21.07.2016

21:31

(VIDEO) KONAHS - VOJVODINA 1:2! "Lale" rutinski prošle, na redu je Minsk!

Fudbaleri Vojvodine u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope pobedili su i u gostima velški Konahsom sa 2:1 i prošli u treće kolo

Rutinski su "lale" završile posao u Velsu. Čim je Dejan Meleg majstorski pogodio mrežu domaćih u osmom minutu, sve je bilo rešeno.

Vojvodina je bez problema kontrolisala igru i rezultat, a srčani Velšani nisu mogli ni da uzvrate nekim ozbiljnijim šansama.

Gol iz penala u 49. minutu, koji je postigao ponovo Meleg, rešio je pitanje i pobednika u revanšu.

Novosađani će u trećem kolu kvalifikacija igrati sa beloruskim Dinamom iz Minska, koji je izbacio Sent Patriks pobedom u Irskoj od 1:0.

KONAHS - VOJVODINA 1:2 (0:1)

Prvi meč: 0:1

Strelac: Vajld u 65. minutu za Konhas, a Meleg u 8. i u 49. minutu iz penala za Vojvodinu.

Stadion: Bele Vu. Sudija: Peter Kralović (Slovačka).

KONAHS: Denbi, Bejns, Horan, Kirni, Smit, Moris, Oven, Dizni (od 55. Dejvis), Šort, Vulfi, Vajld.

VOJVODINA: Kordić, Jovančić (od 68. Mićić), Miletić, Puškarić, Antić, Maksimović, Kovačević, Malbašić, Meleg (os 82. Zličić), Paloćević, Trujić (od 73. Stamenić).

Tok meča:

Kraj

88'. Fantastičan šut Zličića sa 18 metara, lopta je fijuknula deset centimetara preko gola!

81'. Ponovo Horan ima priliku za Konahs, šutirao je glavom sa peterca, samo pored gola.

70'. Šut Maksimovića sa desne strane, sa desetak metara, odbranio je golman domaćih.

65'. GOL! Konahs je smanjio golom Vajlda. Centaršut je stigao sa desne strane, a Vajld je uspeo da skrene loptu u mrežu.

60'. Prilika za Konahs, Horan se našao na petercu Vojvodine, leđima okrenut golu, pokušao je iz okreta da šutira, ali je izblokiran.

49'. PENAL za Vojvodinu! Horamn je srušio Paločevića.

GOL! Meleg je namestio loptu na belu tačku i matirao golmana Denbija.

47'. Neuspela akcija Konahsa da iz auta Bejns "centrira" na glavu Vajldu.

Vojvodina ima sada već veliku prednost, Velšani moraju u drugom poluvremenu da postignu tri gola da bi prošli dalje.

Kraj prvog poluvremena

42'. Prvi ozbiljan udarac Konahsa ka golu Vojvodine! Tukao je Vulfi, a Kordić je skrenuo loptu u korner.

35'. Udarac Horana, bez opasnosti po gol Vojvodine.

27'. Umalo Meleg da duplira prednost! Izveo je slobodnjak sa desne strane, lopta je proletela sve u šesnaestercu Konahsa i tik pored stative završila van terena.

20'. Prošao je Jovančić po desnoj strani, centrirao ka Trujiću, ipak golman domaćih je izleteo s linije i odneo loptu.

17'. Prvi pokušaj domaćih, Kerni je šutirao, ali nedovoljno jako, ni precizno, Kordić je lako odbranio.

8'. GOL! Dejan Meleg iz slobodnog udarca je pogodio mrežu Konahsa! Sjajan udarac veziste "lala", pogodio je same rašlje gola Konahsa.

Dvadesetak navijača Vojvodine bodri "lale" u Velsu.

6'. Igra se između dva šesnaesterca, bez šansi na početku utakmice.