15.05.2019

21:51 >> 20:46

DERBI ZA TROFEJ! Tošić pogurao Partizan u finale, Nišlije "poginule" muški

Fudbaleri Partizana su u finalu Kupa Srbije! Posle pobede u Beogradu (1:0), tim iz Humske je u revanšu remizirao protiv Radničkog u Nišu (1:1)

U finalu Kupa gledaćemo večiti derbi! Partizan je uspeo da preživi Niš i to posle mnogo muke i velike borbe.

Radnički je preko Stojanovića  poveo u 75. minutu, ali je u 82. minutu Tošić uspeo da postigne gol i tako odvede tim iz Humske u finale (23. maj u Nišu) i to zbog beogradskih 1:0.

Igralo se borbeno sa obe strane, nije bilo mnogo šansi, a crno-beli su uspeli da ostvare svoj cilj. U nekoliko navrata pretio je Ranđelović, Stojković je bio na visini zadatka.  Dok su na obe strane tokom većeg dela meča štoperi bili na visini zadatka. Najbolji strelci Haskić i Rikardo nisu se videli tokom većeg dela susreta.

Gol Radničkog jeste bio hladan tuš za Partizan, ali su gosti pokazali da imaju krakter i da su spremni za finale.

Pored toga što je njihov tim prošao u finale Kupa, navijači Partizana imaju još jedan razlog da budu zadovoljni. Na ovom duelu tim iz Humske dobio je igrača za budućnost! Sa brojem 10 na leđima mladi Lazar Pavlović (2001. godište) debitovao je za crno-bele i ostavio je odličan utisak. Vratio je treneru Milošević na ukazanom poverenju na najbolji mogući način.

Radnički je pokazao zube, ali je Partizan došao u priliku da igra za spas sezone. I ovoga puta navijači su skandirali protiv čelnika tima iz Humske, i sada je već jasno da će leto biti burno, ali sve bi moglo da bude lakše uz osvojen trofej...

Radnički - Partizan 1:1 (0:0)

Stadion: Čair. Sudija: Lazar Lukić. Strelci: 1:0 Stojanović u 75. minutu, 1:1 Tošić u 80. minutu

Radnički: Ristić – Todorovski, Pankov, Crnomarković (od 82. Nikodijević), Đorđević – Drinčić, Bondarenko (od 68. minuta Noma) – Stojanović, Ranđelović, Grbić (od 74. Petrović) – Haskić.

Partizan: Stojković - N. R. Miletić, Valijente, S. Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Tošić (od 88. minutu Smiljanić), Pantić (od 93. minuta Georgijević), L. Pavlović (od 82. Ilić) - Rikardo.

Tok utakmice:

DRUGO POLUVREME:

90+4. minut - KRAJ! Partizan je u finalu!

82. minut - Mladi Pavlović izlazi iz igre, na terenu je Ilić.

80. minut - GOOOOOLLLLLl - Tošić! Posle dobre akcije crno-belih uspeo je iskusni vezista da pogodi mrežu.

77. minut - Tražili su gosti penal, čini se da je lopta pogodila u ruku jednog igrača Radničkog, sudija Lukić ostao je nem.

75. minut - GOOOOOLLLL - Radnički vodi, strelac je Stojanović!

73. minut - Urošević je pokušao da centrira, lopta je promenila pravac i otišla je blizu Ristićevog gola.

65. minut - Nemanja Miletić je zaradio žuti karton.

64. minut - Igra se sa puno grešaka na obe strane...

58. minut - Nova prilika za domaće, Ranđelović je šutirao, ali je lopta otišla visoko preko gola.

50. minut - Ranđelović je bio u sjajnoj šansi, šutirao je, ali je Stojković još jednom bio na mestu.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

PRVO POLUVREME:

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme!

38. minut - Ponovo je Pantić šutirao, bilo je blizu, ali nije uspeo da pogodi metu.

31. minut - Pao je Pavlović u kaznenom prostoru, tražili su penal crno-beli, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

29. minut - Šutirao je Pantić, Ristić nije imao većih problema.

24. minut - Tukao je Ranđelović sa distance, Stojković je bio na mestu.

17. minut - Pao je Grbić posle duela sa Miletićem, tražili su domaći penal, ali je sudija Lukić ostao nem.

14. minut - Igra se u jakom tempu, ali sa puno grešaka sa obe strane.

8. minut - Urošević je pogrešio, lopta je stigla do Haskića, ali napadač domaćih nije zatresao mrežu crno-belih.

5. minut - Velika šansa za Partizan, Tošić je pronašao Pantića, ali mladi vezista nije uspeo da pogodi metu.

4. minut - Igra se borbeno i oštro od prvog minuta.

1. minut - Utakmica je počela!

19.47 - Nemanja Nikolić i Đorđe Ivanović imaju problema sa povredama, pa je zato u sastavu mladi Pavlović.

19.37 - Savo Milošević je napravio veliko iznenađenje! Od prvog minuta u igri je mladi Lazar Pavlović i to sa brojem 10 na leđima!

19.36 - Pobednik ovog dvomeča igraće protiv Crvene zvezde. Finale je na programu 23. maja upravo u Nišu.

VULETIĆ NEMA MIRA, SPREMA TUŽBU PROTIV ZVEZDE! "Odluka o tituli tamo gde nema profesionalnih dizača ruku"

19.35 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen utakmici polufinala Kupa Srbije. U prvom susretu jedini gol postigao je Rikardo Gomeš