18.11.2020

20:00

(VIDEO) STALNA MUŠTERIJA! Zvezda slavila protiv Olimpije u MIlanu!

Crvena zvezda slavila je u Milanu protiv Olimpije 79:87 u okviru devetog kola Evrolige. Najefikasniji na meču bio je Džordan Lojd sa 17 poena, pratio ga je Volden sa 15

Voli Zvezda da igra protiv Olimpije i kraj! Šesti meč i šesta pobeda za crveno-bele protiv šampiona Italije. Mogu Milanezi da se pojačavaju koliko hoće, ali nešto njima nije potaman kada im na megdan izlazi tim sa Malog Kalemegdana! Večeras je u „Mediolanum Forumu“ bilo 79:87 za tim Saše Obradovića!

Pomalo letargično su obe ekipe ušle u duel, pa nije bilo faulova skoro četiri minuta. U brzom ritmu bolje se snašla Olimpija. Iznenadio je Obradović, kolegu Etorea Mesinu sa Emanuelom Terijem u prvoj petorci, ali mu je centar vratio na najbolji mogići način. Zvezdin napad nije funkcionisao kako treba, ali je Teri posle četiri ofanzivna skoka uspeo da upiše sedam poena i vrati crveno-bele u ritam.

Iako se Ročesti u drugom mandatu u Zvezdi podredio ekipi, na momente je pokazivao o kakvom se strelcu radi, pa je tako bilo i večeras. Kada je Olimpija otišla na pet razlike iskuni plejmejker uzeo je stvari u svoje ruke i sa nekoliko dobrih poteza razigrao ekipu, ali i pogodio nekoliko veoma bitnih šuteva. Na krilima dobre odbrane uspela je Zvezda da poravna rezultat, ali i da posle sjajnog poteza Davidovca i trojke Voldena uz zvuk sirene i da povede pred odlazak na poluvreme – 44:48!

Sjajno je Crvena zvezda otvorila treću deonicu! Uspeli su puleni Saše Obradovića da se odlepe na osam poena prednosti i držali su tu prednost sve do pred kraj ovog perioda. Armani je zaigrao organizovaniju odbranu, dva poklona Zvezde i domaćin se vratio u meč posle serije 6:0. Ipak, imao je šansu Dilejni da pogodi u kontri za nerešeno, ali nije pogodio američki bek, te je Zvezda uspela da se odvoji na – 60:66!

Heroji Zvezde večeras bili su definitivno povratnici u crveno-beli dres! Simonović ove sezone ne dobija mnogo prostora u Evroligi, dok u ABA ligi pruža dobre partije, danas mu je Obradović ukazao poverenje i dobio je poklon trojku kada je Olimpija kidisala kako bi se vratila rezultatski u meč! Ovakav Simon trebao je Zvezdi i ranije, ali bitno je da je sada tu! Pogodio je potom i Lojd jednu trojku u facu Kevinu Panteru i ponovo odvojio svoju ekipu na osetniju prednost! Bilo je tada jasno da je ovo četvrta Zvezdina pobeda u Milanu!

Olimpija Milano - Crvena zvezda 79:87 (23:18, 21:30, 16:18, 19:21)

Arena: Mediolanum Forum                   Sudije: Boltauzer, Bisang, Mantila

Olimpija Milano: Panter 10, Ledej 11, Micov 13, Morašini, Rol 10, Rodrigez 11, Tarzuski 6, Biliga, Dilejni 8, Šilds 6, Bruks 2, Hajns 2.

Crvena zvezda: O'Brajant 9, Ročesti 11, Hol 7, Volden 15, Lojd 17, Davidovac 4, Lazić, Dobrić, Simonović 7, Jagodić-Kurdiža 6, Kuzmić 2, Teri 9

Četvrta četvrtina:

40. minut - Dva puta fauliran je Volden i oba puta bio je siguran sa linije penala - 77:87!

39. minut - Sada i Rol pogađa za tri poena, svega šest razlike - 77:83!

39. minut - Pogađa sada DIlejni trojku i smanjuje zaostatak svog tima - 74:83!

38. minut - Gotovo čitav minut trajao je ovaj napad Crvene zvezde, a onda je Simonović pogodio na isteku istog - 71:81!

36. minut - LOOOOOOOOOOOOOOJD! Izuzetan pogodak Džordana Lojda - 71:79!

34. minut - Pogađa sada Panter za tri poena - 69:76!

34. minut - Pogaša Volden uz faul i koristi dodatno bacanje, sada je 10 razlike za Zvezdu!

33. minut - Sjajna akcija Jagodića-Kuridže i Terija, Zvezda je ponovo na +9 - 64:73!

32. minut - SIIIIIIIIMONOVIĆ! Koliko bitna trojka za sjajnog Zvezdinog šutera - 64:71!

31. minut - Ćaćo Rodrigez pogađa za tri poena 63:68!

Treća četvrtina:

30. minut - LOOOOOOOOJD! Kakav pogodak Zvezdinog šutera uz zvuk sirene! Crveno-beli vode pred početak poslednje četvrtine - 60:66!

29. minut - Imao je Dilejni šansu da poravna rezultat, ali je promašio zicer, na drugoj strani pogađa Lojd - 60:64.

28. minut - Pogađa sada O'Brajant, ali na drugoj strani siguran Micov - 58:62.

28. minut - Dve vezane greške Zvezde i 6:0 serija Armanija - 58:60.

27. minut - Majkl Rol u ovim momentima drži Olimpiju u igri - 56:60.

25. minut - Pogađa sada i O'Brajant posle dobrog prodora - 49:58!

24. minut - Pogađa Hol sada, Zvezda ima +9 - 47:56.

21. minut - Novi ofanzivni skok za Zvezdu, Kuzmić pogađa sada je 44:52.

21. minut - Dobro je Kuzmić otvorio "livadu" Holu, ali je plejmejker crveno-belih fauliran - 44:50.

Druga četvrtina:

20. minut - VOLDEEEEEEEEEEEEEEEN! Cepa mrežicu na isteku druge četvrtine - 44:48!

19. minut - ROČESTIIIIIII POGAĐA ZA TRI! Nerešeno je - 43:43.

18. minut - Pogađa sada O'Brajant oba slobodna bacanj - 43:40.

17. minut - Simonović voli da igra protiv Armanija! Sada je pogodio uz faul, ali je i on promašio dodatno bacanje - 41:38!

17. minut - Pogađa Panter sa jedne, ali vraća Lojd sa druge strane - 38:36!

16. minut - Veliki problem Zvezdi predstavlja procenat šuta sa linije slobodnih bacanja. Sada je i Jagodić-Kuridža bio polovičan - 33:33.

15. minut - Izuzetan doprinos Emanuela Terija, i četvrti skok u napadu. Fauliran je centar Zvezde, ali je polovićan sa linije penala - 33:32.

14. minut - Pogađa i dodatno bacanje Lojd - 29:31!

14. minut - Greška Kevina Pantera, pa poeni Lojda uz faul - 29:30! Imaće Lojd slobodno bacanje posle tajm-auta.

14. minut - Sada i Jagodić-Kuridža cepa mrežicu, Zvezda je samo na pola koša zaostatka - 29:28!

13. minut - Pogađa Lengston Hol za tri poena - 27:25!

12. minut - Pogađa Lojd oba slobodna bacanja, dok je sa druge strane precizan Micov - 25:23.

11. minut - Vratio se Teri na teren i odmah pogodio posle trećeg ofanzivnog skoka - 23:20!

Prva četvrtina:

10. minut - Ponovo Tarzuski pravi probleme na ofanzivnom skoku - 23:18 na kraju prve deonice!

10. minut - Kori Volden polovičan sa linije penala - 21:18.

10. minut - Fantastično zakucavanje Tarzuskog - 21:17!

9. minut - Fauliran je Tarzuski i siguran sa linije penala, Olimpija ponovo vodi - 19:17!

8. minut - Pogodak Majkla Rola, a potom i greška Kuzmića - 15:15!

7. minut - Sada trojka Džonija O'Brajanta - 13:13!

6. minut - Pogađa O'Brajant sa poludistance vodi Zvezda - 9:10!

6. minut - Serija promašaja na obe strane - 9:8!

3. minut - Kažnjava Rodrigez loše vraćanje crveno-belih i pogađa za tri poena - 7:6!

2. minut - Još jedan skok Terija u napadu i laki poeni za Zvezdu, sa druge strane pogađa Panter - 4:4!

1. minut - Ofanzivni skok Terija i lagano zakucavanje - 0:2!

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad na meču za Olimpiju!

20:14 - Crveno-beli su jutros odradili trening u "Mediolanum Forumu" gde će se igrati večerašnja utakmica.

20:00 - Dobrodošli na lajv prenos utakmice između milanse Olimpije i Crvene zvezde u okviru devetog kola Evrolige. Detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.