16:13 >> 17:51

REMI HOLANDIJE I EKVADORA!  Valensija obradovao navijače svoje reprezentacije, PA NA NOSILIMA NAPUSTIO TEREN, JOŠ JEDAN BLED PERFORMANS "LALA"!

REUTERS/Hannah Mckay

REMI HOLANDIJE I EKVADORA! Valensija obradovao navijače svoje reprezentacije, PA NA NOSILIMA NAPUSTIO TEREN, JOŠ JEDAN BLED PERFORMANS "LALA"!

Fudbaleri Holandije i Ekvadora odigrali su nerešeno (1:1) meč drugog kola grupe A na Mundijalu

Holandija je furiozno otvorila meč i došla do prednosti samo pet minuta nakon sudijskog zvižduka za početak meča.

Sjajno se snašao napadač PSV Ajndhovena Kodi Gakpo i tako postigao svoj drugi gol na debitantskom Mundijalu.

Nakon toga redale su se šanse ispred gola Holandije, Ekvador je vrišio apsolutni presing i bila dosta dominantija.

u 23. mintu, Ekvador je imao dve ozbiljne šanse, ali intervenisao VIrdžil Van Dajk. Odličan šut iz kosa imao je kapiten Ekvadora Valensija, ali odbranio je Noper.

U 47. minutu meča, poništen je gol  Estupinjan zbog nedozovoljene pozicije, tako da je Holandija otišla na pauzu sa prednošću.

Samo četiri minuta posle početka prvog poluvrmena, šutirao je Estupinjan lopta se odbila do Valensije koji je doneo izjednačenje Ekvadoru.

U 58. minutu meča blokiran je šut Valensije, a zatim je Plata sjajno zahvatio loptu i zatresao prečku Holandije.

Nastavio je Ekvador sa ofanzivnom igrom, apsolutno su diktirali tempo, ipak nisu uspeli da dođu do preokreta.

U 89. minutu povredio se kapiten Ekvadora Ener Valesija, njega su na nosilima izneli sa terena, biće veliki problem za njegovu reprezentaciju, ako on ne bude mogao da igra na sledećem meču.

Ekvador meč poslednjeg kola igra protiv Senegala, dok će Holandija izaći na megdan domaćoj selekciji Katara.

Standings provided by Sofascore

Holandija-Ekvador 1:1 (1:0)

Golovi: Gakpo (5)-Valensija (49)

Stadion: Kalifa internacionalni stadion

Sudija: Mustafa Gorbal

Holandija: Noper, Damfris, Timber,Van Dajk, Ake, Blind,  Kopmajners, De Jong, Klasen, Gakpo, Bergvjin

Ekvador: Galindez, Vernaza, Tores, Hincapi, Estupinjan, Plata, Mendez, Estrada, Kalsijedo, Valensija

KRAJ UTAKMICE

88. minut - Ener Valensija je završio na travi, ukazuje mu se lekarska pomoć. Iznešen je Valensija na nosilima sa terena

85. minut- Nešto mirijni tok igre

78. minut - Pravi Timber faul

73. minut - Kodi Gakpo šutira pored gola

70. minut - Gakpo s leđa pravi faul nad Estupinjanom

64. minut - Sjajno je Valensija poslao loptu Estradi, ipak ovaj je nije baš najbolje zahvatio

58. minut - Nastavlja Ekvador sa šansama. Blokiraan je šut Enera Valensija, a zatim Plata pogađa prečku

49. minut - Ener Valensija daje gol za izjednačenje! Šutirao je Estupinjan, a zatim se kapiten Ekvadora najbolje snašao i poslao loptu gol

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2 - Estupinjan postiže gol, ipak gol je poništen zbog ofsajda!

45. minut  - Strašna borba za loptu Estrade i Timbera, napravio je faul defanzivac Holandije!

37. minut - Nastavlja ofanzivu Ekvador!

31. minut - Odličan šut Valensije iz kosa. Kapiten Ekvador je silovito poslao loptu, ali intervenisao je Noper

26. minut -Oštar faul Timbera nad Estradom!

23. minut - Dve ozbiljne šanse za Ekvador, u oba slučaja je sjajno reagovao komandat odbrane Holandije Virdžil Van Dajk!

20. minut - Pao je Damfris na travu, nakon starta Medez, zatim je dobio udarac loptom u stomak od Toresa koji je pokušao da reši situaciju

11. minut - Pokušava Ekvador da stvori šansu, ali bez uspeha

5. minut - Gakpo pogađa za prednost Holandije (1:0). Odmah u prvom napadu "lale" su stigle do gola

1. minut - Utakmica je počela

16.10 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Ekvadora i Holandije

Tači se pitao za sve! Svedok u Hagu Ramiz Ćerići potvrdio lanac komande u tzv. OVK!

Svedok Ramiz Ćerići, koji je bio zapovednik bataljona u 121. brigadi tzv. OVK u operatinoj zoni Paštrik, potvrdio je danas na suđenju bivšim liderima tzv. Oslobodilačke vojske Kosova Hašimu Tačiju, Jakupu Krasnićiju, Redžepu Seljimiju i Kadriju Veseljiju pred Specijalizovanim sudom u Hagu da je "OVK imala imala jedinstven lanac komande na čelu sa Glavnim štabom".

23.04.2024

18:29

Prsti su na crvenom dugmetu! Jesmo li umalo izbegli nuklearni rat? (VIDEO)

Šta se zaista desilo 14. aprila? Odgovor Izraela na napad Irana je pomalo čudan. Navodno Iran je pokušao nuklearni napad na Izrael. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Nikola Vrzić, glavni urednik portala RT. Uživo u program javio se pilot Stevan Ignjatović koji je detaljnije govorio o avionima koji su sposobni da nose nuklearne bombe.