20.12.2019

20:55 >> 20:47

BRAUNOV ŠOU I NOKAUT BRAĆI! Sjajni Amerikanac vodio Zvezdu do pobede protiv Olimpijakosa, crveno-beli se vratili posle minus 12!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos u 15. kolu Evrolige sa 88:81 (16:21, 20:27, 25:13, 27:20) posle velikog preokreta u večeri Lorenca Brauna koji se vratio posle povrede i ubacio 34 poena

Kakav meč Lorenca Brauna! Zvezda je ponovo slavila u Beogradu i to na povratku neverovatnog pleja koji je ove sezone ključni igrač crveno-belih. Ubacio je Amerikanac 34 poena i vratio domaće iz nokdauna!

ZVANIČNO! NOVO POJAČANJE NA MALOM KALEMEGDANU! Jagodić Kuridža zadužio novu opremu pa poručio: Kada je poziv stigao nije bilo razmišljanja!

Veče protiv braće iz Pireja u potpunosti je obeležila sjajna igra Brauna. Šutirao je čak 18 puta za dva, ali je 11 od njih prošlo kroz obruč. Kada je on na parketu igra crveno-belih je ponovo izgledala dobro. Vidi se da je njegov izostanak bio problem po Zvezdu.

Gosti iz Pireja bolje su otvorili meč, uspeli da preko Brendona Pola dođu do prednosti koja je tokom druge četvrtine otišla na 12 razlike i tada je publika već počela da se oprašta od pobede.

Međutim, treća četvrtina i Braunov desetominutni šou u Areni doneli su preokret Zvezdi. Šetao se sjajni plej do svog rekordnog učinka ove sezone. Odbrana Olimpijakosa dugo nije izgledala ovako nemoćno protiv nekoga.

Braunu je pomagao Bili Beron koji je vezao dve trojke baš kada se meč lomio, a odbrana ponovo odradila odličan posao. Nije gostima pomogao ni Nikola Milutinov sa svojih 15 poena.

Braun je bio apsolutni junak pobede sa 34 poena, dok je Beron ima 17. Kod gostiju Brendon Pol je imao 21, a pomenuti Milutinov 15.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 88:81 (16:21, 20:27, 25:13, 27:20)

Arena: Štark arena, Sudije: Danijel Hijerezuelo, Jozef Bisang, Rain Perandi

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Čović, Braun 34, Davidovac 4, Lazić 8, Beron 17, Dobrić 6, Gist 8, Dženkins 3, Simanić 6, Odžo 2

OLIMPIJAKOS: Ročesti 7, Boldvin 4, Pol 21, Konjaris 3, Spanulis 4, Čeri, Milutinov 15, Vezenkov 5, Printezis 14, Papanikolau 2, Rid 6

KRAJ!

39. minut - Braun se prošetao do koša! Cela hala skandira MVP sjajnom pleju!

39. minut - BRAAAAUN! Trojka Amerikanca, Zvezda verovatno stavlja tačku na ovaj meč! Nakon toga i tehnička Spanulisu!

38. minut - GIST ZAKUCAVA! Odlična odbrana Davidovca, a onda brza kontra domaćih! Sada je 82:74!

37. minut - Gist je promašio zicer, a an drugoj strani Printezis poentira za minus četiri. Lazić uspeva da uzvrati.

36. minut - Braun uz faul! Sjajni plej dolazi do 26 poena!

35. minut - Trojka Pola za 72:68, ali na drugoj strani popravlja razliku Gist nakon ofanzivnog skova.

34. minut - Nesportski faul Berona nad Milutinovim. Oba puta siguran centar Olimpijakosa.

33. minut - Nastavlja se serija domaćih! Lazić poentira u kontri!

32. minut - BERON ZA TRI! DVA PUTA! Zvezda ima plus šest!

31. minut - Poeni Gista na početku poslednjih 10 minuta.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Beron za tri! Zvezda vodi! Ipak, odmah je uzvratio Ročesti i sa 61:61 ide se u poslednju četvrtinu!

29. minut - SIMANIĆ! TROJKA! Pogađa Zvezdin košarkaš za izjednačenje!

28. minut - Branko Lazić usepa da dođe do lopte nakon promašenih bacanja Džejmsa Gista i sa dva penala približi domaće na "minus četiri".

27. minut - Braun poentira za svojih 22 poena, gotovo polovinu poena Zvezde je sam ubacio. Ni tu se nije zaustavio, uspeva opet da smanji na "minus šest" - 50:56.

25. minut - Kakvi poeni Printezisa, gosti opet imaju dvocifrenu prednost.

22. minut - Greška gostiju, Zvezda u naletu, nastavlja seriju dobru seriju. Grci imaju samo +6  - 44:50.

21. minut - Odžo i Braun poentiraju u Zvezda prilazi na 42:50 na startu treće četvrtine.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Opet je Olimpijakos pobegao, serijom 7:0 vratio je dvocifrenu prednost i sa vođstvom od 48:36 gosti idu na odmor.

19. minut - Zaustavili su gosti nalet Zvezde. Olimpijakos je proradio u završnici prvog dela utakmice

17. minut - Serija slobodnih bacanja na obe strane. Lorenco Braun smanjuje rezultatsku prednost gostiju.

15. minut - Nova trojka Dobrića, ali gosti uzvraćaju. Sada je 24:37.

13. minut - Nastavlja se serija gostiju! Vezenkov vezuje pet poena i sada je 30:18. Ipak, Dobrić pogađa za tri na drugoj strani.

12. minut - Beron pogađa za dva poena i smanjuje zaostatak crveno-belih.

11. minut - Prvo Rid pa Pol pogađaju lagane poene i gosti idu na "plus devet".

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Pol pogađa trojku i gosti pred kraj prve četvrtine stižu do osetnije prednosti.

9. minut - Serija slobodnih bacanja, gosti poenima Rida vode 16:17.

7. minut - Bili Beron za tri! Opet je nerešeno 14:14.

6. minut - Serija gostiju 5:0 i sada Grci vode sa 11:12.

4. minut - Serija trojki! Konijanis je prvo na zanimljiv način poentirao sa 6,75, ali onda Boriša Simanić odmah vraća. Spanulis stiže do svojih prvih poena za 9:7.

2. minut - Nova trojka Zvezde! Lorenco Braun!

1. minut - Zvezda meč otvara na sjajan način, trojkom Dejana Davidovca! Na drugoj strani Printezis siguran za dva.

19.00 - Utakmica je upravo počela!

18.55 - Tribine su prilično nepopunjene:

18.50 - Večerašnji meč može biti istorijski za velikana grčke košarke Vasilisa Spanulisa kome fali 16 poena da postane najbolji strelac u istoriji Evrolige.

18.44 - Lorenco Braun se nakon povrede vratio u tim Zvezde. Pitanje koliko će vremena provesti na parketu, ali je jasno da je ponovo u protokolu.

18.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 15. kola Evrolige između Crvene zvezde i Olimpijakosa. Šampiona ABA lige nakon tri vezana poraza dočekuje velikana iz Atine. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja u Areni.