17.10.2019

22:38 >> 21:53

(VIDEO) MAKABI RAZBIO ZVEZDU U PRODUŽETKU! Crveno-beli se vratili posle "-15", a onda se TOTALNO RASPALI!

Košarkaši Crvene zvezde su posle velike drame poraženi od Makabija u Tel Avivu rezultatom 84:69 nakon produžetka u 3. kolu Evrolige

Crveno-beli su gubili tokom celog meča, bili u minusu 15 poena, ali je Perperoglu pokrenuo svoj tim, a  Dobrić i Čović su u poslednjoj četvrtini napravili nemoguće.

Vratili su Zvezdu u život, crveno-beli su izborili egal 67:67, Beron je imao šut za pobedu, ali promašio. Odluka je pala nakon produžetka. Zvezda se totalno raspala u nastavku, a Makabi na kraju ubedljivo stigao do trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Skoti Vilbekin sa 16 poena, dok su Omri Kaspi i Nejt Volters ubacili 15. Kod Zvezde je Startos Perperoglu ubacio 18, dok je Dobrić postigao 10. Potpuno su podbacili Lorenzo i Derik Braun, koji su ukupno na terenu proveli 11 minuta.

Očajnu su prvu četvrtinu odigrali crveno-beli. Makabi je kažnjavao jeftine greške Beograđana, koji su tokom prvih 10 minuta igre imali šest izgubljenih lopti.

Kasper, Volters i Blek zatrpavali su koš crveno-belih i poveli 17:2. Ali, probudio se Perperoglu, pa je Zvezda na kraju prve deonice bila na 25:13 i najavila bilju igru u nastavku.

Dobar start drugih 10 minuta igre, kao i agresivnost u odbrani, vratio je Zvezdu u život. Istopili su prednost domaćina i prišli na sedam poena 24:17. Međutim, opet su greške koštale crveno-bele, kompikovano u napadu i bez ideje, pa je Makabi pobegao na 14 poena prednosti.

Međutim, nisu se predavali puleni Milana Tomića. Perperoglu je naravno opet sve skoro sam uradio, trojkom je primakao Zvezdu na 39:27, pa su crveno-beli na kraju prvog poluvremena bili na prihvatljivih 39:50, s obzirom na to da je na startu bilo 19:4.

Serijom 4:0 Makabi je otvorio drugi deo utakmice. Imali su Izraelci 14 poena prednosti, ali su Bograđani u nekoliko navrata bili ispod 10 poena. Bili su na "-6" (47:41), ali nisu uspeli da prelome meč.

Pred početak poslednje deonice Makabi je imao osam poena više, ali onda serijom 6:0 opet otišao na 14 poena prednosti. Uspeo je Čović sa dve vezane trojke opet da vrati nadu navijačima Zvezde. Pridružio mu se i Dobrić, pa su vratili Zvezdu iz mrtvih.

Usledila je drama u finišu, crveno-beli su poravnali rezultat na 67:67, ali lopta je izašla iz koša Biliju Beronu za pobedu.  Potom je Zusman šutirao za trijumf i promašio. Odluka je pala posle produžetka.

Igra crveno-belih se totalno raspala u produžetku, koji je Makabi dobio sa 17:2 i na kraju ubedljivo trijumfovao.

MAKABI - CRVENA ZVEZDA 84:69 (25:13, 15:17, 16:17, 12:20, 17:2)

Dvorana: "Menora Mivtačim” arena. Sudije:Boris Rižik (Ukrajina), Robert Viklicki (Češka) i Sinan Isguder (Turska).

MAKABI: Brajant, Vilbekin, Ejsi, Hanter, Koen, Kaspi, Avdija, Dorsi, Dibartolomeo, Volters, Blek, Zusman.

CRVENA ZVEZDA: D. Braun, Čović, L. Braun, Perperoglu, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Jovanović, Odžo.

Produžetak

Pobeda Makabija 84:69!

44. minut - Dženkins ne poentira. A s druge srane Vilbekin trojkom rešava meč - 80:69. raspala se igra Zvezde koja gubi u produžetku 84:69.

43. minut - Volters poentira i vodi Makabi na 76:69. Tomić traži tajm-aut. Makabi vidu 77:69.

42. minut - Serija Vilbekina od 5:0, Makabi ide na 72:67. Dobrić je promašio otvoren šut. Zusman nije uspeo da pogodi šut preko Berona. Zvezdin Amerikanac dolazi do lopte i potom biva fauliran. Beron pogađa oba bacanja, 72:69.

41. minut - Skoti Vilbekin pogađa trojku na startu produžetka - 70:67. Težak šut Čovića i Makabi se odbranio.

Četvrta četvrtina

40. minut - Beron je pogađa,  Potom je Zusman šutirao za pobedu i promašio.
Produžetak u Tel Avivu!

40. minut - Čarls Dženkins promašio je trojku, a onda Volter maši sve na 28 sekundi do kraja. Sudije će ipak gledati snimak da li je nekoga lopta zakačila.Nerešeno je 67:67.

38. minut - Dobrić još jednom četiri vezana poena. Zvezda je na 77:76! Crveno-beli su se ponovo odbranili! Dženkins igra sjajnu odbranu!

37. minut - Dobriiić! Trojka, posle asistencije Čovića. Zvezda na minus 5 - 67:62. Dobro je, Vilbekin promašuje otvorenu trojku. Potom ni Beron ne uspeva, ali Dobrić ispravlja grešku. Zvezda je na 67:64.

36. minut - Makabi vodi 67:57. Sada nesportsku pravi Kaspi, siguran Davidovac, Zvezda je na 67:59. Čović sada pravi faul. Navijači  traže tahničku, ali je običan faul, pa su ljuti na sudije.

35. minut - Brajant poentira za Makabi. Faul pravi Blek. Davidovac siguran za 65:57.

34. minut - Sada je Hanter poentirao za 63:52. Čoviiiić! Nova trojka i Zvezda je na "-8" - 63:55.

33. minut - Dženkins sa linije za slobodna bacanja prekida seriju Makabija - 61:49. Sada sjajna odbrana Zvezde, pa je Hanter nekako došao do lopte, ali promašio zicer, a Filip Čović to kaznio trojkom - 61:52.

32. minut - Poeni Vilbekina za 59:47. Beron promašije za tri poena, a na "+14" ide Makabi 61:47, Tomić traži tajm-aut.

32. minut - Petu ličnu dobio je Faje i zavšrio utakmicu.

31. minut - Nejt Volters pogađa karakterističan šut za57:47. Onda je Ejsi oduzeo loptu Odžu, koji nijednom nije uspeo da poentira na niskom postu.

Treća četvrtina

30. minut - Šteta, častio je Lazić domaćine slobodnim bacanjima.  Makabi pred poslednjih 10 minuta 55:47. Imala je napad za -5, ali naravno, nije ti iskoristila.

30. minut - Beron opet ostaje bez poena, posle dugog napada, sa dosta driblinga, na kraju je ostao bez snage. Još jedan promašaj Berona, koji je dobio udarac u glavu. Ima 3 slobodna bacanja. Sva tri je iskoristio za 54:47. Zvezda je na -7!

28. minut - Dobra asistencija Dženkinsa za Fajea, koji je fauliran za dva bacanja. Jedno je pogodio, 52:42. Dženkins sa penala maksimalan - 54:44.

27. minut - Makabi sa penala opet ide na dvocifrenu razliku - 52:41. Ejsi  ostaje sam na zakucavanju i vodi Makabi na 54:42, navijači u delirijumu.

26. minut - Perperogluuuu! Pogađa trojku uz faul!Zvezda je na samo 6 poena minusa - 47:41. Šteta, Dorsi uzvraća trojkom!

26. minut - Dženkins ide na liniju za slobodna bacanja, pogađa oba - 47:35. Dobro je, sada i faje pogađa - 47:37. A, Blek pravi faul, Zvezda na korak od jednocifrenog zaostatka.

25. minut - Makabisa penala dolazi do 14 poena više 47:33.

24. minut - Makabi je odigrao još jedan loš napad ili, Zvezda je bila dobra u odbrani. Samo napad da proradi. Dženkins je promašio otvoren šut, a Blek poentira i Makabi vodi 45:33.

22. minut - Bravo, Dobrić ubacuje trojku! Zvezda na 43:33. Dobro je, Makabi sada nije poentirao.

21. minut - Šteta, Davidovac promašuje zicer, ali ne i domaćin, pa je potom sevnula kontra za 43:30, a Tomić traži tajm-aut.

Druga četvrtina

20. minut - Beron nije uspeo da poentira, na liniju za slobodna bacanja ide Davidovac, bio je polovičan - 39:30. Bravo za Dženiksa. Zvezda se odbranila, ali Beron nije uspeo da poentira, srećom ni Makabi. Posle prvog poluvremena 39:30.

19.minut - Kaspi poentira za Makabi, pa faul pravi Beron za slobodna bacanja. Kaspi promapuje oba penala - 39:29.

18.minut -  Zosman pogađa sa penala i sada je 37:26. Blek pravi faul, pa Perperoglu trojkom dovodi Zvezdu na "-8" - 37:29. Sferopulos traži  tajm-aut.

17. minut - Lorenci Braun krade loptu, a onda Ejsi podiže navijače na noge. Beron onda uzvraća trojkom za 33:24. Potom je poentirao Hanter, pa uzvratio Faje za 35:26.

16. minut - Lorenco Braun je prokockao šansu da spusti zaostatak ispod 10 poena, ali Makabi sada ima "+14" trojkom Vilbekina - vodi 33:19.  Zvezda sa penala smanjuje na 33:21.

15. minut - Perperoglu uspeva da pronađe put do novih poena, smanjuje minus na 30:19.

14. minut - Perperoglu ne poentira, potom dobra odbrana crveno-belih. Ali, nova kontra Makabija koji ide na 30:17 posle serije od 6:0.Tajm-aut Milan Tomić.

13. minut - Agresivniji crveno-beli u odbrani u ovom delu igre. A onda nova jeftina greška, koju kažnjava Avdija za 28:17.

12. minut - Borio se Dženiks, ali Kaspi ipak poentira, potom je Gist poentirao, ali se proveravalo da li je bilo na vreme. Ali, nije šutnuo na vreme. Šteta! Makabi vodi 26:17.

11. minut - Poeni Fajea sa penali, pa Gist ubacuje sa poludistance.Zvezda je na 25:17.

Prva četvrtina

10. minut - Zvezda je imala šansu da dodatno istopi zaostatak, ali je umesto toga ponovo izgubila loptu zbog gluposti i dozvolila protivniku da se ponovo udalji. Blek ubacuje lake poeene za Makabi. Dobro su se odbranili crveno-beli, ispromašivali su se domaćini. Na kraju prve četvrtine 25:13.

8. minut - Kad je teško - Perperoglu, dao je 7 od 11 poena Zvezde koja je smanjila na 22:11. Dženiks je udario rampu Vilbekinu, a Statos ubacuje nove poene - 22:13

7. minut - Sada Perperoglu definitivno ubacuje trojku za 19:7. Ipak, Kaspi zakucava pored Fajea. S druge strane pogađa Odžo za 21:9. Onda Vilbekin za penala vodi svoj tim na 22:9.

6. minut - Konačno! Trojka Perperoglua preko ruke, Zvezda smanjuje prednost domaćina. Ali, Lazić pravi treću ličnu.Veoma ljut je seo na klupu.

Ipak dva poena Perperoglua, nagazio je liniju, 17:4. Ali, Kaspi beži Fajeu i Makabi ide na 19:4.

5. minut - Još jedna izgubljena lopta Zvezde, pa faul i Makabi ima dva slobodna bacanja. Blek je iskoristio samo jedno. Opet problemi za Zvezdu u napadu, pa polukontra Makabija, a Blek poentira za 15:2 za Makabi. Volters povećava prednost - 17:2.

4. minut - Izgubljena lopta Zvezde posle tajm-auta, a kažnjava to Makabi i ide na 12:2 posle dodatnog bacanja.

4. minut - Lazić konačno postiže poene za Zvezdu, pa Gist ne dolazi do poena, a Volters trojkom vodi Makabi na 9:2. Tajm-aut traži Milan Tomić.

3. minut - Nervozan početak utakmice. Lopta izlazi iz koša Biliju Beronu, a Zusman je promašio trojku. Makabi vodi 2:0. Novi promašaj Zvezde, a Volter donosi domaćinu 4:0.

2. minut - Makabi prvi stiže do poena preko Bleka koji pravi korake. Promašaj Brauna s druge strane, ali se iskupio dobrom odbranom.

Kaspi je udario laktom u lice Lorenca Brauna koji je odmah otišao u svlačionicu.

1. minut - Prvi napad imaju košarkaši Makabija. Ali, utakmica nikako zaista da počne. Sada problem sa samaforom, posle slavlja rođendana i navijača.

20.05 - Makabi je pred utakmicu posvetio veliku pažnju svom dugogodišnjem predsedniku Šimonu Mizrahiju. On slavi 80. rođendan, a na čelu kluba je od 1969! Tim povodom, na centru terena je govor održao predsednik Izraela Reuven Rivlin.

20.00 - Makabi će imati kao i uvek podršku krcate dvorane.  "Ponos Izraela" saopštio je pre utakmice da su ulaznice rasprodane.

19.55 - Od 2000. godine, Makabi i Zvezda odigrali su osam međusobnih mečeva i skor je 4:4. Interesantno je da su crveno-beli trijumfovali u četiri od poslednjih pet duela, ali je u poslednjem ipak pobedio "Ponos Izraela", u Tel Avivu.

19.30Zvezda je jedini trijumf u Tel Avivu ostvarila u januaru 2017, kada je jedan od najboljih igrača tog meča bio kapiten Branko Lazić.

19.21 - Šestostruki šampioni Evrope, od svoje poslednje krune osvojene 2014, nisu se približili plasmanu na fajnal-for.

19.17 -  Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Makabija u okviru 3. kola Evrolige.