23.11.2022

16:41 >> 19:01

FURIJA NA SILOVIT NAČIN KRENULA KA BOGINJI! Španija ponizila Kostariku, OVO JE BIO ČAS FUDBALA

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je rezultatom 7:0 selekciju Kostarike u meču prvog kola grupe E na Mundijalu

Krenula je "crvena furija" silovito na ovom meču. Od samog starta su pokazali  ko je gazda na terenu.

Već u  11. minutu, Gavi je sjajno pružio  loptu Daniju Olmu koji na svom debitantskom meču na Mundijalu odmah postigao gol.

Samo 10 minuta kasnije, Španija je duplirala prednost,  a strelac pogotka je bio Marko Asensio.
U 29. minutu meča, načinjen je prekršaj nad Albom, a sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornosti se prihvatio Feran Tores i tako doneo novi gol za "furiju".
Nastavila je Španija sa ofanzivnom igrom do kraja prvog poluvremna, ali pogotka nije bilo.

U drugom poluvre, igrači Španije su nastavili sa svojom igrom bez obzira na jako veliku rezultatsku prednost.

To se isplatilo  već u 51. minutu,   kada je Feran Tores postigao svoj drugi pogodak na meču, potom se u listu strelaca upisao i Gavi u 75. minutu.-

Precizan je bio i Soler u 89. minutu meča, a zatim je mrežu zatresao i Alvaro Morata u sudijskoj nadoknadi meča,

Španija je tako na sjajan način započela Mundijal, sada ona i Japan imaju po pobedu, dok su Nemačka i Kostarika poraženi u prvom kolu.

Standings provided by Sofascore

Španija-Kostarika 7:0 (3:0)

Golovi: Olmo (11), Asensio (21) Tores (30,54), Gavi (75), Soler (89), Morata (92)

Sudija: Mohamed Alhamadi

Stadion: Al Tumama

Španija: Simon, Aspikuileta, Buskets(Od 63. Koke), Laporte, Alba(Od 63. Balde), Rodri, Gavi, Pedri(Od 56. Soler), Tores(Od 56. Morata), Olmo, Asensio (0d 68. Niko Vilijams)

Kostarika: Navas, Ovijedo, Kalvo, Duarte,Spens, Martinez(Od 46. Vaste), Benet(Od 61. Ruiz), Teheda, Borges, Kembel,  Kontreaš (Od 61. Zamora)

KRAJ UTAKMICE

90+2 - Morata postiže gol za 7:0

89. minut - NOVI GOL Španije, sada je pogodio Soler

85. minut - Nastavlja Španija sa napadima na gol Kostarike

75. minut - Novi gol! Strelac je Gavi za 5:0

72. minut - Spašava Kostariku golman Kejlor Navas nakon šuta Danija Olma

62. minut - Šutira Alvaro Morata,ali ništa od  petog pogotka

59. minut - Nova pretnja pred golom Kostarike je otklonjena

54. minut - Novi gol Ferana Toresa! Španija nema nameru da stane!

51. minut - Ubacuje loptu Feran Tores, ipak brza reakcija defanzivca Kostarike

47. minut - Odličan šut Marka Asensija, ali preko gola

46. minut - Počelo drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.+5 - Pedri sjajno šalje loptu Marku Asensiju, ali ništa od gola

42. minut - Faul pravi defanzivac Kostarike nad Feranom Toresom

37. minut - Pokušava Kostarika da stvori šansu, ali bez uspeha

30. minut - Feran Tores je preuzeo odgovornost  i postigao je gol za 3:0

29. minut - Pao je Alba u šesnaestercu Kostarike, penal za Španiju

26. minut - Pokušaj prodora Gavija, ali zaustavili su ga defanzivci Kostarike

21. minut - GOOOL! Španija je duplirala prednost, strelac je Marko Asensio

18. minut - Nastavlja Španija sa napadima na gol Kostarike.

11. minut - Dani Olmo donosi prednost Španiji! Gavi je sjajno pružio loptu, na Olmu je ostalo samo da dovrši posao

9. minut - Šutira je Marko Asensio, ipak pored gola

5. minut - Prva ozbiljna prilika za Španiju. Rodri je progirao Olma, ali bez uspeha je bio igrač Lajpciga

1. minut - Utakmica je počela

16.40 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Španije i Japana

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.