29.01.2021

20:00 >> 22:38

PONOVO DRAMA I PONOVO PORAZ ZVEZDE! Lojd promašio PRODUŽETKE! /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Asvela 78:81 (23:25, 15:20, 18:12, 22:24) u 23. kolu Evrolige

Ponovo drama i ponovo poraz Zvezde u "Pioniru"! Uspeli su crveno-beli da se vrate posle minusa od 15 poena i na kraju da ima šut za produžetak, ali je Lojd u oba pokušaja bio neprecizan. Na kraju poraz čete Dejana Radonjića 78:81 (23:25, 15:20, 18:12, 22:24)!

Dominirao je Asvel od samog starta imali su Francuzi veliku prednost na startu drugog poluvremena, ali je Zvezda polako "krckala" zaostatak, ali nije bilo snage za totalni preokret!

Uspeli su crveno-beli da se izbore za šut koji bi mogao da donese produžetak, Lojd je imao dve prilike da izjednači. Ipak, Zvezdin šuter nije uspeo da pogodi! Prilikom drugog šuta, lako je sudija mogao da svira tri slobodna bacanja, ali su arbitri ostali "nemi" na to i odmah "pobegli" u svlačionicu!

Asvel je predvodio Noris Kol sa 22 poena, 14 je dodao Dio, dok je u redovima crveno-belih Volden dao 17 isto toliko je upisao i Ognjen Dobrić!

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Crvena zvezda - Asvel 78:81 (23:25, 15:20, 18:12, 22:24)

Hala "Aleksandar Nikolić"     Sudije: Hjerezuelo, Roča, Kostantinovs

Crvena zvezda: Hol 2, Volden 17, Lojd 8, Davidovac 6, Lazić 3, Rit 4, Radanov, Dobrić 17, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 9, Noko 12, Kolom.

Asvel: Kaudi 6, Lakomb, Dio 14, Fol 4, Noua 12, Hejs, Bako 3, Lajti 5, Hauvard 7, Jabusele, Kol 22, Stracel 8.

Tok meča

Četvrta četvrtina:

40. minut - Pogađa Noris Kol oba slobodna bacanja! Zvezda ima 6 sekundi da pogodi trojku kako bi odvela meč u produžetke - 78:81!

39. minut - Revolveraški obračun Norisa Kola i Korija Voldena u finišu meča, Asvel ima poen prednosti na 67 sekundi do kraja - 78:79!

36. minut - DOOOOOOOBRIĆ PONOVO! Treća trojka za Ognjena Dobrića - 72:68!

35. minut - Sjajan Davidovac u oba pravca, fantastičan poen iz floutera na isteku napada, a potom i iznđen faul u napadu Dejvida Lajtija - 69:66!

33. minut - DOOOOOOBRIĆ! Cepa mrežicu Zvezdin bek preko Mustafe Fola - 63:31!

31. minut - Zvezda vodi posle dugo vremena! Ognjen Kuzmić je iskoristio oba slobodna bacanja - 58:57!

Treća četvrtina:

30. minut - Kuzmić poentira posle ofanzivnog skoka, Zvezda je stigla na samo poen zaostatka na kraju treće deonice - 56:57!

28. minut - Opao je ritam utakmice u poslednjim minutima, Zvezda je prišla na sedam razlike - 50:57!

25. minut - Dve dobre odbrane crveno-belih i vraća se četa Dejana Radonjića ponovo rezultatski u meč - 46:52!

23. minut - Poentira Kori Volden posle dobrog prodora, ali vraća to Kol, nastavlja se šuterska rapsodija Asvela u "Pioniru" - 42:52!

21. minut - Trojka Norisa Kola na startu drugog poluvremena  - 40:48!

Druga četvrtina:

20. minut - Novi poen Voldena uz faul protivnika, koristi i dodatno slobodno bacanje plejmejker Zvezde - 38:45! Gotovo je prvo poluvremen!

18. minut - Posle dugo vremena poeni iz igre za Crvenu zvezdu, položio je Volden uz faul Šarla Kaudija - 33:45!

16. minut - Sjajno šutersko veče Asvela, Francuzi sada imaju +11! Morao je Radonjić da reaguje tajm-autom - 29:40!

15. minut - Nastavljaju košarkaši Asvela da pogađaju sve što šutnu na koš, sada je pogodio Bako, raste prednost francuskog tima - 29:38!

13. minut - Pogađa Dobrić trojku, ali vraća to Strazel sa druge strane, Asvel ponovo vodi - 29:31!

11. minut - Otvara Dejan Davidovac poenima drugu deonicu, napao je Strazela sa niskog posta i lako poentirao - 25:25!

Prva četvrtina:

9. minut - Dobar prodor Džordana Lojda i poeni sa poludistance, vraća to Strazel sa druge strane - 23:25!

8. minut - Vratio se Lendri Noko na parket i upisao svoj osmi poen, nakon toga i faul u napadu Hauvarda - 21:18!

6. minut - Ispravlja Kuzmić svoj promašaj, a potom još jednom poentira preko Mustafe Fola - 19:15!

4. minut - Druga trojka Antoana Dioa, ali vraća to ekspresno Volden - 14:14!

3. minut - Izuzetno motivisan ušao je Asvel u duel sa Zvezdom, novi poen Kaudija, ali pogađa trojku Kori Volden - 9:9!

2. minut - Pogađa Šarl Kaudi uz zvuk sirene iz teške pozicije, ali Noko ponovo uhvata ofanzivni skok i vraća loptu u obruč - 4:4!

1. minut - Dejvid Lajti otvara svojim poenima utakmicu, uzvraća Lendri Noko sa druge strane posle ofanzivnog skoka - 2:2!

20:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 23. kola Evrolige između Crvene zvezde i Asvela! Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!