29.07.2018

12:57

(VIDEO) ZVEZDI EVROPSKI DERBI NA "MARAKANI"! Sporan gol Rodića i Ben iz penala slomili  Nišlije

(VIDEO) ZVEZDI EVROPSKI DERBI NA "MARAKANI"! Sporan gol Rodića i Ben iz penala slomili Nišlije

Fudbaleri Crvene zvezde su u evropskom derbiju na "Marakani" u 2. kolu Superlige savladali Radnički rezultatom 2:0

Pobedu srpskom šampionu doneli su Rodić golom u devetom minutu utakmice i Ben u 92. sa bele tačke.

Vodeći gol postigao je Milan Rodić već u 9. minutu. Levi bek crveno-belih nalazio se duboko u ofsajdu nakon što mu je loptu prosledio Stojiljkovića. Međutim, na putu ka njemu loptu je dirao Taras Bondareko, ali nije uspeo da ju je izbaci. Sudija nije reagovao, Nišlije su se bunile, tražile ofsajd, ali džabe.
Konačnih 2:0 postavio je El Fardu Ben u drugom minutu nadoknade iz penala, koji je skrivio Lazar Ranđelović nad Markom Gobeljićem.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 2:0 (1:0)

Strelci: Rodić u 9, Ben u 92. iz penala

Stadion: "Rajko Mitić.  Sudija: Igor Stojilković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić, Jevtović (od 54. Ben), Ebisilio, Meleg (od 54. Srnić), Stojiljković (od 74. Joveljić).

RADNIČKI:Živković, Aksentijević, Bondarenko, Pankov, Stanković, Noma, Mićić (od 68. Jovanović), Ranđelović, Stojanović (od 61. Stanisavljević), Grbić, Mrkić (od 58. Nikodijević).

Drugo poluvreme

92'. GOL! Ben je bio precizan sa 11 metara. Zvezda vodi 2:0.

91'. Penal za Zvezdu, nakon prekršaja nad Gobeljićem sa leđa.

90'. Još 3 minuta će se igrati!

84'. Ben je stavio na test golmana Nišlija Živkovića, koji nije bio baš najsigurniji, ali se ipak prvi dokopao lopte, nema promene rezultata.

74'. Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi. Iz igre izlazi napadač Stojiljković, a menja ga mladi Dejan Joveljić.

71'. Novi prekid meča, dao je sudija Stojilković mogućnost igračima da se osveže zbog sparnog vremena u Beogradu.

61'. Izmena u Radničkom. Umesto Saše Stojanovića na teren je poslao Aleksandra Stanisavljevića.

starsport

59'. Gobeljić i Krstičić su krenuli ka lopti, ali nema promene rezultata, ostaje 1:0 za Zvezdu.

58'. Dobra prilika za Radnički da iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, Grbić je šutirao, malo iznad prečke.

56'. Stojiljković u šansi, ali novajlija u napadu crveno-belih nije bio precizan iskosa sa desne strane.

54'. Dvostruka izmena u redovima Crvene zvezde. Ben je u igri umesto Jevtovića, a  Srnić menja Melega.

50'. Radnički je zapretio, Stojanović je bio u prilici, ali je Degenek izbacio loptu u korner.

starsport

Prvo poluvreme

42'. Kakva šansa za Radnički. Mrkić je izašao sam ispred Borjana, posle sjajnog proigravanja petom Saše Stojanovića,  stigao ga je Rodić i uspeo da ga omete. Bilo je kontakta, ali sudija pokazuje da se igra nastavi. Gosti su zahtevali da sudija pokaže na belu tačku, ali sudija ne reaguje.

38'.  Ranđelović pravi probleme Zvezdi po levoj strani, pokušao je da iznenadi Borjana udarcem sa distence, ali lopta ide preko gola.

35'. Umalo Rodić da pogodi za 2:0. Fenomenalan udarac sa oko 25 metara iz slobodnjaka i sjajna odbrana Živkovića.

31'. Kontra Radničkog preko Grbića, Borjan je na vreme izašao, pa je došlo do težeg sudara. Nekadašnji ofanzivac Partizana dobio je žuti karton zbog opasne igre.

29'. Mali predah na Marakni kako bi se igrači osvežili.

25'. Petar Grbić umalo da donese izjednačenje Radničkom ali se našao u ofsajdu

22'. Kontra Radničkog, ali Ebisilio je pokazao požrtvovanosti u defanzivi i otklonio opasnost.

17'. Nervozno i nepovezano deluju gosti nakon primljenog gola. Radnički pokušava da se konsoliduje i što pre vrati u meč.

9'. GOL! Vodi Zvezda 1:0 pogotkom Rodića! Fudbaler Zvezde bio je čini se u ofsajdu! Korner je izveo Meleg, a levi bek crveno-belih se u trenutku dodavanja  Stojiljkovića nalazio u ofsajdu. Međutim lopta je na putu ka njemu pogodila  Bondarenka. Zastavica je ostala dole. To je izazvalo buru negodovanja među gostima.Nije im to pomoglo kod sudije.

4'. Šutirao je Japanac Noma sa velike udaljenosti, lopta je zakačila Degeneka i promenila pravac, a Borjan je bio na mestu.

2'. Centaršut Ebisilija, ali nije bio upotrebljiv, ništa od prilike da se zapreti gostima.

Trener Nišlija Nenad Lalatović neće sedeti na klupi, jer mu je pozlilo pre utakmice.

Počeo je meč na "Marakani".

Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom!

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji "Info veče" Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.

28.03.2024

23:01

Napad u Moskvi je pokušaj državnog udara! Pitanje je dana kad će ukrajinska vojska kapitulirati, zato je potrebno da se Rusija destabilizuje iznutra! (VIDEO)

Goran Petronijević, advokat, Nikola Jović, politikolog, prof. dr Aleksandar Lukić sa Instituta za političke studije i akademik prof. dr Dragan Radenović govorili su u emisiji "Info dan" na Informer TV o terorističkom napadu u Moskvi i tome šta on zapravo predstavlja i kako će uticati na budućnost Rusije.