22.10.2020

19:00 >> 23:17

(VIDEO) HRABRA ZVEZDA POLOŽILA ORUŽJE! Hofenhajm slavio na startu Lige Evrope

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Crvenu zvezdu sa 2:0 u prvom kolu Lige Evrope

Pobedu Nemcima doneli su Kristof Baumgartner i Munas Dabur golovima u drugom poluvremenu.

Prvo poluvreme na "Rajn-Nekar Areni" proteklo je mirno, sa nekoliko šansi za obe ekipe, ali ne izrazitih. Već u prvom minutu nastavka je Strahinja Eraković zatresao mrežu domaćina, ali je španski sudijski tim poništio gol popularnog Čupe zbog ofsajda.

Prelomni trenutak meča dogodio se u 64. minutu kada je Veljko Nikolić posle jednog starta protivničkog fudbalera ostao da leži na zemlji, sudija Alehandro Ernandes se nije oglasio, a u nastavku akcije je Baumgartner posle centaršuta Rudija savladao Borjana. Tada je Dejanu Stankoviću prekipelo, pa je zbog protesta isključen sa meča.

Tada se Crvena zvezda dodatno otvorila, a u završnici meča je sve karte bacila na napad. To je nemački tim iskoristio i u trećem minutu sudijske nadoknade je Dabur, posle greške Zvezdinih fudbalera, na asistenciju Samasekua postavio konačan rezultat.

Hofenhajm - Crvena zvezda 2:0 (0:0)

/Baumgartner 64, Dabur 90+3/

STADION: "Rajn-Nekar Arena" (Zinshajm), SUDIJA: Alehandro Ernandes (Španija)

HOFENHAJM: Bauman - Poš, Fogt, Akpoguma - Rudi, Baumgartner (od 78. Larsen), Grilič (od 46. Samaseku), Gaćinović (od 46. Gajger), Sesenjon (od 90. Skov) - Dabur, Belfodil (od 78. Bebu). TRENER: Sebastijan Henes.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Degenek - Gajić (od 85. Simić), Sanogo (od 75. Petrović), Nikolić, Rodić - Katai (od 75. Vukanović), Spiridonović (od 75. Ben) - Falćineli (od 85. Pavkov). TRENER: Dejan Stanković.

DRUGO POLUVREME

Kraj - Hofenhajm je slavio sa 2:0!

90+5. minut - Šutirao je Pavkov, ali neprecizno.

90+3. minut - GOL 2:0! Dabur je strelac. Zvezda je jeftino prodala loptu, što je iskoristio Samaseku koji je proigrao Dabura, a Izraelac je probušio mrežu Borjana.

90. minut - Igraće se još pet minuta.

90. minut - Poslednja izmena u ekipi Hofenhajma, Skov menja Sesenjona.

85. minut - Milan Pavkov i Veljko Simić ulaze umesto Falćinelija i Gajića.

83. minut - Uputio je udarac glavom Milunović posle kornera Bena, ali je lopta završila visoko iznad prečke.

80. minut - Šutirao je Larsen glavom, ali visoko preko gola je otišla lopta.

Detalj sa meča u Nemačkoj

78. minut - Dvostruka izmena u ekipi Hofenhajma. Izašli su Baumgartner i Belfodil, a zamenili su ih Larsen i Bebu.

75. minut - Trostruka izmena u Crvenoj zvezdi. Izlaze Katai, Sanogo i Spiridonović, a ulaze Vukanović, Petrović i Ben.

73. minut - Šutirao je Sanogo posle kornera, ali je lopta prošla tik pored stative.

69. minut - Imao je priliku Sanogo, ali je šutirao neprecizno posle ubačene lopte Kataija.

67. minut - Žuti karton zbog oštrog starta dobio je Seku Sanogo.

65. minut - Dejan Stanković je dobio crveni karton zbog prigovora, tačnije dva žuta.

64. minut - GOL 1:0 za Hofenhajm! Strelac je Kristof Baumgartner posle centaršuta Rudija, ali je svemu prethodio jedan start nad Nikolićem koji je možda bio faul, pa su zbog toga crveno-beli protetsvovali.

63. minut - Borjan je spreman da nastavi meč.

62. minut - Ostao je Borjan da leži na zemlji posle vazdušnog duela sa BAumgartnerom.

57. minut - Napad Zvezde je obećavao, ali samo korner su dobili crveno-beli.

56. minut - Dobar šut Baumgartnera, ali je borjan bio spreman.

51. minut - Dobar pokušaj Dabura sa ivice kaznenog prostora, ali Borjan prebacuje loptu preko prečke.

46. minut - Strahinja Eraković je postigao gol posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je poništen zbog ofsajda!

Strahinja Eraković

46. minut - Utakmica je nastavljena, dvostruku izmenu je napravio Sebastijan Henes. Ušli su Samaseku i Gajger umesto Griliča i Gaćinovića.

PRVO POLUVREME

Poluvreme - Završen je prvi deo meča.

45. minut - Igrači Hofenhajma pogađaju stativu! Dabur je bio u odličnoj prilici nakon greške Sanoga, šutirao je, Borjan je već bio savladan, ali je fortuna bila na strani šampiona Srbije.

44. minut - Prvi žuti karton na meču je dobio Falćineli, pošto je Griliča udario rukom po licu.

41. minut - Rodić je fantastično zavrnuo loptu na peterac, ali je Spiridonović uspeo da promaši loptu.

36. minut - Fantastično je Katai proigrao Falćinelija koji je pokušao da lobuje Baumana, ali je lopta završila iznad prečke.

Pokušaj Falćinelija

35. minut - Dobar kontranapad Crvene zvezde, ubacio je Rodić oštru loptu u srce šesnaesterca, ali Falćineli nije uspeo da je zahvati kako je želeo.

Milan Rodić

33. minut - Bez većih uzbuđenja u proteklih nekoliko minuta.

27. minut - Pretio je Hofenhajm u nekoliko navrata, a Zvezda se polako oslobađa pritiska.

24. minut - Počeo je jak pljusak na "Rajn-Nekar Areni".

22. minut - Baumgartner je šutirao sa distance, ali je Borjan bio spreman i prosledio je loptu u korner.

21. minut - Hofenhajm je prepustio loptu Crvenoj zvezdi u ovim trenucima, ali igrači ekipe Dejana Stankovića ne uspevaju da zaprete.

17. minut - Dobra akcija Crvene zvezde iz slobodnog udarca, ali je Milunović bio u ofsajdu.

13. minut - Jaki dueli na sredini terena i velika borba na stadionu Hofenhajma.

Seku Sanogo u duelu sa igračima Hofenhajma

8. minut - Dobar napad Crvene zvezde pokušao je da kruniše pogotkom Falćineli, ali je slabo šutirao.

7. minut - Crvena zvezda je uspela da se konsoliduje i da malo smiri igru.

3. minut - Baumgartner je pokušao makazicama, ali nije bilo problema za Borjana.

2. minut - Šutirao je Sebastijan Rudi, ali preko gola Borjana.

1. minut - Utakmica je počela.

20.49 - U Zinshajmu je trenutno osam stepeni, ali nema padavina, pa se može reći da je vreme za igru veoma prijatno.

20.27 - Igrači oba tima su izašli na teren i zagrevaju se.

20.12 - Crvena zvezda će u Nemačkoj zaigrati u novim retro dresovima.

19.51 - Crvena zvezda je na zvaničnom sajtu uoči utakmice još jednom svojim navijačima približila ekipu Hofenhajma.

19.38 - Pojavili su se sastavi, Crvena zvezda će zaigrati u formaciji 3-4-2-1! Od prvog minuta na terenu će biti Borjan - Eraković, Milunović, Degenek - Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić - Katai, Spiridonović - Falćineli.

Na klupi za rezerve ostali su Popović, Ćopić, Pankov, Gobeljić, Petrović, Simić, Gavrić, Radulović, Ben, Vukanović, Pavkov i Krstović.

Sa druge strane, Hofenhajm će takođe zaigrati sa tri štopera, ali i sa dva napadača, u formaciji 3-5-2. Nemci će meč započeti u sledećem sastavu: Bauman - Poš, Fogt, Akpoguma - Rudi, Baumgartner, Grilič, Gaćinović, Sesenjon - Dabur, Belfodil.

Šansu sa klupe za nemački tim će čekati Pentke, Larsen, Gajger, Bebu, Samaseku, Adamjan, Skov, Bogarde i Klaus.

19.20 - Navijači Crvene zvezde su ispratili fudbalere na utakmicu bakljadom, pesmom i jasnom porukom "Igraj hrabro bez obzira na sve, danas moraš bez nas do pobede".

Dan uoči meča su treneri današnjih rivala izneli očekivanja od premijernog kola Lige Evrope.

Poznajemo našeg rivala, igraju lep i ofanzivan fudbal, brzi su veoma, pogotovo u ofanzivnoj tranziciji. Moramo da vodimo računa da im ne ostavljamo lopte na sredini terena gde mogu da nas kazne. Videlo se protiv Bajerna koliko su opasni kada osete trenutak nepažnje kod protivnika, a klub iz Minhena je jedan od najboljih timova na svetu. Faliće im Kramarić koji je fenomenalan igrač, ali oni imaju sjajne zamene i fudbalere koji mogu da odgovore na sve ono što trener stvari pred njih. Ipak, dobro smo se spremili za njih, pretpostavljamo ko će igrati, a ko god da bude u napadu, predstavljaće opasnost po nas. Probaćemo da ih limitiramo. Mi nemamo pritisak moranja, što može da bude naša blaga prednost, ali to ne znači da ćemo spustiti gard. Tražiću da ekipa slobodno igra i mislim da neke stvari mogu da budu veoma pozitivne po nas - kazao je Dejan Stanković na jučerašnjoj konferenciji za medije.

Mogu da budu vrlo neprijatni. Imaju nekoliko igrača u sastavu koju bi mogli da nam naprave probleme. Ali nemam dilemu - mi smo jači - rekao je o šampionu Srbije trener Hofenhajma, Sebastijan Henes.

19.00 - Dobrodošli na lajv blog meča Hofenhajm - Crvena zvezda na portalu informer.rs.