reuters

15:23 Fudbal 0

informer.rs | 12. 01. 2019.

(VIDEO) TINEJDŽER SRUŠIO ARSENAL! Vest Hem posle 13 godina dobio "tobdžije" pred svojim navijačima!

Vest Hem je u 22. kolu Premijer lige iznenadio Arsenal i pred svojim navijačima savladao "tobdžije" rezultatom 1:0

"Čekićarima" je ovo bila prva pobeda protiv Arsenala od 2015. godine, nakon posta od sedam utakmica, a čak 13 godina su čekali na trijumf pred svojim navijačima. Tri velika boda domaćinu je doneo 19-godišnji Rajs u 48. minutu utakmice.

Ekipa Unaija Emerija odigrala je vrlo loš meč, sa samo dva šuta u okvir gola tokom 90 minuta igre. Najbolju priliku imao je u prvom delu utakmice Lakazet, ali je njegov šut zaustavio Fabijanski sjajnom intervencijom.

Domaćin je poveo u trećem minutu drugog poluvremena pogotkom Rajsa, koji je dobio loptu na ivici šesnaesterca od Samira Nasrija i smestio je u desne rašlje gola Arsenala.

Obamejang i Košelni su do kraja meča uspeli da zatresu mrežu rivala, ali su golovi poništeni zbog ofsajda.

Arsenal je posle ovog poraza peti na tabeli sa 41. bodom, dok je Vest Hem osmi sa deset bodova manje.

Takođe, u 71. minutu utakmice teren je napustio Marko Arnautović, zamenio ga je Endi Kerol, a austrijski reprezentativac srpskog prema načinu na koji se pozdravio sa navijačima, verovatno je odigrao poslednji meč u dresu "čekićara".