23.11.2022

19:00 >> 21:56

POBEDI SE NE GLEDA U ZUBE! Belgija osvojila tri boda, A KANADA ODUŠEVILA FUDBALSKE FANOVE!

Fudbalska reprezentacija Belgije savladala je Kanadu rezultatom 1:0 u meču prvog kola grupe F na Mundijalu

Bio je ovo veoma uzbudljiv meč. Iako su bili potpuni autsajderi, reprezentativci Kanade su vršli konstatntni presing na gol protivničkog tima.

Redale su se šanse u šesnaestercu, Belgije, a  a devetom minut zbog igre rukom Karaska, dosuđen je penal za kanadu.

Odgovornosti se prihvatio igrač minhenskog Bajerna Alfonso Dejvis, ali sjajno ga je pročitao Tibu Kurtoa i odbranio penal.

U nastavku prvog poluvremena, Kanada je konstantno napadala, a Belgija je delovala totalno neorganizovano.

Ipak, kada su se svi najmanje nadali, u 43. minutu meča, Bačuaji je iskoristio grešku defanzivaca Kanade i smestio loptu gol Milana Borjana.

Nije to demotivisalo Kanadu u drugom poluvremenu. Pokušali su da dođu do gola na sve način, ali svaki njihov pokušaj je ispao "jalov".

U poslednjih 20 minuta, jasno se videlo da su Kanađani bili dosta istrošeni, posle ogromne borbe.

Bilo kako bilo, Kanada je pokazala da nije slučajno na Svetskom prventvu. Odigrali su sjajnih 90 minuta protiv tima koji je na prošlom Mundijalu osvojio bronzanu medalju, sreća ih sada nije poslužila, a videćemo kako će biti na sledećem meču.

Standings provided by Sofascore

Belgija-Kanada 1:0  (1:0)

Golovi: Bačuaiji (44)

Stadion: Ahmad Bin Ali

Sudija: Jani Sikazve

Belgija: Kurtoa,Dendoker,Alderveld, Vertongen, Kastanje, De Brujne, Vicel, Karasko(Od 46. Majner), Tilemans(Od 46. Onana),E.Azar(Od 63. Trosar), Batušvaji (Od 78. Openda)

Kanada: Borjan, Džonston, Vitorija, Miler, Hojlet(Od 58. Larin), Hatčison (Od 58 Kone), Eustakio (Od 81. Osorio), Larea(Od 74. Adekugbe), Bukenan(Od 81.Milar) , Dejvis, Dejvid

KRAJ UTAKMICE

89. minut - Jako loš cenaršut fudbaler Kanade

81. minut - Dobija Alfonso Dejvis žuti karton zbog grubog starta

79. minut - Fenomenalan šut Larina glavom, ali spreman je bio Kurtoa

66. minut - Sjajna inervencija Larije na šut Bačuija, novi korner za Belgiju

60. minut - Ubacuje loptu reprezentativac Kanade, Eustahijo, ipak nikog nije bilo kod druge stative

54. minut - Nastavljaju Kanađani sa presingom, treći korner na meču za njih

49. minut - Katastrofalan šut Eustahija

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Naivna greška Kanade, to je kaznio Bačuvaji pogotkom

37. minut - Traže penal Kanađanini, nako starta nad Larijom, ali ništa od toga

31. minut - Šutira Džonatan Dejvid, ali sprečio ga je defanzivac Belgije

29. minut - Nastavlja Kanada sa ozbiljnim šansama, ipak ponovo je Kurtoa imao odličnu intervenciju

26. minut - Odlično dodaje Dejvis, Hačison, ali užasno je zahvatio loptu kapiten Kanade

23. minut - Najozbiljnija šansa  do sada, ali izuzetno loše Batušvaji iskoristio pas De Brujnea

18. minut - De Brujne je poslao loptu u šesaesterac ka Karasku, ali sjajno se snašao Milan Borjan i prvi došao do lopte

16. minut - Ponovo Hojlet preti Belgije, lopta je otišla pored gola

13. minut - Ozbiljna pretnja po gol Belgije, ipak ofanzivac Kanade je bio u ofsajdu

10. minut - Alfonso Dejvis se prihvatio odgovornosti, ali Tibou Kurtoa je odbranio penal

8. minut - VAR provera zbog igranja rukom Karaska, a nakon provere dosuđen je penal za Kanadu! Karasko je dobio žuti karton

6. minut - Prva ozbiljna šansa za Kanadu, Larija je dodao Bukenanu, on je posla Dejvidu, ali samo korner

2. minut - Sjajna odbrana Milana Borjana na šut Batušvajija

1.minut - utakmica je počela

19.00 - Dobrodošli na n naš blog posvećen meču Belgije i Kanade

"Srbija protiv nasilja" zapravo je generator nasilja! Opoziciji se smeši još jedan poraz na izborima! (VIDEO)

U toku je konstitutivna sednica Narodne Skupštine Srbje. Opozicija ponovo pokušala da ometa gospodina Rabrenovća. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Dejan Vukelić, urednik Srpskog portala, a u studiju mu se priključila i Ana Đorđević, borac za prava Srba na KiM, Đorđe Todorov iz Centra za društvenu stabilnost i Vanja Vukić, visoki funkcioner SPS-a. Putem vajber uključenja u program se javio i glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević.