10.12.2019

22:55

(VIDEO/FOTO) MUK U MILANU I AMSTERDAMU! Ajaks i Inter eliminisani iz Lige šampiona!

Fudbaleri Ajaksa eliminisani su iz daljeg učešća u Ligi šampiona pošto su u poslednjem kolu poraženi na domaćem terenu od Valensije rezultatom 1:0, dok je istu sudbinu doživeo i milanski Inter koji je poražen od Barselone na "Đuzepe Meaci" 2:1

Loše veče za Dušana Tadića i njegove saigrače koji su posle prethodne sezone iz snova u ovoj ostali čak i bez eliminacione faze. Sve je bilo rešeno u 24. minutu kada je Rodrigo postigao jedini gol na meču, a Ajaksovi igrači do kraja meča nisu uspeli da dođu do preokreta, pa će morati da se zadovolje učešćem u nokaut fazi Lige Evrope.

Za razliku od Ajaksa, Valensija je ovom pobedom nastavila put u Ligi šampiona i to sa liderske pozicije, dok će sa drugog mesta iz grupe elitno takmičenje nastaviti Čelsi, koji je na svom terenu slavio protiv Lila sa 2:1.

Istu sudbinu kao Ajaks doživeli su i fudbaleri Intera, koji su uprkos vrlo dobroj igri poraženi od Barselone sa 2:1. Karles Perez je u 23. minutu doveo kombinaovani sastav Barselone u vođstvo, Lukaku je doneo izjednačenje Interu u 44, ali je posle dva poništena gola zbog ofsajda Lautara Martineza stiga kazna od mladog Fatija koji je u 87. ušao u istoriju kao najmlađi strelac u Ligi šampiona.

Kiks Intera iskoristila je Borusija iz Dortmunda koja je golovima Sanča i Brandta pobedila prašku Slaviju sa 2:1 zauzevši drugo mesto u grupi F.

Lion je u finišu meča uspeo da remizira protiv Lajpciga i stigne 2:2 posle dva gola zaostatka i na taj način se zajedno sa nemačkim timom domogne druge faze. Benfika je slavila 3:0 protiv Zenita izborila plasman u nokaut fazu Lige Evrope, dok je ruski tim završio svoj evropski pohod za ovu sezonu.

Nešto ranije, Liverpul je dugo bio u podređenom položaju protiv Salcburga, prvenstveno u prvom poluvremenu, ali je tim Jirgena Klopa za samo 120 sekundi rešio duel. Prvo je Nabi Keita u 57. minutu doneo dugo očekivano vođstvo na asistenciju maestralnog Sadija Manea, da bi već u narednom minutu Mohamed Salah postavio konačan rezultat.

U drugom meču uvodnog termina Napoli je na izvesnog oproštaju od kluba Karla Anćelotija slavio protiv Genka sa ubedljivih 4:0. Het-trik je postigao Arkadijuš Milik, dok je četvrti dao Dris Mertens.

Liga šampiona

6. kolo

Utorak

GRUPA E
Napoli - Genk 3:0 (3:0)
(Milik 3, 26, 38. sa penala, Mertens 74)

Lion - Lajpcig 2:2 (0:2)
(Oar 50, Depaj 82 - Forsberg 9, Verner 33)

GRUPA H
Ajaks - Valensija 0:1 (0:1)
(Rodrigo 24)
Čelsi - Lil 2:1 (2:0)
(Abraham 19, Aspilikueta 35 - Remi 78)

Kraj!

87. minut - GOOL! Fati donosi Barseloni prednost u Milanu protiv Intera - 2:1.

82. minut - GOOL! Memfis Depaj donosi izjednačenje Lionu - 2:2.

80. minut - Još jedan gol Martineza i ponovo sviran ofsajd.

80. minut - GOOL! Benfika vodi 3:0 protiv Zenita. Strelac je Azmoun, ali uprkos očajnom izdanju ruski tim i dalje ima rezultat koji ga vodi u narednu rundu.

78. minut - GOOL! Lorik Remi smanjuje prednost Čelsija i donosi nadu Lilu - 2:1.

74. minut - Već u narednom napadu Marinez je zatresao mrežu, ali je sudija podigao ofsajd zastavu.

72. minut - Solidan napad Intera, ali je Lautaro Martinez bio previše sebičan.

61. minut - GOOL! Brandt vraća Borusiji prednost protiv Slavije 2:1.

58. minut - GOOL! Pici donosi Benfiki prednost od 2:0 protiv Zenita.

50. minut - GOOL! Lion smanjuje protiv Lajpciga 2:1.

47. minut - GOOL! Benfika vodi protiv Zenita. Strelac je Kervi.

46. minut - Počela su druga poluvremena na mečevima Lige šampiona.

Poluvreme

45. minut - Završena su prva poluvremena na večerašnjim mečevima.

44. minut - GOOL! Romelu Lukaku donosi Interu izjednačenje protiv Barselone - 1:1, istovremeno Souček poravnava rezultat u Dortmundu i donosi Slaviji 1:1.

37. minut - Napadi Intera se nižu nakon vođstva Barselone. Pokušao je Dambrozio, ali lopta nije išla u okvir gola Neta.

35. minut - GOOL! Aspilikueta donosi Čelsiju vođstvo od 2:0 protiv Lila.

33. minut - GOOL! Verner dovodi Lajpcig do 2:0 na gostovanju Lionu.

24. minut - GOOL! Rodrigo dovodi Valensiju u vođstvo na gostovanju Ajaksu. Ukoliko se rezultat do kraja meča ne bude menjao ni u Amsterdamu ni u Milanu, "kopljanici" ne idu u nokaut fazu.

23. minut - GOOL! Karles Perez pogađa za vođstvo Barselone protiv Intera 1:0.

19. minut - Solidan pokušaj Biragija, ali Neto čuva svoju mrežu.

19. minut - GOOL! Čelsi vodi 1:0. Gol je postigao Abraham, a sa ovim rezultatom londonski tim ide u narednu fazu.

10. minut - GOOL! Sančo dovodi Borusiju iz Dortmunda u vođstvo protiv Slavije iz Praga. Ovaj rezultat vodi nemački tim u drugu fazu.

9. minut - GOOL! Lajpcig vodi u Lionu sa 1:0 golom Forsberga sa penala. Nemački tim bi pobedom osigurao plasman u nokaut fazu.

5. minut - Prva prilika na derbi meču između Intera i Barselone protekla je u solidnom pokušaju Damberozija, čiji udarac je završio preko gola.

1. minut - Počeli su dueli na preostalih šest mečeva u Ligi šampiona ove večeri.

90. minut - Završeni su dueli. Trijumfe i potvrdu plasmana u eliminacionu fazu obezbedili su Liverpul i Napoli.

77. minut - Stanković ponovo zaustavlja Salaha.

74. minut - GOOL! Pogađa i Dris Mertens sa penala. Napoli vodi sa 4:0.

58. minut - GOOL! Salah pogodio iz nemoguće pozicije za vođstvo Liverpula od 2:0.

57. minut - GOOL! Keita dovodi Liverpul u vođstvo protiv Salcburga. Mane je napravio dar-mar na boku i centrirao, a Keita je glavom pogodio mrežu Stankovića.

51. minut - Odlična šansa za Halanda, ali je mladi norveški napadač šutirao pred gola, dok je nešto ranije Salah ponovo bezuspešno pokušao da savlada Stankovića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u uvodna dva meča.

Poluvreme

45. minut - Završna su prva poluvremena u Salcburgu i Napulju.

43. minut - Solidan napad Salcburga, ali udarac Minamina završava pored gola.

38. minut - GOOL! Milik nastavlja golgetersku seriju protiv Genka. Napoli vodi 3:0. Poljski napadač ovaj put pogađa sa penala.

29. minut - Loš pokušaj Salaha iz izgledne pozicije. Liverpul je propustio najbolju šansu da dođe do vođstva u Austriji.

26. minut - GOOL! Milik udvostručuje prednost Napolija nad Genkom i praktično obezbeđuje plasman u narednu rundu.

25. minut - Pokušao je i Haland, ali Alison opet brani.

21. minut - Solidan napad Salcburga, ali je Alison Beker ponovo odlično postavljen.

Uzbudljiv duel u Salcburgu

20. minut - Uzvraća Liverpul. Stanković je opet "pročitao" Manea, a zatim se prilikom udarca nije proslavio ni Aleksander-Arnold.

7. minut - Sjajan napad Salcburga, ali je Alison u dva navrata odlično intervenisao i sprečio vođstvo domaćeg tima.

5. minut - Uzvraća Liverpul. Mohamed Salah se našao ispred Cicana Stankovića, a ali je austrijski golman odlično intervenisao.

3. minut - GOOL! Napoli vodi 1:0 golom Arkadijuša Milika.

2. minut - Odličan početak fudbalera Salcburga. Liverpul je sabijen na svoju polovinu.

18.55 - Počeli su dueli u Salcburgu i Napulju.

18.24 - Poštovani čitaoci, dobro veče i dobro došli na blog povodom duela poslednjeg kola u Ligi šampiona.

Zelenski postao meta Rusije? Sledi osveta Moskve za teroristički napad! (VIDEO)

Šefovi Službe bezbednosti, Glavne obaveštajne uprave Ukrajine i predsednik Volodimir Zelenski biće eliminisani raketnim udarima, avionima ili specijalnim snagama Oružanih snaga Rusije. Prema navodima, doneta je odluka da se eliminiše jedan broj vojno-političkih lidera Ukrajine visokopreciznim, bespilotnim sredstvima ili dejstvima specijalnih snaga ruske vojske. Da li je ovakava scenario moguć i šta bi on doneo svetu, u "Info jutru" govorio je reditelj Ljubiša Ristić.