• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Informer/Blic

02.10.2023

09:17

Ovo je sin poslanika osumnjičen za ubistvo inspektora! Poznat policiji, već osuđen na zatvorsku kaznu

Informer/Fejsbuk

Vesti

Ovo je sin poslanika osumnjičen za ubistvo inspektora! Poznat policiji, već osuđen na zatvorsku kaznu

Podeli vest

Nikola Kokanović, koji je uhapšen zbog sumnje da je sinoć u Bijeljini ubio policijskog inspektora Nenada Markovića, pre pola godine osuđen je na 26 meseci zatvora.

Presuda mu je izrečena zbog podstrekavnaja na paljevinu automobila skupštinskog zastupnika i bacanje bombe na ugostiteljski obekat u Brčkom prošle godine, piše Srpskainfo.

Kokanović je sin narodnog poslanika Zorana Kokanovića i člana Socijalističke partije.

Njega je osudio Osnovni sud u Brčkom, nakon što je Tužilaštvo Brčko distrikta BiH dokazalo optužbe za podstrekavanje drugih osoba na izazivanje opšte opasnosti paljevinom automobila i bacanjem bombe na ugostiteljski obekat, kao i za nedozvoljeno držanje oružja.

Foto: Informer/Fejsbuk

Osumnjičeni muškarac

Kokanović je optužen da je najpre podstrekavao Nedeljka Trifkovića da, za novac, podmetne požar na automobilu zastupnika u Skupštini distrikta Uroša Vojnovića. Kako se navodi u optužnici on je Trifkovića, pošto je pristao, odvezao do kuće oštećenog pokazavši mu vozilo koje će zapaliti.

Trifković je zatim 29. maja oko dva sata, držeći u ruci plastičnu flašu napunjenu benzinom prišao vozilu koje je bilo parkirano na trotoaru ispred dvorišta porodične kuće Vojnovića, a zatim posipanjem te zapaljive tečnosti i otvorenim plamenom izazvao požar koji je potpuno uništio Vojnovićev automobil.

Kokanović je bio optužen i za podstrekavanje na izazivanje opšte opasnosti izazivanjem požara na automobilu Milenka Perendije, koji je putem maloletnog N.M. podmetnut 15. jula, ali i bacanjem eksplozivne naprave na ugostiteljski objekat “Dos Manos”, u naselju Kolobara, 17. avgusta prošle godine.

Deset dana kasnije, Kokanović je uhapšen i odmah pritvoren, a po okončanju proširene istrage, on je pred Osnovnim sudom optužen za krivično delo Izazivanje opšte opasnosti, u podstrekavanju.

Njemu je istom optužnicom stavljeno na teret i krivično djelo Nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija, jer je neovlašteno nabavio i držao ručnu bombu M 52, koju je N. M. po njegovim uputama aktivirao i bacio na “Dos Manos”.


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Izbori 2023

Vesti

Martinović: Vlada Srbije će nastaviti da pomaže razvoj Lapova
Politika

Martinović: Vlada Srbije će nastaviti da pomaže razvoj Lapova

Ministar državne uprave i lokalne samouprave dr Aleksandar Martinović sastao se danas sa predsednikom Privremenog organa opštine Lapovo Bobanom Miličićem sa kojim je razgovarao o projektima čiju bi realizaciju MDULS moglo da podrži. Ujedno sastanak je bio prilika da ministar opštinskoj upravi donira 20 laptop računara kao vid podrške razvoju i funkcionisanju elektronske uprave.

04.12.2023

18:49

TV

JOŠ TV VESTI

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set

Srbija