13.08.2019

22:56 >> 22:54

(VIDEO) BORJAN JE HEROJ ZVEZDINE DANSKE DRAME! Crveno-bela penal lutrija za jesen u Evropi!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Kopenhagena posle boljeg izvođenja jedanaesteraca 7:6 (1:1 tokom regularnog dela) i tako zakazali duel sa Jang Bojsom u plej-ofu Lige šampiona

Kakvo veče u Kopenhagenu, kakva radost na crveno-beloj strani Topčiderskog brda. Milan Borjan postao je apsolutni heroj Zvezde. Golman šampiona Srbije briljirao je kada je bilo najpotrebnije, čuvao je u igri svoj tim i briljantim odbranama zaslužio ono što je usledilo.

(VIDEO) OVAKO JE BORJAN POKORIO DANCE! Hrabro srce Zvezdinog golmana!

Odlično je počelo za Beograđane u Kopenhagenu. Ofanziva se isplatila u 17. minutu kada je kritikovani Ričmond Boaći posle sjajne asistancije Marka Marina donosi prednost crveno-belima. Međutim, nisu izdržali igrači Zvezde do kraja poluvremena pa je nepažnju iskoristio Ndoje i glavom matirao Borjana za 1:1.

Da će biti drame najavio je drugi žuti karton Nemanje Milunovića već na početu drugog dela igre. Tada je krenula potpuna ofanziva domaćih, koji, ipak, nisu opravdali igrača više na terenu. Teško su uspevali da stvore pravu priliku, a i kad jesu sjajno se isticao Zvezdin golman.

Grčevita borba u odbrani nastavila se i u produžecima, jer je meč u regularnom delu završen 1:1. Ponovo su pretili domaći, ali bez velikog uspeha. Pre poslednjeg sudijskog zvižduka crveni karton dobio je i Mas i izjednačio snage pred penale.

Penal serija bila je samo za one sa čeličnim živcima. Nervirali su se navijači crveno-belih kada je Marko Marin promašio prvi penal, pa onda Milan Jevtović i na kraju šansu za pobedu domaćima doneo je loš šut Dušana Jovančića. Međutim, loši su bili Danci, kao da ih je strah savladao u bitnim momentima.

Borjan je sačuvao Zvezdu kod penala Ndojea, ali je Veljko Simić ponovo rastužio goste i još jednom dao meč loptu domaćima. Ipak, Bartolec je prebacio ceo gol i tada kreće klackalica.

Ipak, na startu druge serije, posle čak 22 penala, Radovan Pankov pogađa po drugi put, a Borjan skida penal Vindu i donosi veliku radost šampionu Srbije.

(VIDEO) OVAKO JE ZVEZDA POVELA U DANSKOJ! Marin poslužio Boaćija kao na tacni!

Zvezda je osigurala jesen u Evropi, a da ona buda ona prava, crveno-bela potrudiće se izabranici Vladana Milojevića protiv Jang Bojsa koji će biti poslednja prepreka za grupnu fazu Lige šampiona!

KOPENHAGEN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:1) 7:6 posle penala

Boaći u 17. minutu za Zvezdu - Ndoje u 45. minutu za Kopenhagen

Stadion: Telia Parken (Kopenhagen), Sudija: Gediminas Mažeika

KOPENHAGEN: Gritebust – Varela (od 81. Bartolec), Papajanopulos, Nelson, Bengtson – Holse (od 75. Mas), Zeka, Stage (od 60. Falk (od 120. Sotriou)), Fišer – Vind, Ndoje.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 46. Žander)- Kanjas (od 58. Pankov), Jovančić - Vukanović (od 91. Jevtović), Marin, Ivanić - Boaći (od 81. Simić).

KRAJ! BORJAN BRANI ŠUT VINDA! ZVEZDA IDE U PLEJ-OF LIGE ŠAMPIONA!

7:6 - PANKOV! Zvezda vodi!

6:6 - Pogađa i Gribebust, idemo sve ispočetka!

6:5 - POGAĐA BORJAN! SADA ŠUTIRA GOLMAN KOPENHAGENA!

5:5 - Siguran Papajanis!

5:4 - GOBELJIĆ! Ponovo vodi Zvezda!

4:4 - Siguran Nelson, nastavlja se penal serija!

4:3 - DEGENEK! Zvezda ima prednost!

3:3 - ŠTA SE OVO DEŠAVA! Promašaj Bartoleca! Degenek će šutirati!

3:3 - NEVEROVATNO! Maši i Simić!

3:3 - BORJAN! NIJE GOTOVO! Brani golman Zvezde šut Ndojeu!

3:3 - Maši Jovančić, Danci imaju penal za pobedu!

3:3 - Pogađa kapiten Kopenhagena, idemo dalje!

3:2 - Pankov siguran! Pritisak sada nad Zekom!

2:2 - Brani Borjan! Nije uspeo Bengston! Poslednja serija sledi!

2:2 - Žander čuva nadu!

2:1 - Sotriou ponovo donosi prednost Dancima!

KRAJ PRODUŽETAKA! PENALI U DANSKOJ!

120. minut - Promena u Kopenhagenu, umesto Falka u igri je Sotriou. Igraće se još jedan minut.

119. minut - Bilo je jako opasno, ali Marko Gobeljić rašćišćava situaciju.

118. minut - Šut Hosea Zeke mogao je bude jako opasan, ali nije ugrozio gol crveno-belih.

113. minut - Crveni karton i za Kopenhagen! Mas je vukao Žandera i zaradio isključenje, sada su oba tima sa 10 igrača.

110. minut - Odličan šut Vinda, ali ponovo na visini zadatka Borjan.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA! Zvezda se brani u Danskoj!

101. minut - Velika šansa za Kopenhagen, ali sjajna odbrana Borjana! Šutirao je Mas, međutim odlično se istakao Zvezdin golman.

99. minut - Vind je sjajno proigrao Masa, ali je odlično reagovao Simić i sprečio možda i gol Španca.

93. minut - Pokušaj Fišera, ali lopta ide pored gola Borjana.

91. minut - Počeo je prvi produžetak, umesto Vukanovića u igri je Milan Jevtović.

KRAJ REGULARNOG DELA! Gledaćemo produžetke u Danskoj!

92. minut - Namestila se lopta Dušanu Jovačiću, ali nije uspeo vezista crveno-belih da ozbiljnije pripreti.

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade.

86. minut - Šut Masa, ali preko gola.

81. minut - Poslednje promene u oba sastava. Umesto Boaćija u igri je Veljko Simić, dok u Kopenhagenu umesto Varele šansu dobija Bartolec.

75. minut - Druga promena u domaćem sastavu, umesto Holsea u igri je Mas.

74. minut - Velika šansa za Fišera, ostao je sam na petercu, ali je šutirao pored gola.

73. minut - Danci sada kontrolišu igru, šampion Srbije pokušava da pripreti iz kontre.

63. minut - Dobar pokušaj Nelsona, ali daleko lopta ide od Borjanovog gola.

60. minut - Prva promena i u domaćem sastavu. Umesto Stagea u igri je Falk.

58. minut - Morao je da reaguje Milojević, umesto Hosea Kanjasa u igri je Radovan Pankov.

55. minut - Nemanja Milunović napravio je veliku glupost i dobio drugi žuti karton. Crveno-beli do kraja sa igračem manje.

54. minut - Aleksa Vukanović je postigao gol, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda. Bilo je na ivici. Možda su crveno-beli opet oštećeni.

52. minut - Malo je nedostajalo Boaćiju da stigne do lopte nakon konfuzne intervencije gostijućih fudbalera. Nije očekivao napadač Zvezda da će biti u prilici pa je propala dobra šansa.

46. minut - Nastavljena je igra, prva promena u redovima Zvezde. Umesto Milana Rodića u igri je Žander.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Zvezda preko Boaćija došla u prednost, Ndoje izjednačio!

45. minut - Igraće se još jedan minut nadoknade.

45. minut - GOOOOL! Ndoje pogađa za izjdnačenje! Sada smo opet na nuli! Iskoristio je napadač Kopenhagena malu nepažnju u odbrani crveno-belih i pogodio mrežu.

39. minut - Dobar pokušaj Ivanića, ali njegov šut ide preko gola koji brani Gritebust.

31. minut - Malo se smirila situacija, Danci imaju veći posed lopte, crveno-beli pokušavaju da priprete iz kontri.

17. minut - GOOOOOOOL! VODI ZVEZDA! BOAĆI POGAĐA! Marin je odlično uposlio napadača crveno-belih, a ovaj nekako uspeo da stigne loptu i pošalje je u mrežu!

9. minut - Nije loše šampion Srbije otvorio ovaj meč, pokušaj Dušana Jovančića ide preko gola.

1. minut - Zvezda je oštećena za čist penal! Zeka je nagazio Ivanića, ali sudija to nije video!

1. minut - Utakmica je upravo počela, početni udarac izveli su fudbaleri Zvezde.

19.50 - Da podsetimo, pobednik ovog duela igraće u plej-ofu protiv Jang Bojsa, dok poraženi ide na megdan Helsinkiju ili Rigi u kvalivikacijama za Ligu Evrope.

19.39 - Stadion u Danskoj prilično je popunjen već sada.

19.11 - Uz Zvezdu je i adanski policijac koji priča na srpskom.

18.50 - Trener Stale Solbaken promenio je samo beka, umesto Brajana Ovijeda u prvoj postavi je Pjer Bengston. Na klupi crveno-belih biće sledeći igrači: Popović, Žander, Pankov, Vulić, Jevtović, Simić, Petrović.

18.36 - Izašli su i sastavi, Vladan Milojević odlučio se na isti tim kao u prvom meču s tim da umesto povređenog Milana Pavkova šansu ima Ričmond Boaći.

18.32 - Dok još uvek čekamo zvanične sastave pogledajte kako je izgledalo okupljanje crveno-belih na Trgu u Kopenhagenu.

18.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Kopenhagena i Crvene zvezde. Šampion Srbije ima priliku da pobedom u Danskoj dođe na korak do plasmana u grupnu fazu najjačeg takmičenja u Evropi. Uz informer.rs pratite dešavanja sa "Telija parka".