17.04.2019

21:05 >> 21:00

ZVEZDA "IMALA" EVROLIGU U SVOJIM RUKAMA, PA SVE PROSULA! Budućnost se ne predaje tako lako!

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu u trećem meču finalne serije ABA lige i tako nastavili borbu sa šampionom Srbije - 80:72 (18:25, 27:25, 21:8, 14:14)

Ekipa Milana Tomića nije uspela da iskoristi prvu brejk priliku i domogne se šampionskog pehara ABA lige. Evroliga će morati malo da sačeka...

(FOTO) TORTURA U PODGORICI! Razbijena glava, ogrebotine i ispljuvan sako članova ZVEZDINE UPRAVE!

Sjajnu su crveno-beli otvorili ovaj meč i nametnuli jak tempo već na samom startu meča. Uspeli su zahvaljujući raspoloženom Kej Si Riversu da dođu do dvocifrene prednosti. Amerinac je u prvom poluvremenu ubacio 19 poena i nagovestio laku pobedu, međutim, nije bilo baš tako.

Zvezda je u jednom momentu došla do "plus 12" i tada se činilo da gledamo reprizu prva dva meča, ali se domaćin probudio. U tome im je pomogla i očajna igra crveno-belih u trećoj četvrtini u kojoj je šampion Srbije ubacio samo osam poena, a Budućnost serijom od 12:0 došla do prednosti prvi put od početka utakmice. Primetan je bio izostanak Statosa Perperoglua.

(VIDEO) CRNOGORCI TUKLI ZVEZDINE NAVIJAČE! "Varvari" locirali "zvezdaše" i napravili haos!

Održavali su domaći prednost do samog kraja i na krilima Erona Klarka i Norisa Kola uspeli da stignu do jako bitne pobede i zakažu novi okršaj u petak od 19.00 na istom mestu.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 80:72

Hala: "Morača", Sudije: Mario Majkić (Slovenija), Tomislav Hordov (Hrvatska), Marko Juras (Srbija)

Budućnost: Džekson 10, Kol 20, Šehović, E. Klark 3, Barović 8, K. Klark 14, Gordić 5, Bitadze 4, Popović, Bel 8, Nikolić 8, Vilijams.

Crvena zvezda: Čović 10, Kešelj, Davidovac, Nenadić, Lazić 5, Faje 7, Beron 12, Dobrić 5, Simanić, Rivers 19, Cirbes 10, Odžo 4.

ČETVRTA ČETVRTINA U TOKU!

40. minut - Lazić stavlja tačku trojkom na ovaj meč, gledaćemo četvrti meč.

39. minut - Dobrić maši trojku i definitivno stavlja tačku na ovaj meč. Kol pogađa za dva.

38. minut - Nesportski faul nad Fajeom. Senegalac pogađa oba bacanja, ali maši Rivers u dodatnom napadu.

38. minut - Edvin Džekson pogađa trojku i možda stavlja tačku na ovaj meč.

37. minut - Barović polovičan sa penala, na drugoj strani Beron pogađa oba i spušta na sedam razlike.

36. minut - Greška za greškom crveno-belih, potpuno su posustali u drugom poluvremenu. Faul u napadu Odža, a onda i peti faul Čovića.

35. minut - Bel pogađa preko ruke za "plus devet" domaćina.

35. minut - Potpuno je zakazao Zvezdin šut sa distance, poene im sada donosi Dobrić sa slobodnih bacanja.

34. minut - Promašio je Rivers otvorenu trojku, a na drugoj strani lagano poentira Kol.

33. minut - Sada siguran Odžo, lako je zakucao na dodavanje Čovića.

32. minut - Sjajna blokada Odža nad Norisom Kolom, na drugoj strani ponovo Nigerijac u glavnoj ulozi, faulirao ga je Bitadze. Promašio je oba bacanja centar Zvezde.

31. minut - Crveno-beli nemaju rešenja u napadu, nastavlja se agonija iz drugog dela treće četvrtine.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

30. minut - Agoniju Zvezde prekida Cirbes, crveno-beli imaju zaostatak od osam poena.

29. minut - Glupost Bilija Berona. Napravio je nesportki faul nakon što se okliznuo i pokušao da zaustavi napad domaćih. Podgoričani nastavljaju seriju.

29. minut - Kakva serija domaćina. Budućnost je vezala 10 poena i sada ima "plus šest". Zvezda u problemu nakon što je imala "plus 12".

26. minut - Vratila se Budućnost! Nerešeno je u Podgorici!

25. minut - Klark u ovim momentima održava domaće u igri, siguran za dva poena. Na drugoj strani Čović polovičan sa penala.

24. minut - Ovo je trebalo Zvezdi u ovim momentima. Trojka Muhameda Fajea!

23. minut - Koti Klark uspeva da izvuče faul Lazića uz koš. Pogodio je i dodatno bacanje, Budućnost na "minus dva".

21. minut - Sjajan potez Riversa. Kada su igrači Budućnosti mislili da će šutirati, Amerikanac je spustio loptu Cirbesu koji lagano poentira.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE, POLUVREME U PODGORICI!

20. minut - Jedno od dva bacanja pogodio je Beron za kraj prvog poluvremena, Zvezda ima "plus pet".

20. minut - Pogodio je "dva plus jedan" Klark i doneo zaostatak od četiri razlike.

19. minut - Glupost Kotija Klarka šalje Riversa na tri slobodna bacanja. Pogodio je dva Amerikanac.

19. minut - Mini serija gostiju od 5:0, sada je "samo" četiri razlike za Zvezdu.

17. minut - Siguran Noris Kol za dva poena, smanjio je razliku na devet.

16. minut - Kakva trojka Berona! Iza table je bio Amerikanac, ali je uspeo da pogodi i donese najveću prednost Zvezdi od početka meča, "plus 12".

15. minut - Beron i Rivers sigurni sa penala, Budućnost je poklonila Zvezdi lake poene i loptu. Pogađa i Lazić, crveno-beli su iz jednog napada ubacili pet poena.

15. minut - Brzi četiri poena za Budućnost, ali čim su se vratili u igru, glupost je napravio Goga Bitadze. Gruzijac je dobio tehničku grešku zbog udaranja Riversa, a onda i domaćoj klupi.

15. minut - Rivers ništa ne može da promaši, nova trojka!

14. minut - Serija Budućnosti od 7:0, ali je odlični Rivers to prekinuo.

12. minut - Nakon "dva plus jedan" Gordića, nezaustavljivi Rivers ponovo pogađa trojku!

11. minut - Sjajna trojka Riversa, Zvezda ide na "plus 10".

KRAJ PRVE ČETVRTINE!

10. minut - Čudan šut Riversa uspeo je nekako da se "uvuče" u koš za kraj prve četvrtine.

10. minut - Mala serija sa bacanja domaćih. Prvo je Goga Bitadze oba puta bio siguran, a isti učinak imao je Bel.

9. minut - Džejms Bel pogađa trojku, ali spektakularno uzvraća Čović! Na drugoj strani sjajna blokada Ognjena Dobrića, a naplatio je to Kej Si Rivers.

8. minut - Siguran Majkl Odžo oba puta sa penala, Zvezda ima "plus sedam".

7. minut - Kakva trojka Filipa Čovića. Isticao je napad crveno-belih, a plejmejker Zvezde pogodio.

6. minut - Pogađa trojku Džekson i donosi izjednačenje Podgoričanima.

5. minut - Pogađa Klark pod faulom, ali ne koristi dodatno bacanje. Na drugoj strani ponovo Cirbes.

4. minut - Cirbes siguran u reketu, serija gostiju 7:0.

4. minut - Trojka Branka Lazića, vodi Zvezda! Edvin Džekson ništa ne može da pogodi za sada.

3. minut - Kol se ponovo prošetao do koša, na drugoj strani Bili Beron mirno realizuje oba slobodna bacanja.

2. minut - Nakon uvodnih promašaja u prvim napadima, meč je otvoren košem Norisa Kola. Na drugoj strani zakucava Majk Cirbes.

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad imaju košarkaši Budućnosti.

18.59 - Sudije su se već žalile zapisničkom stolu zbog lasera koje koriste navijači domaćeg tima.

18.56 - U toku je predstavljanje igrače, očekuje se start meča!

18.51 - Centar Crvene zvezde Majkl Odžo pogođen je loptom u glavu, a nakon njega udarac je dobio i Filip Čović. Histerija sa tribina se ne smiruje.

18.46 - Navijači Budućnosti pljuju i gađaju petardama košarkaše Crvene zvezde

18.39 - Velika je gužva ispred "Morače". Nema sumnje da mnogi navijači Budućnosti neće uspeti da uđu u halu.

18.35 - "Varvari" su već uspeli da ubace nekoliko petardi na parket.

18.32 - Hala se puni, a sa razglasa se već najavljuje paklena atmosfera. "Obaveštenje, večeras nema opravdanja, svi moramo biti na nogama, cela Morača mora biti kao jedan da navijamo..."

18.29 - Podsetimo, crveno-beli će biti oslabljeni neigranjem Džoa Reglanda i Stratosa Perperoglua, ali je tu Marko Kešelj.

18.24 - Vatreni doček za igrače Zvezde u "Morači", odmah je domaća publika počela sa uvredama.

18.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen trećem meču finalne serije ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde. Šampion Srbije ima priliku da nakon dve pobede u Beogradu reši pitanje prvaka Jadrana i plasira se u Evroligu. Pratite uživo dešavanja iz Podgorice na informer.rs.