09.12.2018

20:14

(VIDEO) BUNDESLIGA: Menš se poigrao sa "švabama" i preskočio Bajern!

Borusija Menhegladbah je u poslednjoj utakmici 14. kola nemačke Bundeslige savladala Štutgart rezultatom 3:0

Fudbaleri Borusije Menhengladbah vratili su se na drugu poziciju na tabeli nakon trijumfa nad "švabama".

Domaćin je otpor rivala slomio u drugom delu drugog poluvremena, a načeo ga je Rafael u 69. minutu. Nojhaus je u 77. rešio pitanje pobednika, da bi Benžaman Pavar autogolom u finišu postavio konačan rezultat - 3:0.

Borusija je sada druga sa 29 bodova, dva više od trećeplasiranog Bajerna, a sedam manje od imenjaka iz Dortmunda, dok je Štutgart u zoni ispadanja sa 11.

Fudbaleri Majnca i Hanovera odigrali su  nerešeno 1:1, u utakmici 14. kola nemačke Bundeslige.

Majnc je deseti na tabeli nemačkog šampionata sa 19 bodova, dok je Hanover na pretposlednjem mestu sa deset. Hanover je poveo u 12. minutu golom Hendrika Vejdanta, a izjednačenje i bod Majncu doneo je Danijel Brosinski u 89. minutu.

Fudbaleri Majnca u narednom kolu gostuju Lajpcigu, dok Hanover dočekuje Bajern Minhen.