17.07.2019

21:20

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Partizanova neostvarena želja rešeta - Tokmak izbacio Ludogorec, Rozenborg silan!

Ferencvaroš je kao gost savladao ekipu bugarskog Ludogoreca rezultatom 3:2 i izborio plasman u drugo kolo

Ferencvaroš je dobio i prvi meč na svom terenu sa 2:1.

Već u 21. minutu bilo je 2:0 za goste golovima Karatina i Skbarka. U 24. domaćin je smanjio na 2:1, ali je u drugom delu utakmice dva gola prednosti vratio Nguen Tokman, neostvarena želja Partizana, dok je Ludogorec samo ublažio poraz do kraja meča i to autogolom.

AIK je u Stokholmu uspeo da nadoknadi zaostatak iz prve utakmice. Pobedio je pred svojim navijačima Ararat sa 3:1. Mreže su mirovale u prvom delu a onda je  Gojtom sa dva gola za pet minuta doneo domoćinu 2:0 , a Larson je sa penala potvrdio trijumf. Gosti su samo ublažili poraz.

Karabag je pobedom od 2:0 prošao albanski klub Partizani. Rozneborg još jednom ubedljivo savladao Linfild 4:0. Ubedljivom pobedom od 4:0, odnosno 6:0 u ukupnom rezultatu, najbolji tim iz ove zemlje prošao je dalje na megdan boljem iz duela između Pjasta i Bate Borisova.

Već u 20. minutu je bilo 1:0 pogotkom Konradsena. Početkom drugog poluvremena isti fudbaler je pogotkom povisio prednost Norvežana na 2:0.  Treći gol pao je sredinom drugog dela igre, kada je Akintola glavom prosledio loptu u mrežu nakon što je golman Linfilda uspeo samo da je odbije nakon šuta jednog od fudbalera domaćih. Konačnih 4:0 postavio je Heland.

Sutjeska posle izvođenja penala eliminisala Slovan iz Bratislave. U Nikšiću je pobednik morao da bude odlučen tek u penal seriji, pošto je posle 120 minuta rezultat bio 1:1.

Takav ishod je zabeležen i u prvom duelu ekipa Sutjeske i Slovana, u Slovačkoj. Činilo se da su gosti bliži pobedi, pošto su od 49. minuta bili u prednosti, golom Andraža Sporara. Ipak, u nadoknadi vremena Aleksandar Sofranac je uspeo da postigne izjednačujući pogodak i obezbedi produžetak.

Kako u dodatnih pola sata igre nije bilo golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u kom su više nerava imali domaći fudbaleri.

LIGA ŠAMPIONA

1. kolo kvalifikacija

Sreda

Riga - Dandalk 4:5 posle penala 0:0 (prvi meč 0:0)

AIK - Ararat 3:1 (0:0) (prvi meč 1:2)

(Gojtom 47, 52, Larson 62 pen - Kobialko 77)

Karabag - Partizani 2:0 (0:0) (prvi meč 0:0)
(Ozobić 51, Kvinatana 90+4)

Rozenborg - Linfild 4:0 (1:0) (prvi meč 2:0)
(Konradsen 20, 51 Akintola 69, Heland 85)

Ludogorec - Ferencvaroš 2:3 (1:2) (prvi meč 1:2)
(Terzive 24, Hester 69ag - Karatin 17, Skvarka 21, Tokmak 48)

Kluž – Astana 3:1 (2:1) (prvi meč 0:1)
(Omrani 10, 73, Postnikov 26ag – Murtazajev 4/

Pjast - Bate Borisov 1:2 (1:0) (prvi meč 1:1)
(Červinski 21 – Mukam 82pen, Volkov 87)

Maribor - Valur 2:0 (2:0) (prvi meč 3:0)
(Kronaveter 11, Tavares 32)

Seltik - Sarajevo 2:1 (1:0)  (prvi meč 3:1)
(Kristi 26, Mekgregor 75 - Tatar 62)

Sutjeska - Slovan Bratislava 1:1 (0:0), penalima 3:2 (prvi meč 1:1)
(Šofranac 90+3 – Šporar 59)

Utorak

Škendija  Nome Kalju 1:2 (0:1)   (prvi meč 1:0)

(Ibraimi 62 - Uge 6, Liliju 90+1)

Saburtalo - Šerif 1:3 (0:3)  (prvi meč 3:0)
(Rolović 59 - Latifi 3, Margelišvili 8ag, Tambe 11)

HB Toršavn - Helsinki  2:2 (1:0)  (prvi meč 0:3)
(Pingel 17, Andersen 56 - Riski 60, 77)

Valeta - F91 Didelanž  1:1 (prvi meč 2:2/)
(Fontanela 35 - Pokar 59)

Crvena zvezda - Suduva 2:1 (2:0) (prvi meč 0:0)
(Boaći 4, Marin 28 - Topčagić 90+5)

Feronikeli - TNS 0:1 (0:0) ( prvi meč 2:2)
(Ebe 67)

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.