26.01.2021

16:20 >> 18:43

ZVEZDA UBLAŽILA PORAZ U ZAVRŠNICI! Efes dvocifrenom razlikom savladao crveno-bele /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa rezultatom 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20) u premijernoj utakmici 22. kola Evrolige

Efes je Zvezdi 15. poraz u Evroligi ove sezone naneo potpuno zasluženo.

Turci su veliki korak ka pobedi napravili već u uvodnih deset minuta igre, pošto su nakon njih imali 16 poena prednosti (29:13). U drugoj deonici je ekipa Ergina Atamana nastavila u istom ritmu, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 56:35.

Treća četvrtina se igrala u nešto sporijem ritmu i u njoj je Efes uvećao svoju prednost na +23 (75:52). Ipak, u poslednjih deset minuta su igrači Crvene zvezde uspeli da ublaže poraz, pošto su četvrtu ćetvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 20:11.

Posle ove utakmice, Crvena zvezda ima skor 7-15, dok je Efes ostvario 12 pobeda i deset poraza.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi su bili Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić sa po 12 poena, a dvocifren je bio još Duo Rit sa deset.

Na drugoj strani, bolji od ostalih je bio Šejn Larkin sa 23 poena, a Vasilije Micić je dodao 13.

Efes - Crvena zvezda 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20)

DVORANA: "Sinan Erdem" (Istanbul)

SUDIJE: Huan Karlos Garsija, Jakub Zamojski, Artem Lavrukhin.

EFES: Larkin 23, Bobua 11, Singlton 2, Balbaj 2, Musa, Šanli 12, Moerman 7, Tunčer, Micić 13, Anderson, Danston 6, Simon 10. Trener: Ergin Ataman.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant, Hol 9, Volden 5, Lojd 7, Davidovac 12, Lazić 6, Rit 10, Radanov, Dobrić 12, Jagodić-Kuridža 7, Noko 4, Kolom. Trener: Dejan Radonjić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Utakmica je završena pobedom Efesa 86:72.

39. minut - Zvezda na putu da koliko-toliko ublaži poraz - 84:70.

38. minut - Davidovac u kontri poentira za 84:66, Ataman traži minut pauze.

37. minut - Dosta sporiji tempo u Istanbulu, Turci vode 84:64.

34. minut - Zvezda u seriji 5:0, smanjena prednost Efesa na 80:62.

33. minut - Igra se 'koš za koš', Larkin ubacuje sve što stigne, Efes vodi 80:57.

31. minut - Prvi poen u poslednjoj deonici je postigao Dobrić iz slobodnog bacanja - 75:53.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Uoči poslednjih deset minuta, Efes vodi 75:52.

29. minut - Larkin nastavlja da "sipa" - 73:52.

28. minut - Mirniji tempo igre u ovim trenucima, rezultat je 70:50.

26. minut - Trojku Bobue je vratio Rit, Efes vodi 66:47. Televizijski tajm-aut.

24. minut - Ujednačena igra u trećoj četvrtini - 63:44.

22. minut - Dvojka Hola i trojka Rita, pa pogodak Šanlija na početku drugog poluvremena - 58:40.

Druga četvrtina

Poluvreme! Efes vodi rezultatom 56:35!

20. minut - Efes ponovo vraća ubedljivu prednost - 53:35.

18. minut - Zvezda nastavila seriju, Jagodić-Kuridća pogodio posle pik en rola sa Kolomom. Ipak, usledila je trojka Micića, a onda i Dobrićeva - 49:35.

17. minut - Dva poena Dobrića i tri Lazića, Zvezda smanjila na 46:30.

17. minut - Katastrofa za Zvezdu! Džordan Lojd je pao i uhvati ose za koleno. Užasni krici su odzvanjali dvoranom u Istanbulu.

16. minut - Davidovac je pogodio trojku, ali je odmah istom merom vratio Micić. Potom je Larkin iz kontre poentirao za 46:25, a Radonjić zove tajm-aut.

15. minut - Kolom "ubija" Voldena loptom, ovaj potom pravi nesportski faul, a Larkin je oba puta siguran sa linije penala - 39:22.

13. minut - Nova ludačka trojka Šejna Larkina za 35:21.

12. minut - Noko je nastavio seriju Zvezde, ali ju je onda prekinuo Larkin trojkom - 32:21.

11. minut - Prvi faul Turaka na meču i to prilikom pogotka Lengstona Hola koji je potom bio precizan i sa linije penala. Zatim je trojku za 29:19 pogodio Ognjen Dobrić. Ataman zove tajm-aut.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Efes vodi rezultatom 29:13, a pritom turski tim nije napravio nijedan faul!

8. minut - Trojku Lojda je vratio Micić - 25:11.

7. minut - Katastrofa na pomolu, Efes vodi 22:8.

5. minut - Zvezda ne može da se sastavi, Turci vode 17:6.

4. minut - Efes nastavlja da melje i vodi 14:3.

3. minut - Usledila je trojka Simona, a potom i dva pogođena bacanja Šanlija - 10:3 za Efes.

2. minut - Simon je pogodio za dva, pa Volden za tri, ali je potom Moerman vratio trojku. Efes vodi 5:3.

Utakmica je počela!

16.40 - Do početka utakmice je ostalo 20 minuta.

16.20 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Efes - Crvena zvezda.

Jovanov: Izmenama zakona se omogućavaju izbori u Beogradu i na lokalu 2. juna!

Šef poslaničke grupe "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" Milenko Jovanov obrazložio je danas predlog izmena Zakona o lokalnim izborima koje su, kako je rekao, podržale poslaničke grupe većine, ali i deo opozicije, i kojima se omogućuje da se beogradski i lokalni izbori, koji nisu održani u decembru, održe istog dana - 2. juna.

22.04.2024

11:58

Rezolucija o Srebrenici otvara Pandorinu kutiju! Ruski ambasador izneo jasan stav

Ambasador Ruske federacije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja izjavio je večeras da bi Rezolucija o Srebrenici mogla da otvori "Pandorinu kutiju", ali i da je veoma važno što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio prisutan danas na sednici Saveta bezbednosti UN na kojoj se raspravljalo o šestomesečnom izveštaju Unmika o situaciji na Kosovu i Metohiji.

22.04.2024

23:44

Dok predsednik Vučić navodi realne argumente, Vjosa Osmani odgovara lažima i nebulozama! Velika bitka za Srbiju u Njujorku! (VIDEO)

Na sednici Saveta bezbednosti UN Vjosa Osmani dala je repliku na reči predsednika Aleksandra Vučića. Gosti "Info dana" bili su analitičar Dejan Miletić, advokat Pavle Staničić, politikolog Marko Šćepanović i pukovnik Veselin Šljivančanin komentarisali su govor Vjose Osmani u Njujorku. Uživo u studio javio se i Lazar Stević, dopisnik Informera sa Kosova i Metohije.