Autor: Informer

24.07.2018

11:15

(VIDEO) ZVEZDA ODUVALA SUDUVU! Srpski prvak već slavi prolaz dalje u kvalifikacijama za LŠ!

Oduvana je Suduva na beogradskoj "Marakani"! Crvena zvezda je deklasirala prvaka Litvanije i mirno će putovati u revanš za sedam dana, jer samo čudo neviđeno može da je zaustavi na putu ka trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona - 3:0

Skromni tim iz Litvanije nije imao nikakve šanse na "Marakani". Razigrana Zvezda je od prvog momenta počela da diktira tempo i da pravi pritisak.

Isplatilo se u 23. minutu, kada je Ebisilio iz daljine šutnuo i pogodio gol Suduve za 1:0.

Litvanci su u prvom kolu izbacili kiparski APOEL, kojeg su kod kuće pobedili sa 3:1, a na Kipru se odbranili sa 0:1.

Međutim, u Beogradu Suduva nije pokazala ni da ume da napada, niti da joj je odbrana tako granitna.

CRVENA ZVEZDA - SUDUVA 3:0 (2:0)

Strelac: Ebisilio u 23. i Radonjić u 35. i 58. minutu.

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Bastijan Denkert (Nemačka).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić, Jovičić, Ebesilio (od 64. Jevtović), Krstičić (od 37. Jovančić), Milić, Radonjić (od 77. Gobeljić), Ben.

SUDUVA: Kardum, Švrljuga, Leimonas, Jankauskas, Živanović, Slavickas, Asevedo, Matulevičijus, Verbickas, Topčagić (od 8. Veževičijus), Sisilija.

Kraj.

90'. Centaršut Gobeljića ka Miliću na peterac, ali defanzivac Suduve u poslednjem trenutku skreće loptu u korner.

- Prema zvaničnom podatku, na tribinama je 23.218 gledalaca.

84'. Dobar centaršut Stojkovića, lopta se prošetala kroz peterac Suduve, ali niko od crveno-belih da je skrene u mrežu.

77'. Radonjić izlazi iz igre praćen ovacijama sa tribina.

69'. Opao je malo tempo meča, Zvezda ima sigurnu prednost i više ne juri svom snagom kao golu Litvanca, već čeka ako se ukaže još neka prilika za gol.

58'. GOL! GOLČINA! Nemanja Radonjić je sjajno šutirao sa 17 metara i pogodio pod prečku, za velikih 3:0 za Zvezdu!

52'. ZICER! Kolosalna šansa za Suduvu! Na sreću Zvezde, Veževičijus je bio sebičan, hteo je sam da završi napad, iako je bio poprilično ukoso i pogodio je spoljni deo mreže.

50'. Odlična akcija Zvezde, centrirao je Stojković, probao je Rodić da spusti loptu za Milića, koji je bio na petercu, ali mu je ona otišla iza leđa.

starsport

Kraj prvog poluvremena

42'. Dobar pokušaj Bena iz slobodnjaka, ipak, Kardum je siguran ovog puta.

37'. Prinudna izmena u Zvezdi: Krstičić je izašao iz igre zbog povrede, a ušao je umesto njega Jovančić.

35'. GOL! Raste prednost Zvezde na 2:0! Najpre je Milić sa dva metra pogodio golmana Suduve u lice, lopta se odbila na nogu Radonjiću, koji je svom snagom zakucao u mrežu!

30'. Degenek je šutirao glavom posle kornera, lopta je otišla metar pored stative.

29'. Dobra kombinacija igrača Suduve, Asevedo je došao do šesnaesterca i ciljao dalji ugao Borjanovog gola, ali nije bio precizan.

23'. GOL! Vodi Zvezda! Ebisilio - treća sreća! Ponovo je namestio loptu na 17-18 metara od gola, odapeo i pogodio mrežu Suduve - 1:0!

19'. Dva odlična udarca crveno-belih, prvo Ebisilio, pa potom Radonjić, ali Kardum na mestu.

14'. Dobra ideja Jovičića, probao je da u šesnaestercu gostiju proigra Milića, ali je lopta bila prejaka.

8'. Već izmena u sastavu Suduve, povredio se napadač Topčagić.

3'. Ebisilio! Odličan udarac zvezdinog novajlije sa distance, Kardum uz dosta problema je odbranio gol.

2'. Švrljuga iz auta baca loptu pred gol Zvezde, Borjan izleće i odnosi loptu.

- Utakmica je počela!

- Zvezda je tražila, UEFA dozvolila, da utakmica počne minutom ćutanja za tragično nastradale u požarima u Grčkoj.

I SRBI TUGUJU ZBOG GRKA! Minut ćutanja pred meč Zvezda - Suduva na "Marakani"!