17.02.2019

16:56

(VIDEO) CRNI LACIO! Vodio do 75, pa u 93. minutu ostao i bez boda

Fudbaleri Lacija poraženi su na gostovanju od Đenove 2:1 u 24. kolu Serije A

Poveo je lacio u finišu prvog dela utakmice, ali domaćin s evratio u igru preko Sanabrie 15 minuta pre kraja, a u četvrtom minutu sudijske nadokande trijumf Đenovi doneo je Krisito.

Nije Lacio mogao da računa na pomoć srpskog reprezentativca Sergeja Milinković Savića zbog povrede. lNeboplavi  su poveli u finišu prvog poluvremena mada je Đenova prokockala dve sjajne šanse preko Rolona i Sanabrija. Ipak, minut pre kraja prvog dela Milan Badelj  je primio pas na ivici šesnaesterca  i poslao loptu u donji desni ugao.

U nastavku nije bilo mnogo prilika, ali je Đenova u 75. stigla do izjednačenja. Sanabria je bio na pravom mestu i jednu odbijenu loptu  zakucao u mrežu za 1:1.

Svi su čekali kraj utakmice, delovalo je da pobednika neće biti, ali u trećem minutu sudijske nadoknade šutirao je Krišitio, a lopta se od stative odbila u mrežu za konačnih 2:1.

Darko Lazović je igrao poluvreme, Radovanović nešto duže.

Empoli je upisao ubedljiv trijumf protiv Sasuola sa 3:0. Ovo mu je prvi trijumf posle osam mečeva u nizu, domaćin nije slavio još od decembra prošle godine.