27.11.2022

19:12 >> 20:49

JEDAN OD BOLJIH MEČEVA NA MUNDIJALU! Španija i Nemačka podelili po bod, BIĆE UZBUDLJIVO U POSLEDNJEM KOLU!

Fudbalske reprezentacije Nemačke i Španije odigrale su nerešeno (1:1) utakmicu drugog kola na Mundijalu

Od prvog minuta videlo da ćemo da gledamo dobru utakmicu,  oba tima su krenula u lov na golove.

Već u sedmom minutu meča Dani Olmo je zatresao prečku Nemačke, dok je tri minuta kasnije šansu imala Nemačka, ali Gnabri je bio ofsajdu.

Odličan šut uputio je Alba u 20. minutu meča, ali pored gola, dok je 12 minuta kasnije sjajnu šansu imao Feran Tores.

U 32. minutu, Ridiger je postigao gol za Nemačku, ali isti je poništen zbog ofsjada, tako da je rezultat ostao nepromenjen.

Pokušao je Ridiger u 45. minutu. Uputio je snažan šut, ipak odbranio je Unai Simon.

Bolje je ušla Španija u drugo poluvreme, ali stvarala je šanse i repreznetacija Nemačke.

Ipak, "furija" je stigla do vođstva golom Alvara Morate u 61. minutu utakmice.

Nakon toga, incijativu je preuzela Nemačke. Najvšice su se isticali Musijala i Sane koji su uporno stvarali šanse ispred gola Španije.

Trud se isplatio u 82. minutu meča, kada je Sane započeo akciju, prebaco do Musijale koji je da loptu Filkrugu koji je pogodio za izjednačenje.

Nemačka tako da stigne do itkekako vrednog boda. Ipak, bez obzira na to, "panceri" su  još uvek poslednji u grupi sa jednim bodom. Španija ima četiri, a Japan i Kostarika po tri.

U poslednjem kolu Nemačka igra protiv Kostarike, a Španija protiv Japana.

Standings provided by Sofascore

Španija- Nemačka 1:1 (0:0)

Golovi: Morata (61) - Filkrug (82)

Stadion: Al Bajt

Sudija: Dani Makele

Španija: Simon, Karhaval, Rodri, Laporte, Alba(Od 82. Alba), Buskets, Pedri, Gavi(Od 65 Koke), Tores(od 53. Morata), Olmo, Asensio (Od 65. Vilijams)

Nemačka: Nojer, Kehrer(Od 70. Klosterman), Ridiger, Sule, Raum(Od 85. Šloterbek), Goretcka, Kimih, Gnabri(Od 85.Hofman) , Gundogan(Od 70. Sane ), Musijala, Miler(Od 70. Fulkrig)

90+2 - Imala je Nemačka šansu iz prekida, ali bez realizacije

82. minut - Nemačka stiže do izjednačenja, strelac je Filkrug

78. minut - Pada Sane u šesnaestercu, ali nema penala

73. minut - Kakva prilika za Nemce! Šutira Musijala, ali brani Simon, zatim je pokušao Gnabri, ali samo korner

72. minut - Fernomenalno je sve uradio Musijala, ubacio je loptu u šesnaesterac, ali odlično su interevenisali defanzivci  Španije

61. minut - Vodi Španija! Alvaro Morato pogodio za vođstvo!

55. minut - Odličan šut Kimiha, ali brani Simon

49. minut - Pravi faul Serhio Busquets

46. minut - Počelo je drugo poluvrme

KRAJ PRVOG POLUVRMENA

45. minut - Blokirao je Simon odličan šut Ridigera

43. minut - Žuti karton dobija Buskets zbog prekršaja nad Musijalom!

39. minut - Antonio Ridiger dovodi "pancere" u vođstvo, ipak gol je poništen zbog ofsajda!

32. minut - Nova šansa za Španiju, u ofsajdu  je bio Feran Tores

29. minut - Nadskočio je Rodri Milera u šeseastercu Španije, potom je Ridiger šutirao pored gola

24. minut - Gnabri šutira sa ivice šesnaesterca, ipak pored gola

20 minut - Šutirao je Alba desnom nogom, lopta je otišla pored gola

18. minut - Nešto mirniji period igre

10. minut - Prva šansa za Nemačku, ipak Gnabri je bio u ofsajdu

7. minut - Prva ozbiljna šansa na meču! Pogodio je prečku Dani Olmo

1. minut - Utakmica je počela