22.12.2020

17:10 >> 19:53

BRUKA! Zenit PONIZIO Zvezdu! Blamaža crveno-belih! /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde deklasirani su u 16. kolu Evrolige protiv Zenita 98:69

Blamaža! Zenitova "šamarčina" Crvenoj zvezdi od kojeg će dugo britedi obrazi Saši Obradoviću i njegovim momcima i jedan od najubedljivijih poraza u modernoj istoriji crveno-belih - 98:69!

Počelo je katastrofalno, završilo se katastrofalno, Pengos je načeo koš Crvene zvezde i postigao 15 minuta za pola prve četvrtine. Kada je Crvena zvezda počela da hvata priključak, Bili Beron je bio nezaustavljiv, a celo drugo poluvreme prošlo je u znaki Kej Si Riversa koji je postigao jubilarni 1504 poen u Evroligi!

Vodio je Zenit posle prvih deset minuta sa 18 razlike - 30:12, raslo je to i do 24 sredinom druge četvrtine, ali su Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić razmrdali crveno-bele i smanjili na prihvatljivih -11 pred odlazak na odmor.

Pogodio je trojku Lazić na startu drugog dela igre i tu je bio kraj! Serija koja je usledila i na kraju maksimalnih +30 za Zenit! Bruka kakvu Zvezda u Evroligi dugo nije doživela. Na kraju 98:69!

Zenit - Crvena zvezda   98:69  (30:12, 18:25, 21:17, 29:15)

Sibur Arena           Sudije: Radović, Mogulkoč, Aliaga

Zenit: Rivers, Pangos, Fridzon, Holins, Tomas, Beron, Puškov, Truškin, Zubkov, Pojtres, Ponitka, Gudaitis.

Crvena zvezda: O'Brajant, Hol, Volden, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Kolom.

Tok mečа

Četvrta četvrtina

38. minut - Zubkov pogađa trojku za Zenit, ogromnih +30 za rusku ekipu!

35. minut - Nastavlja RIvers da "maltretira" odbranu Zvezde, nova trojka, a potom i lako polaganje - 84:58!

33. minut - Nastavlja Rivers da zatrpava koš Zvezde u drugom poluvremenu, peta trojka za svega 13 minuta - 77:54!

31. minut - Trojka Kej Si Riversa na startu poslednje četvrtine, raste prednost Zenita - 72:54!

Treća četvrtina

30. minut - Vezuje novajlija u redovima crveno-belih Kino Kolom pet poena - 69:54!

28. minut - Cepa mrežicu Davidovac, Zvezda ponovo hvata priključak pred kraj četvrtine - 65:49!

26. minut - Pogađa sada Marko Jagodić-Kuridža iz faul Ponitke, ali centar crveno-belih nije iskoristio dodatno slobodno bacanje - 63:46!

25. minut - Nastavlja se serija Zenita, poentirao je Gudaitis preko O'Brajanta - 61:42!

23. minut - Pogađa Kej Si Rivers dve trojke, Zenit ponovo odlazi na +14!

21. minut - Otvara Lazić trojkom drugo poluvreme, Zvezda ponovo na jednocifrenom minusu - 48:40!

Druga četvrtina

Gotovo je prvo poluvreme, Zvezda je smanjila zaostatak na -11, sada je 48:37!

20. minut - Nastavlja se bolja igra Zvezde, dobra odbrana Ognjena Dobrića, a potom i poeni O'Brajanta sa linije penala, serija 8:0 za crveno-bele - 48:35!

19. minut - Razigrali su se crveno-beli u drugoj polovini druge četvrtine, poeni Dobrića i Davidovca, Zvezda sada na -15!

18. minut - Pogađa Kori Volden sa linije penala, ali vraća Beron trojkom - 48:27!

17. minut - Stegnuli su crveno-beli odbranu u poslednjim minutima susreta, sa druge strane pogađa Kuzmić - 44:25!

15. minut - Seče dobru seriju Zenita Marko Simonović, ali vraća Mateuš Ponitka - 43:19!

13. minut - Nova greška košarkaša Crvene zvezde, nesporazum Simonovića i Uskokovića, potom prva trojka Bilija Berona - 40:16!

12. minut - Poentira ponovo Ognjen Dobrić, čini se jedini raspoložen za igru večeras u taboru crveno-belih - 33:14!

11. minut - Fauliran je Bili Beron u šutu za tri poena i siguran je nekadašnji Zvezdin šuter, Zenit odlazi na +21! Na semaforu je 33:12!

Prva četvrtina

10. minut - Poeni Gudaitisa uz faul Džonija O'Brajanta, centar ruskog tima pogađai dodatno bacanje sada je 28:12!

9. minut - Nesportski faul Duopa Rita, Pengos siguran sa linije penala, 15 poena za plejmejkera Zenita!

9. minut - Na parketuje Kino Kolom, upisuje Španac svoj debi u crveno-belom dresu!

8. minut - Serija 7:0 Zenita, Rusi su ponovo na dvocifrenoj prednosti, Obradović reaguje tajm-autom - 21:11!

6. minut - Nova dobra odbrana izabranika Saše Obradovića, ulazak Alekse Uskokovića razmrdao je crveno-bel. U napadu poeni Ognjena Dobrića sa linije penala - 14:9!

5. minut - Vezuje sada Crvena zvezda pet poena, prvo je lako pogodio Davidovac iz niskog posta, da bi O'Brajant pogodio i prvu trojku na meču za crveno-bele - 14:7!

4. minut - Razigrao se Kevin Pengos u ranoj fazi meča i upisao svoj osmi poen! Pogađa plej Zenita drugu trojku, ali ovu sa velike udaljenosti, Zenit je na +9!

3. minut - Prvi poeni za Zvezdu na ovom meču, dobro je prošao Ognjen Dobrić i poentirao o tablu, brzo vraća Pengos - 8:2! Brz ritam na startu utakmice više odgovara domaćinu.

2. minut - Ponovo loš napad crveno-belih, O'Brajant je dodao loptu u aut. Koristi to Kevin Pengos i pogađa drugu za Zenit, posle izlaska iz bloka - 6:0!

1. minut  - Promašaj Džonija O'Brajanta u ranoj fazi napada sa distance, sa druge strane trojka za Tomasa, Zenit vodi - 3:0!

1. minut - Utakmica je počela! Zvezdinu petorku čine Hol, Davidovac, Dobrić, O'Brajant i Kuzmić! Prvi napad na meču za crveno-bele!

17:10 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 16. kola Evrolige između Zenita i Crvene zvezde. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.