16.12.2018

15:09

SUPERLIGA: Spartak stigao dva gola zaostatka i u 95. slavio protiv Voždovca

Fudbaleri subotičkog Spartaka stiglu dva gola zaostatka protiv Voždovca na svom terenu i slavili pobedu od 3:2 za kraj jesenje polusezone

Gosti iz Beograda su na poluvreme otišli sa velikih 2:0 koje su stekli zahvaljujući golovima Andrije Lukovića u 28. i Lazara Zličića u 42. minutu.

Činilo se da će tim iz Zaplanjske mirno privesti drugo poluvreme kraju, ali je ovaj deo meča protekao u notama "golubova" koji su za pola sata postigli tri gola i trijumfalno završili jesen.

Najpre je iskusni Nemanja Obradović u 62. minutu vratio nadu domaćoj ekipi, a izjednačenje je doneo dugogodišnji kapiten Vladimir Torbica u 77.

Potpuni preokret doneo je mladi Nemanja Ćalasan sa penala u petom minutu nadoknade vremena.

Ovom pobedom Subotičani su donekle ublažili očajnu jesen u kojoj su za 21 kolo pobedili samo četiri puta i osvojili svega 19 bodova.