06.12.2022

15:24 >> 18:49

MAROKO NOKAUTIRAO ŠPANIJU U PENAL SERIJI i OBEZBEDIO ČETVRTFINALE SVETSKOG PRVENSTVA! Desila se jedna od najvećih senzacija u istoriji MUNDIJALA!

Maroko se plasirao u četvrtfinale Mundijal nakon pobede u penal seriji nad Španijom

Nije ovo bio preterano uzbudljiv meč, ipak Marokanci su bili skoncetrisaniji u penal seriji i tako su izborili četvrtfinale Mundijala nakon što je nakon 120 minuta bilo 0:0.

Španija je od početka meča kontrolilasa prostor. Lopta je dosta više bila u posedu "Crvene furije", ali Maroko nije igrao defanzivno, stvarali su šanse i hrabro jurišali ka golu Španije.

Maroko je najveću šansu u prvom poluvremenu imao u 42. minutu kada je pokušao Aguer, ali bez uspeha.

U drugom poluvrmenu smo gledali sličan scenario, oba tima su napadala, ali evidentno je bilo da je Španija više kontrolisala igru.

U 68. minutu meča, Morata je imao idealno šansu da dovede španiju vođstvo, ali odlično intervenisao Hakimi.

Pred sam sudijski zvižduk Čediri  je mogao donese Maruku trijufm, ipak odbranio je Simon.

U u produžecima takođe nije bilo golova, iako su obe ekipe imale svoje šanse, dva minuta pred kraj, malo je failo da Maroko postigne  autogol.

Kada je usledila penal serija, apsolutni heroj Maroka postao je golman Bono koji je tri puta odbranio šuteve igračima "crvene furije".

Sabiri, Ziješ i Hakimi su bili precizni u dresu Maroka i tako su doneli istorijski trijumf svojoj reprezentaciji.

Ovo je prvi put da je Maroko ostvario pobedu u nokaut fazi Mundijala, a u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz duela Portugala i Švajcarske.

Španija-Maroko 0:0 (0:3 u penal seriji)

Stadion: Edukejšn siti

Sudija: Fernando Rapaljini (Argentina)

ŠPANIJA: Simon – Ljorente, Rodri, Laport, Alba(Od 98. Balde),Buskets, Gavi(Od 63. Soler), Pedri, Feran Tores(Od 75. Vilijams), Olmo(Od 98. Fati), Asensio (Od 63. Morata)

MAROKO: Bono, Mazraui(Od 82. Atittat-Alilal), Aguer(Od 84. Jamik), Sais, Hakimi, Amrabat, Amala(Od 82. Čebiri), Unai, Bufal(Od 66. Abde), En Nesiri(Od 82. Sabiri), Zijeh.

120+2  - Pogađa Sarabija stativu

120+1 - Malo je falilo da da Marokanci postignu autogol, ipak sreća ih je pogledala

116. minut - Pokušali su Španci iz kontre, ali spetlja se Alvaro Morata

112. minut - Čisti Marokanci šansu Španije

110. minut - Ukazuje se lekarska pomoć Saisu

106. minut - Počeo je drugi produžetak

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

103. minut - Nova ozbiljna šansa za Maroko, spašava to Simon

101. minut - Mirniji tok igre

94. minut - Odličnan šansa za Maroko, ali brani Simon Čedirin šut

91. minut - Počeo je prvi produžetak

90+4 - Bono je sjajno spasao gol Maroka pred sam sudijski zvižduk

85. minut - Najbolja šansa do sada za Maroko, ipak odlična intervencija Simona

82. minut - Trostruku izmenu vrši selektor Maroka

76. minut - Prvi žuti karton na meču. Dobio ga je Laport zbog starta nad Hakimijem

68. minut - Pokuašo je Morata do dođe do gola Maroka, ipak sjajno je startovao Hakimi

60. minut - Bez pravi prilika za sada

54. minut - Još jedan neuspešan pokušaj Španije da zaprezu Maroko

51. minut - Pravi faul Hakimi nad Gavijem

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

43. minut - Ponovo preti Maroko, šut je uputio Mazrauiji!

42. minut - Najveća prilika za Maroko do sada! Sjajno su kreirali šansu nakon greške Maroka, odlično je zatim ubacio Bufal, ali nije pogodio Aguer

35. minut - Nešto mirnije tok igre

27. minut - Asensio pogađa spoljni deo mreže Maroka

25. minut - Najveća za Španiju za sada. Pogodio je prečku Gavi, zatim je pokušao i Olmo, ipak dosuđen je ofsajd

23. minut - Našao se  Bufal na podu nakon duel sa španski defanzivcem

15. minut - Uspeli su da se snađu defanzivci Maroka za vreme ofanzive Španije

11. minut - Hakimi je pokušao iz slobodnog udarca, ipak lopta je otišla preko gola

Tekst potpisa

6. minut - Konkretnija Španija na početku meča

1. minut - Utakmica je počela

15.20 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Španije i Maroka na Mundijal u Kataru

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.