovih 10 zemalja nastupiće u subotu, Luk Blek dobija OZBILJNU konkurenciju!
Iako je prošle godine pobedu odnela Ukrajina, zbog ratnog stanja u ovoj zemlji, najprestižnije evropsko muzičko takmičenje se ove godine ipak održava u Liverpulu, u Ujedinjenom Kraljevstvu.
23:00 - 10 zemalja koje će se u subotu takmičiti za pobedu na "Evroviziji" su Albanija, Kipar, Estonija, Belgija, Austrija, Litvanija, Poljska, Australija, Jermenija i Slovenija.
22:22 - Počelo glasanje u kojem će biti odlučeno koje zemlje će proći u finale "Evrovizije".
22:16 - Bend Vojažer koji predstavlja Australiju napisao je pesmu "Promise" baš za Evroviziju.
Članovi benda kažu da je ovo njihova najbolja pesma do sad, bili su inspirisani zvukom 80- ih, a upečatljive deonice električne gitare ni ovaj put nisu izostale.
Bend je definitivno razbudio publiku u Liverpulu, koja ih je pozdravila ovacijama.
22.12 - Monika, litvanska predstavnica, predstavila se pop pesmom "Stay".
Monika je pokazala zavidne vokalne veštine, a čini se da se i publika oduševila njenim izvođenjem ove numere.
22:09 - Predstavnica Albanije nastupila je na maternjem jeziku, a pesma "Duje" koja u prevodu znači "Ljubav", donela je na evovizijsku binu etno zvuk.
22:04 - Teja & Salena predstavljaju Austriju. Teodora je rođena je u srpskoj porodici, a nastupala je i u mnogim domaćim pevačkim šou programima.
Pesmom "Who the Hell is Edgar" su na evrovizijsku binu donele moderan i drugačiji zvuk, a mnogi smatraju da je vrlo verovatno da će proći u finale.
22:00 - Predstavnici San Marina predstavlja bend Piqued Jacks sa pesmom "Like an animal", a san im je da im u pesmi gostuje Sting.
Momci su oduševili izvođenjem moćne rok balade.
21:54 - Gruzijska predstavnica Iru nastupila je sa pesmom "Echo", a pesma govori o ljubavi i o potrebi da se sluša sopstveni, unutrašnji glas, te da treba pratiti svoj instinkt.
21:50 - Predstavnik Slovenije, Džoker Aut, nastupio je sa pesmom "Carpe Diem" koju je pevao na maternjem jeziku i zapalio publiku energičnim nastupom.
21:44 - Blanka, predstavnica Poljske, manekenka je i pevačica, a karijeru je započela u istom mestu kao i Lejdi Gaga.
Pesma "Solo" govori o tome kako je uredu biti sam.
21:40 - Grčko-danski pevač Viktor ima samo 16 godina i najmlađi je učesnik ovogodišnje Evrovizije. Potiče iz muzičke porodice i svira klavir i gitaru.
21:36 - Islandska prestavnica Dija je student fizikalne terapije, ali i sjajna pevačica. Pesma "Power" delimično opisuje njenu borbu sa anksioznošću.
Dija je pokazala da ima moćan glas, bar toliko moćan kao i pesma kojom će ove godine pokušati da pobedi na Evroviziji.
21:32 - Predstavnik Kipra ima grčko - kiparsko poreklo, svira klavir, a javnosti je postao poznat preko društvenih mreža, a trenutno ima više od milion pratilaca na Tiktoku.
Pesmom "Break a broken hart" oduševio je publiku, ali ništa manje nije impresionirao ni svojom lepotom.
21:23 - Predstavnik Belgije, Gustavo, pesmu "Because of you" je napisao sam, a njen brz ritam je odmah digao celu dvoranu na noge!
Disko zvuk je očigledno oduševio publiku koja je sve vreme igrala sa njim!
21:20 - Alika, predstavnica Estonije, kaže da nije lako pevati temu koju je sama napisala.
21:16 - Predstavnik Rumunije Teodor Andrei je pevao na maternjem jeziku. Pesma je počela uz zvuke akustične gitare koju je lično svirao, ali je pop balada brzo promenila u energičnu rok baladu.
21:11 - Jermenska predstavnica Brinet je otpevala pesmu "Future love". Sama je napisala pesmu, koja govori o ljubavi koju još uvek nije upoznala.
Pesmu je prevela na engleski, ali u nekim delovima je pevala na maternjem jeziku.
21:06 - Rajli je prvi put nastupio u mjuziklu sa 14 godina, popularan je na Tiktoku, a ove godine je Evrovizijski predstavnik Danske.
Mladi umetnik je već na početku nastupa privukao pažnju sakoom i pantalonama koje su bile prekrivene cirkonima.
21:03 - Počelo je drugo polufinale "Evrovizije", a voditelji će i ove večeri biti britanska pevačica i glumica Hana Vedingam, manekenka i članica žirija šoua "Britanija ima talenat" Aleša Dikson, i ukrajinska pevačica Džulija Sanina.
Zemlje će nastupiti pod ovim redom
1. Danska
2. Jermenija
3. Rumunija
4. Estonija
5. Belgija
6. Kipar
7. Island
8. Grčka
9. Poljska
10. Slovenija
11. Gruzija
12. San Marino
13. Austrija
14. Albanija
15. Litvanija
16. Australija