04.11.2022

20:06 >> 22:55

JOŠ JEDAN PORAZ! Zvezda sjajno počela, IPAK MONAKO STIGAO DO POBEDE!

Košarkaški Monaka pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 85:77 u meču šestog kola Evrolige

Bio je ovo veoma napet meč, obe ekipe su dale sve od seve, ipak Monako je izašao kao pobednik.

U prve dve četvrtini se bukvalno igralo poen za poen. Oba tima su bila veoma dobro šuterski raspoložena.

Prednost je često variala, imao je Monako svoje momente, a imala je i Zvezda.

Prva četvtrtina se završila na spektakularan način, trojkom Stefana Markovića uz zvuk sirene za za prednost Zvezde od 19:16.

U drugoj četvrtini, gledali smo sličan scenario. Bio je to pravi revolveraški obraču, a Monako je na pauzu otišao sa +7 (38:31).

Vratila se  Zvezda u trećoj četvrtini, odlično su bili raspoloženi igrači u crveno-belim dresovima predvođeni Benom Bentilom koji je sam imao seriju od 7:0, ipak ni Monako nije posustajao. Ova četvrtina završila se rezulatom 59:53 u korist Monaka.

Ipak, u poslednjoj četvrtini se već videlo ko će biti pobednik. Nije uspela Zvezda da uđe u pravi ritam, tako da je Monako slavio sa 85:77.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Majk Džejms koji je ubacio 21 poen, dok je Lojd postigao 20 poena.

Crvenu zvezdu je predvodio Petruš sa 16 poena, Bentil je ubacio 14, a Nedović 13-

Nije Zvezda trenutno u dobroj situaciji. Ima samo jednu pobedu i pet poraza i nalazi se na poslednjoj poziciji Evrolige.

Standings provided by Sofascore

Monako-Crvena zvezda 85:77 (16:19, 21:12,21:22, 27:24)

Monako:Braun(5), Okobo(4), Lojd(20), Blosomgejm(0), Makandu(0), Dijalo(9), Morman(5), Motijunas(13), Outara(0), Strejzel(0), Hol(13), Džejms(21)

Crvena Zvezda: Holand(5), Vildoza(5), Lazarević(7), Lazić(2), Martin(2), Dobri(3), Ivanović(2), Ilić(0), Nedović(13), Marković(8), Petrušev(16), Bentil(14)

KRAJ UTAKMICE

39. minut - Nova trojka Džejmsa (79:68)

38. minut - Precizan Holand sa slobodnih bacanja (74:65). Pogađa Holand trojku 76:68

37. minut - Dva poena Lazarevića (74:63)

36. minut - Pogađa Dijalo (74:60). Polovičan Petrušev sa slobodnih bacanja (74:61)

35. minut - Precizan Petrušev, ali s druge strane nova trojka Lojda (72:60)

34. minut - Povećava prednost Monaka, Džo Braun (69:58)

33. minut - Pogaša trojku Nedović (65:58). Za Monako je bio precizan Noerman (67:58)

32. minut - Odlično poentira Motijunas (65:55)

31. minut - Odličan solo prodor Stefana Markovića (61:55), s druge strane zakucava Dijalo (63:55)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Trtojka Marković, a zatim majstorija Džejmsa sa druge strane (59:53)

29. minut - Novi poeni Lazareviča

28. minut - Deseti poen Motijunas, Vladimir Jovanović je zatražio tajm-aut (56:46). Motijunas polovičan sa slobodnih bacanja (57:46)

27. minut - Najveća prednost za sada za Monak, +8 (54:46)

26. minut - Trojka Luke Vildoze kada je najpotebnije, ali potom novi poeni uz faul Džordana Lojda 50:44), potom je pogodio i slobodno bacanje (51:44)

25. minut - Novi poeni Džejma (44:41), a zatim je u sledećem napadu asistirao za Lojda (46:41)

24. minut - Trojka Petruševa (42:41)

23. minut - Postiže trojku Lojd (41:38)

22. minut - Bentil je otvorio sjajno drugo poluvreme, prvo je postigao dva poena, apotom je ubacio trojku (38:38)

21. minut - Dva poena Bena Bentila (38:33)

POLUVREME

20. minut - Iz vrlo teške poziciji Hol povećava prednost Monaka na +5 (36:31). Preko ruke pogađa Džejms (38:31)

19. minut - Petrušev precizan sa slboodnih bacanja, a zatim poeni Džejmsa (34:31)

18. minut - Novi poeni Hol(32:29)

17. minut - Precizan Motijunas, a potom trojka s druge strane Bentila (30:29)

16. minut - Džordan Lojd pogađa za seriju od 6:0, a onda poeni Bena Bentila (28:26)

15. minut - Odlično je otišao Dijalo na drugi obruč (26:24)

14. minut - Šesti poen Motijunasa (24:24)

13. minut - Prvi poeni Martina dovode Zvezdu u novo vođstvo(22:24)

12. minut - Adrijan Moreman trojkom dovodi Monako u vođstvo (22:20). Pogađa Nikola Ivanović za izjednačenje (22:22)

11. minut - Polovičan Stefan Lazarović sa slobodnih bacanja (17:20). Motijunas u stilu odbojakaša smanjuje prednost Zvezde (19:20)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Motijunas donosi novo vođstvo Monaku (17:16), a zatim uz zvuk sireene trojka Stefana Markovića (16:19)

9. minut - Pogodio je Nemanja Nedović oba slobodna bacanja (15:16)

8. minut - Nova prednost Zvezde, Nemanja Nedović je bi precizan za tri poena (13:14). Prvi poeni Dijaloa za novo vođstvo Monaka (15:14)

7. minut - Džejms precizan za tri poena, Monako ponovo u vođstvu (13:11)

6. minut - Prvi poeni Majka Džejmsa (10:11)

5. minut - Poentira Hol (8:8),  a potom trojka Ognjena Dobrića (8:11)

4. minut - Pogađa uz faul Ben Bentil (6:8), ipak ni on nije bio precizan sa slobodnih bacanja (6:8)

3. minut - Pogodio je Filip Petrušev uz faul (4:6), zatim je promašio slobodno bacanje, stiže potom Monako do izjednačenja (6:6)

2. minut - Dolazi Zvezda do izjednačenja, ipak Hol je bio precizan za 4:2. Pogodio je Luka Vildoza dva slobodna bacanja (4:4)

1. minut - Džo Braun postiže prve poene za Monako (2:0)

20.00 - Dobrodošli na na naš blog posvećen meču  Crvene zvezde i Monaka.