13.01.2020

18:51

SILNA ZVEZDA PREGAZILA MEGU! Raspucani crveno-beli izrešetali "fenjeraša" ABA lige (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su slavili protiv Mege Bemaks u 15. kolu ABA lige rezultatom 103:85

Zvezdu su predvodili Beron i Dženkins sa 17 poena, 13 je dodao Panter, dok je jedan manje imao Štimac, a dvocifren sa 11 poena bio je i Gist.

Na drugoj strani Peri je izdominirao sa 31 poenom, dok je imao podršku samo Simonovića koji je meč završio sa 18 poena.

Izjednačena igra jednih i drugih vodila se tokom prvih 20 minuta igre. Zvezda je povela 7:3, ali je domaćin uzvratio serijom 7:0 i preokrenuo rezultat. U nastavku je Mega bila u blagoj prednosti, ali je ipak Zvezda dobila prvi deo igre sa 20:18.

(FOTO) OSTAO BEZ POSLA PA DOŠAO DA GLEDA ZVEZDU! Bivši trener crveno-belih došao na meč sa Megom!

ŠAKOTA PROGOVORIO O AMERIKANCU! Evo zašto je Dženkins otputovao!

Tek što je počela druga četvrtina, Dejan Davidovac je nezgodno doskočio, požalio se na bolove u skočnom zglobu. Zvezda je serijom 8:2 otišla na +7 - 34:27 i vodila do kraja druge četvrtine bez većih problema, mada je Peri propisno mučio goste, pa je Mega nekako držala priključak.

Zvezda je meč rešila tokom treće četvrtine. Crveno-beli su serijom 15:0 pobegli na +21 - 69:48. Lazić i Simanić ubacili su trojke, potom se Beron razigrao, pridružio im se Dženkins, pa su crveno-beli brzo slomili otpor Mege i pred poslednjih 10 minuta igre vodili 82:61.

Crveno-beli su poslednju četvrtinu odigrali rutinski, bez problema su sačuvali dvocifreno vođstvo, nisu dozvolili Megi ni nadu da možda može utakmicu da uvede u neizvesniju završnicu.

MEGA BEMAKS - CRVENA ZVEZDA 85:103 (18:20, 25:29,19:32, 23:22)

Dvorana:"Ranko Žeravica". Sudije: Uroš Obrknežević, Milan Nedović, Matej Špendl.

MEGA BEMAKS: Mišković 2, Peri 31, Atić 6, Marjanović, Ašćerić 4, Simonović 18, Nenadić 8, Cerovina, Brekić, Macura 2, Tanasković 4, Langović, Stanić 3, Mesiček 7.

CRVENA ZVEZDA:  Kuzmić 6, Braun 2, Panter 13, Davidovac 5, Lazić 8, Beron 17, Dobrić 5, Gist 11, Jagodić-Kuridža, Dženkins 17, Simanić 5, Jovanović 2, Štimac 12.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Četvrta četvrtina

40. minut - Brutalna rampa Dobrića za kraj utakmice. Pobeda Zvezde 103:95.

39. minut - Pogađa i Gist, vodi goste na 99:79. Opet Peri, strašna trojka sa devet metara. Ali, džabe. Mega ipak prima 100 poena, Zvezda ide na 101:82.

38. minut - Poeni Berona za navijače, poigravaju se igrači Zvezde za domaćinom. Peri na drugoj strani i dalje sam igra.

37. minut - Novi poeni večeras raspoloženog Dženkinsa, koji vodi svoj tim na 95:74.

36. minut - Trojka Simonovića, prva na meču, pa Štimac uzvraća sa dva poena, dok Simonović pravi faul. Zvezda vodi 93:74.

34. minut - Zvezda poenima Pantera vodi 90:70. Verovatno ćemo videti "stotku".

33. minut - Mega mini serijom prilazi na 85:68, ali malo je to za raspoložene crveno-bele. Štimac pogađa, s druge strane naravno Peri ubacuje 25 poen, ali Mega gubi 70:88. Šakota traži tajm-aut.

31. minut - Treća trojka Dženkinsa na startu poslednje četvrtine, vodi Zvezdu na 84:62.

Treća četvrtina

30. minut - Poeni Štimca, pa Pantera, a pred poslednjih 10 minuta igre Zvezda vodi 81:62.

29. minut - Treća trojka Berona i to uz zvuk serene, deseta za Zvezdu van linije 6.75. Tanasković je poentirao na drugoj strani, ali Zvezda vodi 77:61.

28. minut - Dženkins odgovara drugom trojkom, pa pravu faul, a Atić je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja. Novim poenima Dženkins vodi Zvezdu na 74:55.

27. minut - Peri veže šest poena, prekida seriju Zvezde, pa Šakota traži tajm-aut.

26. minut - Poeni Lazića, pa trojka Berona, nastavlja seriju Zvezda (15:0) koja povećava vođstvo na +21 - 69:48.

24. minut - Sjajni Beron se odlično snašao i izvukao loptu iz auta, a onda poentirao i povećao prednost gostiju koji vode - 64:48. Zvezda serijom 10:0 dolazi do +16.

24. minut - Kuzmić drugi put večeras pravi grešku u koracima, Mega promašuje za tri poena, a Simanić pogađa sedmu trojku za Zvezdu koja vodi 62:48. Sada Simanić pravi petu ličnu i kraj utakmice za njega.

23. minut - Druga trojka Lazića, Zvezda ima prvi put dvocifreno vođstvo - 59:48.

22. minut - Trojka Dženkinsa, peta za Zvezdu, ali na koju istom merom momentalno odgovara Peri. Beron ne pogađa za tri, ali Kuzmić to ispravlja i vodi Zvezdu na 56:48.

21. minut - Kuzmić poenita za crveno-bele,a Simanić pravi četvrtu ličnu grešku. Mega plizali na 51:45

Druga četvrtina

20. minut - Panter sa penala vodi crveno-bele na 49:41, a Peri nastavlja da muči goste, sada ide na liniju za slobodna bacanja. Mega prilazi na 49:43, pa je ovim rezultatom završeno prvo poluvreme.

19. minut - Panter siguran sa penala, pa Tanasković pravi faul , a Gist pogađa oba bacanja, Zvezda ide na 47:39.

18. minut - Nenadić trojkom drži Megu u igri, ali i Beron preko ruke ubacuje trojku pa vodi Zvezdu na 43:36. Peri ne staje, novi njegovi poeni i Mega smanjuje na 43:39.

17. minut - Poeni Štimca za +5 - 38:33, a Beron povećava na 40:33 sa linije za slobodna bacanja.

16. minut - Mega odgovara preko Perija, koji potom ubacuje i trojku i topi vođstvo Zvezde 36:33.

15. minut - Uzvraća mega preko Perija , ali poentira i Štimac iz teške situacija raste prednost Zvezde - 34:27.

14. minut - Gist poentira posle asistencije Štimca, a potom Dobrić zakucavanjem vodi Zvezdu na 30:25 i podiže navijače na noge.

13. minut - Loše dodavanje Dženkisa, a Nenadić to kažnjava, koš uz faul. Mega prilazi na 23:24. Panter promašuje za tri poena, Mega je prokockala šansu za kontru, a Dženkins polaže i vodi Zvezdu na 26:23. Milojević traži tajm-aut.

12. minut - Trojka Dobrića, treća trojka Zvezde koja vodi 24:20. Sada Gist pravi faul.

11. minut - Dejan Davidovac je pao na parket i potom odskakutao do klupe, zbog bola u skočnom zglobu. Na prošloj utakmici povredio se Jagodić Kuridža. Zvezda baš nema sreće.

11. minut - Simanić ima već tri faula.

Meč protiv Mege gleda nekadašnji trener Zvezde Dejan Radonjić koji više nije trener Bajerna.

Dejan Radonjić

Prva četvrtina

10. minut - Panter poravnava rezultat, potom Dženkins hvata loptu posle skoka, a Davidovac poentira pod faulom. Promašuje sa penala Zvezda vodi 20:18.

8. minut - Dženkins poentira posle promašaja za novo izjednačenje 16:16, a Simonović sa penala ubacuje svoj osmi poena i ponovo vraća vođstvo Megi - 18:16.

7. minut - Davidovac trojkom vraća vođstvo crveno-belima 14:12. Međutim, Mesiček sa penala uzvraća - 14:14.

6. minut - Kuzmić pogađa za dva, pa Davidovac ne ubacuje trojku, ali Beron sa linije za slobodna bacanja posle faula Simonovića smanjuje minus na 12:11.

5. minut - Serija Mege 7:0 i domaćin vodi 10:7.  Zvezda u problemu, Simanić već ima dva faula.

4. minut - Dobra akcija Mege, a Simonović zakucava za 5:7. Domaćin koristi greške Zvezde i dolazi do izjednačenja - 7:7.

3. minut - Simanić vodi Zvezdu na 7:3, pa Beron promašuje trojku i šansu da donese veću prednost crveno-belima.

2. minut - Trojka Lazića za prenost gostiju 5:2. Potom Kuzmić pravi faul, a Peri pogađa jedno slobodno bacanje.

2. minut - Mega prva dolazi do poena preko Simonovića, ali odmah istom merom uzvratio je Braun za izjednačenje 2:2, koji potom promašuje za trin poena!

16.45 - Mega je sa tri osvojene pobede u ovoj sezoni "zakucana" za dno tabele, dok je Crvena zvezda sa 8 pobeda i 6 poraza na poziciji broj sedam.

16.40 - Dobro došli na naš portal i blog posvećen meču između Crvene zvezde i Mege u 15. kolu ABA lige

Dok dva slovenska naroda ratuju, Amerika zgrće novac! Istina je prva žrtva ovih sukoba! (VIDEO)

Vladimir Putin ne želi da započne rat sa NATO - om! Moskva ne traži konfrontaciju sa američkim satelitima u istočnoj Evropi, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin. Više zapadnih zvaničnika pokušalo je da prikupi podršku za dodatnu pomoć Ukrajini tvrdeći da Moskva neće stati ako Kijev bude poražen na bojnom polju. Putin se osvrnuo na ove tvrdnje tokom posete vazduhoplovnoj bazi Toržok u Tverskoj oblasti i rekao da su besmislica! Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Vladan Dinić, novinar i Nenad Vuković, predsednik Udurženja lobista Srbije.

29.03.2024

13:07

Da je Putin hteo da ubije Zelenskog, do sad bi ga ubio! Pretnje po život lidera Ukrajine su bez osnova! (VIDEO)

Ruski predsednik Vladimir Putin, nakon masakra u Moskvi, namerava da likvidira ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog, kao i šefove Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) i vojnoobaveštajne službe (GUR) Vasilija Maljuka i Kirila Budanova, piše ruska "Pravda". Da li predsednik države može da bude legitimna meta? Na ovo pitanje u "Info jutru" odgovorili su Ljubinka Milinčić, glavna urednica Sputnjika i Željko Šain, dopisnik Politike iz Severne Makedonije.

29.03.2024

12:31

Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom! (VIDEO)

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji "Info veče" Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.

28.03.2024

23:01

Iznajmljivali luksuzne automobile, pa ih prodavali: Pohapšena banda
Neverovatno

U Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg tužilaštva u Beogradu saslušani su Slaven B. (34) i Marko M. (26) zbog sumnje da su u toku 2023. godine, kao odgovorna lica u firmi “Sirb kar” doo iz Aranđelovca po prethodno uspostavljenom poslovnom odnosu sa firmom “Dimnikar” i po ovlašćenju direktora “Dimnikara” iznajmljivali vozila od firme “Primero rent-a-kar” pa ih kasnije neovlašćeno prodavali za gotovinu, bez računa i bilo kakvog evidentiranja u poslovnim knjigama preduzeća.

29.03.2024

13:33

Pedofil osuđen na 12 godina, pa pobegao: Obljubio bokserku (13)
U bekstvu

Milenko Tomić (62) iz Bijeljine, bivši predsednik Bokserskog saveza Republike Srpske i generalni sekretar Bokserskog saveza BiH, optužen da je obljubio trinaestogodišnju devojčicu kojoj je bio trener, osuđen je na 12 godina zatvora, međutim, sumnja da je pobegao iz BiH.

29.03.2024

12:27

Ipak smrtna kazna za teroriste iz Krokusa?!

Nakon krvavog terorističkog napada na Krocus siti hol u Rusiji, ponovo je počela široka javna rasprava o vraćanju institucije smrtne kazne. Veliki broj Rusa na društvenim mrežama traži njegovu primenu na teroristima nakon sudske istrage.