19.09.2018

20:46

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Kapiten Tadić "pakovao", Ajaks pogađao, goleada u Ukrajini!

Ajaks je u grupi A u prvom kolu Lige šampiona pobedio AEK 2:0, a kapitensku traku u redovima "kopljanika" nosio je Dušan Tadić

Zbog odsustva kapitena Žoela Veltmana i njegovog zamenika Matjasa de Ligta, Dušanu Tadiću je, trener Ten Hag dodelio kapitensku traku. Srbin je imao prednost  iako u ekipi ima iskusnog Huntelara, zatim De Jonga, pa i Blinda. Hag očigledno vidi Srbina kao pravog vođu na terenu, pa mu je dodelio kapitenski traku i do na debiju u Ligi šampiona.

Bez golova odigrano je prvo poluvreme u Amsterdamu, a viđen je čak samo jedan šut u okvir gola i to domaćina, dok su gosti bili bezopasni. Vrlo brzo nakon povratka sa odmora poveli su "kopljanici". U 46. minutu Neres uposlio Taljafika, a ovaj poslao loptu u gostujuću mrežu.

Prednost Ajaksa duplirao je Van de Bek  u 78. minutu meča i to pošto ga je uposlio naš reprezentativac. Pobedu je definitivno overio Taljafiko u 90. minutu i to spektakularnim pogotkom.

U grupi F  Šahtjor i Hofenhajm odigrali su 2:2. Nemci su u dva navrata vodili, ali su na kraju Ukrajinci iščipali vod.Nemački predstavnik poveo je posle šest minuta igre u Harkovu pogotkom Florijana Griliča koji je postigao istorijski gol za klub u Ligi šampiona.

Međutim, brzo je Šahtjor poravnao, u 27. minutu Ismaili je pogodio za 1:1. Kratko je trajala radost domaćina, pošto je desetak minuta nakon egala Nordvajt opet doveo Hofenhajm u vođstvo.Ipak, devet minuta pre kraja utakmice Majkon je postavio konačnoh 2:2.

Šahtjor - Hofenhajm 1:2 (1:2)
(Ismailio 27, Majkon 81 - Grilič 6, Nordvajt 38)

Liverpul - Pari Sen Žermen 3:2 (2:1)
(Staridž 31, Milner 36 pen, Firmino 90+2 - Menije 40, Mbape 83)

Crvena zvezda - Napoli 0:0

GRUPA D

Galatasaraj - Lokomotiva Moskva 2:0 (1:0)
(Rodrigeš 9, Derdijok 67)

Šalke - Porto 1:1 (0:0)
(Embolo 64 - Otavio 75 pen)

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.