12.12.2019

21:05 >> 20:56

(VIDEO) ZVEZDA OSTALA BEZ MUNICIJE! Baskonija slavila u Beogradu i prekinula evroligaški niz crveno-belih!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od ekipe Baskonije u 11. kolu Evrolige sa 64:72 (14:20, 17:12, 12:24, 21:16) pa su tako prekinuli pobednični niz od tri bode u elitnom takmičenju

Nakon tri odlična meča i isto toliko pobeda, Zvezdina evroligaška serija prekinuta je onda kada se to nije očekivalo. Ekipa Baskonije uspela je da bez mnogo problema odnese rutinsku pobedu iz "Štark arene".

STIŽE POJAČANJE NA MALI KALEMEGDAN? On je želja trenera Šakote! (VIDEO)

Crveno-beli su dobro otvorili meč sa dve trojke Lorenca Brauna i Bilija Berona, ali su tada ispustili vođstvo koje nisu uspeli da vrate do kraja meča. Odlični Šengelija nosio je Baskijce i držao ih u prednosti.

Zvezda se upalila pred sam kraj prvog poluvremena, ponovo je u glavnoj ulozi bio sjajni Lorenco Braun i crveno-beli su posle dužeg vremena imali "samo minus jedan". Ipak, kako je počela treća deonica, tako je i Nik Stauskas namestio svoje nišanse sprave. Ubacio je čak 12 poena i trećoj deonici, a gosti sa 24:12 za 10 minuta prilično se približili pobedi.

Išla je prednost gostiju i do 19 poena, ali su crveno-beli koliko toliko ublažili poraz i sačuvali obraz. Ono što može da zabrine više od poraza jeste povreda Lorenca Brauna koji je uz pomoć saigrača iznešen sa terena tokom četvrte četvrtine, a uskoro će biti poznato o kakvoj povredi je reč.

U redovima šampiona ABA lige najbolji je bio pomenuti Lorenco Braun sa 20 poena kao jedini dvocifren, dok je devet imao Bili Beron. Kod gostiju Stauskas je ima 22, dok je Šengelija ubacio 19 poena.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 64:72 (14:20, 17:12, 12:24, 21:16)

Arena: Štark arena, Sudije: Fernando Roha, Jurgis Laurinavicijus, Amit Balak

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 8, D. Braun 5, L. Braun 20, Davidovac 6, Lazić, Faje 1, Beron 9, Dobrić 5, Gist 2, Dženkins 4, Simanić 4, Odžo

BASKONIJA: Vildoza 5, Gonzalez, Henri 5, Džening, Diop 9, Garsija, Fal 7, Stauskas 22, Šengelija 19, Šilds 3, Polonara, Erik 2

Tok meča:

KRAJ!

40. minut - Diop siguran za penala za potvrdu pobede.

39. minut - Beron pogađa trojku, Zvezda ima poslednju šansu za buđenje.

37. minut - Trojka za Zvezdu posle dužeg vreman, Boriša Simanić siguran - 58:69.

36. minut - Nastavlja seriju Lorenco Braun, ali Šengelija svojim 17. poenom održava dvocifrenu prednost svog tima.

35. minut - Mini serija domaćih, Lorenco Braun pogađa za 53:67.

34. minut - Lorenco poentira za 49:66, crveno-beli i dalje u velikom minusu.

33. minut - Trojka Stauskasa, Zvezda u ovim momentima ne zna šta je snašlo.

32. minut - Lorenco pogađa oba penala, ali Henri na druoj strani brzo vraća.

31. minut - Šengelija nastavlja gde je stao, još jedna trojka za goste - 43:59.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Gist je pogodio dvojku, a Stauskas sa 10 metara trojkom rešava ovu četvrtinu. Već ima 19 poena, a Baskonija najvećih 13 razlike.

30. minut - Šengelija pogađa trojku i donosi najveću prednost gostima na meču - 53:41.

29. minut - Tehnička greška treneru Šakoti. Španci nisu dobili ni poen iz čitave situacije.

28. minut - Nova trojka Stauskasa koji sada ima 14 poena, 12 je postigao samo u ovoj četvrtini.

27. minut - Derik Braun sa penala donosi nove poene Zvezdi.

26. minut - Taman što su malo prišli gostima, crveno-beli prave faul nad Diopom koji je pogodio "dva plus jedan".

24. minut - Kuzmić siguran nakon ofanzivnog skoka, a onda odlična odbrana Branka Lazića. Ponovo domaći hvataju zalet.

23. minut - Erik pogađa za nastavak seriju gostiju koji sada opet idu na "plus devet".

22. minut - Mini serija Stauskasa, sada je pogodio trojku za 33:40.

21. minut - Stauskas otvara treću četvrtinu poenima sa penala, ali odmah vraća Kuzmić.

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Pogađa Lorenco oba penala i sa svojih 10 poena nastavlja seriju domaćih - 31:32.

19. minut - Serija Zvezde 7:0! Lorenco odličan u prodoru, crveno-beli su upalili motore pred kraj prvog poluvremena.

18. minut - Pogodio je Kuzmić oba penala, crveno-belih polako hvataju priključak.

18. minut - Beron za tri! Zvezda smanjuje na 25:32.

17. minut - Šengelija donosi najveću prednost gostima koji imaju 10 razlike.

16. minut - Pogađa Davidovac, a onda Diop na drugoj strani pogađa još jednu trojku za Baskoniju.

15. minut - Davidovac polovišan sa penala, a onda Diop zakucava za najvećih "plus devet" za goste. Uspeva Lorenco Braun da poentira na drugoj strani.

14. minut - Diop dolazi do svojih prvih poena i povećava prednost svog tima.

12. minut - Dženkins pogađa za dva poena i smanjuje zaostatak - 16:22.

11. minut - Fal nastavlja svoju mini seriju pa je i drugu deonicu otvorio svojim poenima.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Fal pogađa uz faul Odža, gosti u seriji. Smanjuje na drugoj strani Dejan Davidovac.

8. minut - Nova trojka, sada je Šengelija bio precizan za 12:17.

7. minut - Još jedna trojka gostiju, Šilds pogađa.

6. minut - Derik Braun prikucava loptu u koš nakon dobre kontre crveno-belih. Opet je nerešeno.

5. minut - Vildoza pogađa za tri poena i sada gosti vode 9:11.

4. minut - Šengelija siguran u kontri Baskonije za novo izjednačenje.

3. minut - Nova trojka! Sada je Bili Beron pogodio za 8:6!

2. minut - Dobra finta Stauskasa koji pogađa za dva.

2. minut - Trojka Lorenca Braun! Odlično započinje ovaj meč američki plej.

1. minut - Meč je počeo dobrom kombinacijom Lorenca Brauna i Ognjena Kuzmića koja je završnena poenima centra Zvezde. Ipak, na drugoj strani Vildoza pogađa težak šut.

19.00 - Utakmica je upravo počela!

18.55 - Igrači Zvezde spremni su za početak meča:

18.30 - Oba tima dočekuju ovaj meč sa istom skorom pobeda i poraza (5-7) pa će onaj koji trijumfuje uspeti da se odlepi od svog pratioca bar za jednu pobedu više.

18.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 11. kola Evrolige između Crvene zvezde i Baskonije. Dve ekipe sa istom skorom pobeda i poraza (5-7) vodiće borbu u Beogradu. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Arene.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.