09.08.2022

17:00 >> 19:49

JOŠ JEDAN SIGURAN TRIJUMF! Crveno-beli se plasirali u plej-of kvalifkacija za Ligu šampiona!

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su rezultatom 2:0 Pjunik na gostujućem terenu u drugom meču trećeg kola kvalfikacija za Ligu šampiona

Zvezda je prvi meč na Marakani dobila rezultatom 5:0, tako da je ovo samo bila potvrda za ulazak plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je mirnije počela ovaj meč, Pjunik je bio prvi koji je zapretio na utakmici, ipak siguran je na golu bio Milan Borjan.

U 27. minutu meča, igrač Pjunika je igrao rukom, a sudija je nakon VAR provere odlučio da pokaže na belu tačku.

Ipak, sa penal nije bio precizan ponajbolji igrač Crvene zvezde Aleksandar Katai, tačnije Bunčev je odbranio njegov šut.

Nakon toga, ozbiljniju šansu je imao Milan Pavkov u  39. minutu, ali bio je neprecizan "miljenik delija".

U 41. minutu meča napravljen je prekršaj nad Sanogom, a glavni arbitar Kolum je dosudio penal.

Lopte se latio ovaj Gejlor Kanga koji je preciznim šutem doveo crveno-bele u prednost.

U drugom poluvremenu, gledali smo nešto mirniji tok igre, ipak iskoristio je Pavkov asistenciju Gobeljića u 59. minutu i podebljao prednost crveno-belih.

Do kraja meča nije bilo toliko ozbiljnih šasni, pokušao je Pjunik pokušao da dođe do počasnog pogotka, ali bez uspeha.

Zvezda će u plej-ofu takmičenja igrati protiv Makabi Haife iz Izraela.

Pjunik-Crvena zvezda 0:2

Golovi: Gejlor Kanga (43), Pavkov (59)

Stadion: Vazgen Sargsjan (Jerevan)

Sudija: Vilijam Kolum (Škotska)

Pjunik: Bučnev - Harutjunjan, Juričić, Avagjan, Bratkov - Kočuk, Dašjan, Gonzalez - Kovalenko, Otubandžo, Žuninjo

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Dragović, Milunović, Eraković, Kanga, Sanogo, Kangva, Katai, Bukari, Pavkov

KRAJ UTAKMICE

86. minut - Mirniji tok igre

81. minut - Fenomenalna odbrana Milana Borjana

75. minut - Pada Pavkov posle duela sa igračem Pjunika

68. minut -  Imao je dobru šansu Ben

59. minut - Asistirao je odlično Gobeljić za Pavkova koji je postigao gol.

52. minut - Otubandžo je na trenutak prevario Erakovića, ali mladi defanzivac Zvezde sustiže protivnika i blokira udarac

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Gejlor Kanga sa bele tačke dovodi Crven zvezdu u prednost

42. minut - Novi penal za Zvezdu zbog prekršaja nad Sanogom

39. minut - Promašaj Pavkova

32. minut - Strahinja Eraković je dobio žuti karton

29. minut - Odbranio je Bunčev Aleksadru Kataiju

27. minut - Penal za Zvezdu zbog igranja rukom igrača Pjunika

24. minut - Odlična odbrana Milana Borjana

19. minut - Ukazuje se lekarska pomoć kapitenu Crvene zvezde Milanu Borjanu

14. minut - Šutira Katai pored gola

10. minut - Zvezda još uvek bez prave šanse

4. minut - Prva ozbiljna šansa za Pjunik

1. minut - Utakmica je počela