21.02.2020

21:02 >> 20:32

(VIDEO/FOTO) NIŠTA OD ČUDA U ARENI! Zvezda pokazala zube, zapretila, ali CSKA je ipak jači!

Košarkaši Crvene zvezde su pred svojim navijačima poraženi 86:81 od aktuelnog šampiona Evrope u 25. kolu Evrolieg

Zvezda je doživela peti poraz od Moskovljana zaredom, a drugi u Evroligi, pošto je u prethodnom kolu izgubila od Himkija.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Bili Beron sa 15 poena. Kevin Panter je imao 12, Džejms Gist i Vladimir Štimac su ubacili po 11, dok je deset, uz četiri asistencije ali 3/12 iz igre, imao Lorenzo Braun. Na drugoj strani Džejms je završio sa 29 poena, Danijel Haket je imao 19, a Darun Hilijard 12.

Nakon prvog dela utakmice u Areni Zvezda je trojkom Berona vodila 37:36.  Crveno-beli su dobro, borbeno odigrali prvih 20 minuta. U većem delu prve dve četvrtine bili su u prednosti, ali je CSKA konstantano disao za vratom.

Nakon poena Štimca bilo je i "+4" za "crveno-bele". Ali, preokrenuo je CSKA u finišu,  a  Zvezda je ipak posle poena Brauna sa penala ipak uspeva da dobije prvi kvartal sa 17:16.

(VIDEO) DELIJE POLUDELE OD BESA! Rus je ovako PROVOCIRAO NAVIJAČE ZVEZDE!

SVESTAN GDE DOLAZI! Itudis nahvalio Zvezdu i "delije"!

Drugi deo su bolje otvorili Rusi, napravili seriju od 8:0 i preokrenuli rezultat na 28:22. Međutim, uzvratili su Panter i Gist i vratili crveno-bele, a onda je trojkom Berona u poslednjim sekundama domaćin preokrenuo i poveo pred drugi deo utakmice.

CSKA je početkom treće deonice pobegao na +5 - 46:41. Crveno-beli su uspeli da priđu na tri poena, ali je usčedila nova mini serija gostiju preko Hiliarda za vođstvo Rusa od 53:45. Potom je Džejms trojkom sa velike udaljenosti odveo "armejce" na 58:49. Pred poslednjih 10 minuta igre gosti su imali sedam poena više (60:53).

Gist i Panter su na startu poslednje deonice vratili Zvezdu u meč, serijom 5:0 crveno-beli su prišli na dva poena 58:60.  Potom je Panter ubacio za tri poen iz nemoguće pozicije i Zvezda je bila samo na minus 1. Međutim, Rusi su odbili napad crveno-belih i serijom 8:0 pobegli na 12 poana prednosti - 66:78.

Borio se srpski šampion do kraja utakmice, ali Rusi su sačuvali vođstvo i na kraju trijumfovali.

U narednom kolu, 27. februara Zvezda gostuje Baskoniji.

Standings provided by Sofascore LiveScore

CRVENA ZVEZDA - CSKA 81:86 (17:16, 20:20, 16:24, 28:26)

Dvorana: Štark arena. Sudije: Perez, Zamojski, Ambrosov.

CRVENA ZVEZDA: Panter 12, Braun 10, Perperoglu 3, Davidovac4, Lazić 6, Beron 15, Gist 11, Jagodić-Kuridža 3, Simanić, Jovanović, Odžo 6, Štimac 11.

CSKA: Bolomboj 2, Džejms 29, Antonov 0, Strelnieks 2, Fojtman 6, Haket 18, Sent-Ros 2, Kufos, Hilijard 12, Kurbanov 8, Hajns 6, Bejker.

Tok meča

Četvrta četvrtina

40. minut - Trojka Haketa uz zvuk sirene, pa trojka Lazića - 76:84.  Kraj, pobeda CSKA 86:81.

39. minut - Gist pogađa za Zvezdu, pa tajm-aut traži Šakota.

38. minut - Nastavlja Džejms da muči crveno-bele, CSKA povećava vođstvo - 71:81.

37. minut - Džejms ubacuje svoj 30  poen, a gosti vode - 71:80.

36. minut - Džejms poentira pored Davidovca, koji potom postiže dva poena. Hajnc sada greši i lopta za Zvezdu, a Beron pogađa uz faul - 71:78.

36. minut - Haket je pogađa za tri, ali ubacuje Džejms - 66:73.Odžo pravi faul, njegova četvrta lična. Opet šut Džejmsa za tri i opet faul Pantera. Sa tri poena je realizovao i najveća prenost Moskovljana - 66:76. Rusi traže tajm-aut.

35. minut - Fojtman sada poentira za dva poena, CSKA ide na 64:70. Šakota traži tajm-aut.Panter siguran sa penala - 66:70.

35. minut - Odžo siguran sa penala - 64:65.Šteta, trojka Haketa na drugoj strani, a Panter postiže trojku,

34. minut - "Armejci" slobodnim bacanjima izlaze iz teške situacije na početku poslednje deonice.

33. Trojkaaa! Panter se razbesneo i pogađa trojku iz nemoguće pozicije i to uz faul. Delije sada na nogama. Zvezda je sada na "minus 1" - 62:63!

32. minut - Haket promašuje, ali Gisti pogađa uz faul. Šteta, sada tri bacanja imaju Rusi, odnosno Džejms, opet su sudije u centru pažnje.  Bunila se klupa Zvezde, navijači, igrači na parketu, ali naravno da odluka nije bila promenjena. CSKA sada vodi 63:58, na osam minuta do kraja.

31.minut - Haket pravi treću ličnu grešku. Prodor Pantera, koji je razbudio navijače u Areni - 55:60.

Treća četvrtina

30. minut - Pogodio je Beron, a tačku na treću deonicu stavlja Odžo sjajnom rampom. Zvezda gubi - 53:60.

29. minut - Odžo postiže poene za Zvezdu, Džejms s druge strane sa penala maksimalan, ubacuje svoj 15 poen. CSKA ide na 51:60.

28. minut - Štimac uzvraća, ali Bolomboj uzvraća prvim poenima na utakmici. Panter precizan sa penala - 49:55. Brutalan odgovor Rusa - Džejms ubacuje trojku sa velike udaljenosti za +9 - 49:58.

27. minut - Sada poeni Hiliarda, koji povećava vođstvo 45:50. Antonov je presekao dodavanje, a Hiliard pogađa uz faul. Najveća prendost Rusa - 45:53.

26. minut - Sent-Ros i njegovi poeni, ali uzvraća Beron na drugoj strani - 45:48.

26. minut - Opet navijači Zvezde negoduju, nema namernog faula na Beronu posle starta Haketa. Sudije su pregledale snimak kako bi utvrdile da li je on bio nesportski. Nije bio!

25. minut - Poentira Štimac, ali opet Džejms, nije Lazić uspeo da ga zaustavi. Sada sjajna rampa Kuridže, a Hajns faulom zaustavlja kontru Zvezde.

24. minut - Nova trojka CSKA preko Džejmsa - 39:44. Lazić sada pravi faul.

23. minut - Haket pogađa trojku i vodi CSKA - 38:41. Besni su sada navijči Zvezde posle faula Rusa. Kuridža ubacuje jedno slobodno bacanje - 39:41.

22. minut - Poeni Kurbanova iz teške pozicije, a Braun ne pogađa za Zvezdu. Štimac hvata loptu posle promašaja Haketa, ali je fauliran. Imaće dva slobodna bacanja.

Druga četvrtina

20. minut - Beroooon! Trojka uz zvuk sirene i Zvezda vodi 37:36 na kraju prvog poluvremena.

20. minut - Trojka Brauna, njegov deseti poen , Zvezda vodi 34:32, ali Džejms odmah poravnava rezultat - 34:34. Kurbanov pogađa opet CSKA vodi 34:36, pa Šakota traži tajm-aut.

19. minut - Iskupio se Odžo za promašaje i doneo izjednačenje - 30:30.

18. minut - Haket poentira, pa uzvraća Gast zakucavanjem - 28:30. Rusi ne pogađaju trojku, a Odžo ne ubacuje sa linije za slobodna bacanja, promašio je oba penala.

17. minut - Prvi poeni Pantera koji smanjue minus Zvezde 24:28. Sada faul na Braunu. Gist sa penala vodi Zvezdu na 26:28. Rusi traže tajm-aut.

16. minut - Haket povećava vođstvo Rusa na 22:26.

15. minut - Posle dodatnog napada CSKA dolazi do poena šutem Haketa  - 22:22, a Hiliard preokreće  rezultat na 22:24.

14. minut - Odžo je sada faulom zaustavio Haketa u prodoru, a Zvezdin trener je zbog prigovora kažnjen tehničkom greškom.

13. minut - Gist ne poentira. Hiliard  preokreće rezultat, ali uzvraća Perperoglu za 22:20.

12. minut - Lepo! Davidovac iz okreta, sjajan potez. Perperglu je sada završio na parketu u odbrani, ali se pridigao pa fauliran u napadu - 19:18.

11. minut - Promašaj Berona sa velike udaljenosti. Potom pogađaju Rusi preko Fojhmana za 17:18.

Prva četvrtina

10. minut - Atraktivan pokušaj snažnog zakucavanja Brauna, ali nije prošao zbog faula.  Šteta, bilo bi spektakularnao - 17:16.

9. minut - Ponovo poeni Štimca, pa za tri promašuje Džejms. Hajnc ipak s druge strane poravnava na 15:15.

8. minut - Kuridža promašuje za tri poena, pa onda pravi fual, i dva bacanja imaće Džejms koji postiže jedno slobodno bacanje za egal - 13:13.

7. minut - Štimac donosi Zvezdi prednsot od 11:7, ali odgovaraju Rusi i smanjuju minus - 11:9. Sada sjajni poeni Brauna, ali Rusi uzvraćaju trojkom - 13:12.

5. minut - Poeni Jagodića Kuridže, pa Džejms ne pogađa na drugoj strani - 9:7.

4. minut - Lazić se spetljao sada u jednoj otvorenoj kontri, što CSKA srećom ne kažnjava, pošto i Moskovljani gube loptu. Zvezda traži tajm-aut.

3. minut - Poeni Štimca, pa Braun dodaje još dva za vođstvo Zvezde od 7:6.

2. minut - CSKA je dobro počeo, odlično se snalazi u reketu, vode gosti 6:3.

1. minut - Prve poene na utakmici postiže Hajns, Zvezda gubi loptu, da bi zatim Štimac promašio zicer. Ni CSKA nije najbolje ušao u utakmicu, a trojku je pogodio Lazić – 3:2.

18.50. Nema ni Čarlsa Dženkinsa, još nije poznato zašto.

18.45 - Manju povredu je doživeo Dženkins na treningu pred utakmicu sinoć, pa ga zbog toga Dragan Šakota nije uvrstio u sastav.

18.10 - Dobar dan i dobrodošli na Informer.rs, koji će uživo pratiti meč 25. kola Evrolige između Crvene zvezde i CSKA.