02.12.2022

15:25 >> 18:31

NOVI ŠOK! Južna Koreja POBEDILA PORTUGAL  I IZBORILA PROLAZ, URUGVAJ I GANA IDU KUĆI!

NOVI ŠOK! Južna Koreja POBEDILA PORTUGAL I IZBORILA PROLAZ, URUGVAJ I GANA IDU KUĆI!

Fudbalske reprezentacije Portugala i Južne Koreje izborile su plasman u osminu finala Mundijala

Južna Koreja je danas posle preokreta pobedila Portugal sa 2:1 i tako je uspela da izbori drugu poziciju u grupi. Prvi je Porugal koji je već ranije zabeležio dve pobede.

Reprezentacija Urugvaja pobedilaje sa 2:0  Južnu Koreju, ali to nije bilo dovoljno za prolazak dalje u grupi H.

Južna Koreja je ušla kao potpuni autsajder, to je Portugal i potvrdio već u četvrtom minutu meča kada je Horta pogodio za prednost.

Nij se predavala Južna Koreja, igrali su veoma hrabrom, tražili su šansu iz minuta u minut.

To se isplatilo u 28. minutu kada je  Kim Jung Gvon  našao pravi put do gola Portugal i pogodio za izjednačenje.

Ekipe su s ovim rezultatom otišle na poluvreme, a čim su istračali ponovo na teren Korejanci su tražili šansu za preokret.

Do toga su došli kada je zvezda Totenhema i najbolji igrač ove reprezentacije Son odlično kreira napad, a zatim dodao He Čan Hvang za pogodak koji ih je odveo u osminu finalu Svetskog prvenstva.

Južna Koreja će tamo igrati protiv reprezentacije Brazila te ih tako očekuje jedan jako težak obračun.

Urugvaj pre ove utakmice nije postigao nijedan gol na Mundijalu, sada je postigao dva, ali to nije bilo dovoljno za prolazak.

Gana je bolje ušla  u meč stvarali su šanse, išli napred. Dosuđen im je penal  u 20. minut. Ipak, Ročet je odbranio šut Ajuvu.

Nakon toga, igra Gane totalno opala, što su reprezentativci Urugvaja spretno iskoristili.

Uspeli su da postignu dva brza gola, a u obe akcije glavni akteri su Suarez i De Araskaeta.

Oba puta asisent je bio Suarez, a strelac je bio De Araskaeta. Prvi pogodak pao je u 26., a drugi 31. minutu.

Do kraja meča Urugvaj je vršio apsolutnu dominaciju, ipak nisu uspeli da postignu gol koji bi im obezbedio prolazak, ipak nisu uspeli u svom naumu.

Portugal-Južna Koreja 1:2 (1:1)

Golovi: Horta (5)- Kim Jung Gvon (28)He Čan Hvang (90)

Stadion: Education City

Sudija: Fakundo Teljo (Argentina)

Portugal: Kosta, Kanselo, Pepe, Antonio Silva, Dalot, Neveš, Žoao Mario, Mateuš Nunjes, Vitinja, Horta, Kristijano Ronaldo

Južna Koreja: Kim Song Gju – Kim Mun Hvan, Kvon Kjung Von, Kim Jang Gvon, Kim Jin Su – Hvang In Bem, Jung Vu Jong – Kang In Li, Dže Sung Li, Heung Min Son – Čo Gue Sung

Gana-Urugvaj 0:2 (0:2)

Golovi: De Artaskaeta (26,31‚)

Stadion: Al Džanub

Sudija: Danijel Zibert (Nemačka)

Gana : Zigi – Siedu, Amarti, Salisu, Baba – Parti, Abdul Samed – Kudus, A. Aju, Dž. Aju – Vilijams

Urugvaj( Ročet – Varela, Himenez, Koates, Olivera – Valverde, Bentankur, De Araskaeta – Peljistri, Suarez, Nunjez

KRAJ UTAKMICA

90+6 - minut - Odlična šansa za Kavanija,ali bez uspeha

90. minut - Južna Koreja vodi rezultatom 2:1, Strelac je He Čan Hvang, ovaj gol Južnu Koreju vodi dalje

86. minut - Dobija Koates žuti karton

79. minut - Odlična šansa za Ganu, pokušao Semedio, snažan šut, ali pored gola

72. minut - Fenomenal volej Valverdea

70. minut - Urugvaj vrši incijativu prema golu Gane

67. minut - Hvang je tukao po sredini gola, u golmana Kostu.

64. minut - Ozbiljna šansa za Urugvaj, Pelistri upućuje snažan šut, ali pored gola

58. minut - VAR provera zbog sumnjive situacije u šesnaesercu Gane. Njunjez je pao u šesnaestercu, ali ništa od penala

55.minut - Pokušao je Son, ali izblokiran je njegov šut.

52. minut - Grub prekršaj Salisua nad Luisom Suarezom

46. minut - Počela su druga poluvrmena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

40. minut - Mnogo grubih prekršaja na  utakmici Gane i Urugvaja

31. minut - Urugvaj duplirao prednost strelac je opet De Araskaeta!

27. minut - Koreja je stigla do izjednačenja strelac je Kim Jung Gwon

26. minut - Imaju veliku priliku Luis Suarez, ispratio je sve De Araskeate dokopao se lopte i savladao ZIgija

23. minut - Šutirao je Nunjez na prazan gol, ali uspeo je defanzivac Alisu to da spase

20. minut - Ročet je odbranio penal Ajuva,  rezultat ostaje isti

16. minut -  Dosuđen je penal za Ganu, nakon VAR provere nespretnog potez golamana Urugvaja sudija pokazao na belu tačku

13. minut - Prva ozbiljna šansa za Urugvaj, ali spetljao se Darvin Nunjez u šesnaestercu Gane

10. minut - Urugvaj ofanzivniji na startu meča protiv Gane

5. minut - Horta je postigao gol ja za 1:0. Portugal vodi protiv Južne Koreje

1. minut -   Utakmice su  počele