17.02.2021

18:23 >> 19:54

UBEDLJIVA POBEDA ZVEZDE! Borac pregažen u Beogradu /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde savladali su čačanski Borac rezultatom 83:63 (23:16, 15:17, 23:14, 22:16) u odloženoj utakmici 15. kola ABA lige

Crveno-beli su do pobede došli sjajnom igrom, pogotovo u drugom poluvremenu.

Zvezda je dobro započela meč, ali je u drugoj četvrtini dopustila Čačanima da se rezultatski vrate u igru. Ipak, ponovo se ispostavilo kao tačno da je treća četvrtina "deonica Dejana Radonjića", pa je Zvezda tada rešila pitanje pobednika, a u poslednjih deset minuta je samo "podebljala" razliku.

Inače, zbog problema sa koronavirusom, tim sa Malog Kalemegdana je igrao sa svega devet igrača u rotaciji.

Zvezdi je ovo bila 13 pobeda u ABA ligi, a ima i dva poraza, dok je Borac sada na skoru 4-12.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Crveno-bele je do pobede predvodio Džordan Lojd sa 17 poena, a sa druge strane se istakao Nemanja Todorović sa 13.

Crvena zvezda - Borac 83:63 (23:16, 15:17, 23:14, 22:16)

DVORANA: Aleksandar Nikolić (Beograd)

SUDIJE: Milivoje Jovčić, Uroš Obrknežević, Aleksandar Milojević.

CRVENA ZVEZDA: Lojd 17, Uskoković 7, Davidovac 3, Lazić 8, Radanov 7, Dobrić 12, Simonović 13, Jagodić-Kuridža 8, Kuzmić 8. Trener: Dejan Radonjić.

BORAC: Tornton 9, Smit 5, Miletić 9, Gavrilović, Narandžić 7, Karapandžić, Novaković 3, Džons 5, Todorović 13, Čarapić 12. Trener: Marko Marinović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Crvena zvezda je na kraju slavila sa 83:63.

U nastavku je razlika samo postepeno rasla i bilo je pitanje samo kolika će biti na kraju.

Na startu poslednje deonice je Marko Simonović pogodio trojku kojom je Zvezda stigla na +17, a potom je ekipi Dejana Radonjića preostalo samo da rutinski privede posao kraju.

Treća četvrtina

Na kraju, posle pola sata igre Crvena zvezda je imala prednost od 61:47.

U nastavku je Borac uspeo samo u dva navrata da se spusti na devet poena razlike, ali je na minut i po do kraja deonice Zvezda došla do maksimalnih +14 (59:45), pa je usledio tajm-aut gostiju.

Crveno-beli su u drugo poluvreme ušli punim gasom, pa su brzo ponovo stigli do dvocifrene razlike (43:33).

Druga četvrtina

Do poluvremena je domaći tim uspeo da poveća razliku, pa posle prvih 20 minuta igre na semaforu piše 38:33.

Na seriju Borca je Zvezda uzvratila svojom, pa je brzo stigla do 'plus osam'. Ipak, gosti su ponovo imali spreman odgovor, pa je Dejan Radonjić zatražio tajm-aut pri rezultatu 32:29.

Drugu četvrtinu je Dejan Davidovac otvorio trojkom kojom je Zvezdi obezbedio dvocifrenu prednost, ali je odgovor Čačana bio surov, serijom 8:0 su prišli na 26:24.

Prva četvrtina

Međutim, do kraja je Zvezda opet ušla u seriju i posle prvih deset minuta vodi 23:16.

Crveno-beli su se potom odlepili trojkama Simonovića i Dobrića, ali su se gosti vratili na dva minuta do kraja četvrtine, kada je rezultat bio 17:14 za domaći tim.

Do polovine prve deonice je su izabranici Dejana Radonjića čuvali prednost, pa su tada vodili sa 11:7.

Utakmicu je otvorio Dupan Miletić pogotkom za dva, ali je onda usledila serija Crvene zvezde koja je povela 6:2.