26.02.2020

15:56 >> 14:50

(VIDEO/FOTO) ZVEZDA OČAJNA PRED DERBI! Ben u 75. minutu spasio crveno-bele poraza u Inđiji!

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su samo 1:1 na gostovanju Inđiji u 23. kolu Superlige Srbije

Bledo izdanje pulena Dejana Stankovića i to pred derbi sa Partizanom koji je na programu u nedelju (18.00). Inđija je okončala niz crveno-belih od sedam uzastopnih pobeda u domaćem prvenstvu.

Zvezda je treći put u ovoj sezoni ostala bez pobede u Superligi, a u "večiti" derbi ulazi sa 62 boda. Partizan zaostaje 14, ali uz meč manje sa Proleterom (18h) .Crveno-beli gubili su od 36. minuta utakmice, Krasić je doneo prednost Inđiji, ali je Ben u 75. doneo egal šampionu Srbije.  Bod ekipe Aleksandra Janjića je značajniji jer je izboren sa desetoricom, nakon što je sudija Novica Anđelovski pokazao drugi žuti karton Čermelju. Takođe, igralo se vrlo žetoko u Inđiji, pa je sudija pored crvenog kartona pokazao i devet žutih.

ZVEZDIN REKORD ZA ISTORIJU! Crveno-beli nadmašili generaciju iz 2014. godine!

STANKOVIĆ BOLJI OD MILOJEVIĆA! Fudbaleri Zvezde opčinjeni su novim trenerom!

Šampion Srbije nije se proslavio tokom prvih 45 minuta. Puleni Dejana STankoviča nisu pošteno ni zapretili domaćinu. Inđija je povela posle 36 minuta igre i to nakon prve prave šanse. Purtić je dobro uposlio Ognjena Krasića koji je pobegao odbrani, nisu uspeli da ga zaustave Rodić i Babić, izašao je sam pred Borjana pa rutinski pogodio dalji ugao za 1:0.Usledilo je veliko slavlje domaćina, dok je trener Zvezde Dejan Stanković regagovao prilično iznervirano pored aut linije.

Zvezda je teško dolazila do opasne zone, gosti su igrali sporo, bezidejno, pa odbrana domaćih nije imala mnogo problema da ih zaustavi.

DEKI IMAO PORUKU ZA LALATOVIĆA PRED DERBI! Tokom utakmice ne poznajem ni rođenog brata!

PRVI VELIKI PROBLEM ZA DEKIJA! Zvezda bez udarne igle u večitom derbiju?

Dejan Stanković je odmah reagovao na poluvremenu, izveo je Vulića i Gavrića, a uveo Garsiju i Pavkova. Krenula je žestoka ofanziva Zvezde sa dvojicom napadača. Inđija je umalo u 60. minutu preko Bastajića povećala vođsto, ali je Borjan odlično intervenisao, kao i minut gasnije golman Inđije posle šuta Gobeljića.

Odolevala je Inđija u nastavku, ali izdržala do  75. minuta.  Gobeljić je ubacio loptu u kazneni prostor, a El Fardu Ben snažnim udarcem zakucava fudbal u mrežu za 1:1.

Usledili su siloviti napadi šampiona Srbije preko Bena, Nikolića, Gobeljića, ali nije bilo promene rezultata - 1:1 u Inđiji.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

INĐIJA - CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:0)

Strelac: Krasić u 36. minutu - Ben u 75. minutu

Stadion: FK Inđija. Sudija: Novica Anđelovski.

INĐIJA: Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić – Bastajić (od 73. ), Banjac (od 61. Dimitrov), Purtić, Tomić (od 84. Milosavljev), Čermelj.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić – Petrović, Vulić (od 46. Garsija) – Ben, Nikolić, Gavrić (od 46. Pavkov) – Vukanović.

Drugo poluvreme

Kraj - 1:1 u Inđiji!

94. minut - Šut Garsije, ali pored gola.Ostaje 1:1.

90. minut - Igraće se još šest minuta.

90. minut - Sada Gobeljić šutira, ali brani golman Inđije.

90. minut - Nema gola za Zvezdu, Babić nije uspeo da smesti loptu u mrežu.

87. minut - Opet gužva na terenu, igrači u klinču, ali su se strasti brzo smirile.

85. minut - Inđija ostaje sa 10 igrača, Čermelje je dobio drugi žuti karton.

83. minut - Petrović je sada šutirao, ali interveniše Čermelj.

80. minut - Poslednjih 10 minuta meča u Inđiji! Čeka nas drama!

75. minut - GOL! Zvezda je izjednačila na 1:1! Nikolić je s loptom spojio Gobeljića, koji je proigrao Bena, a on vratio utakmicu na početak. Delirijum među navijačima Zvezde.

73. minut - Nova izmena u ekipi Inđije. Izlazi Bastajić, u igri Janjić.

73. minut - Pokušaj Nikolića ali lako je domaćin izašao na kraj sa ovom pretnjom.

70. minut - Sve je više nervoze i tenzije na terenu kako se utakmica bliži kraju.

69. minut - Pokušaj Pavkova, ali  ništa od ove prilike za Zvezdu.

61. minut - Menja Inđija. Umesto Banjca u igri je Dimitrov.

61. minut - Gobeljić u šansi. Najbolja prilika za Zvezdu, ali je odlično intervenisao Preković. Nogom brani golman Inđije.

61. minut - Čermelj je dobio žuti karton, napravio je prekršaj i sprečio kontru Zvezde. Šesti žuti karton za Inđiju.

60. minut - Opet  opasno pred golom Zvezde. veliku šansu imao je Bastajić,posle dodavanja Krasića, ali je Borjan intervenisao i ovog puta sačuvao svoj gol.

58. minut - Tomić je bio u akciji, završio je na zemlji, ruke je koristio Gobeljić, ali sudija nije reagovao.

51. minut -  Udarac Bena iz slobodnjaka, preko zida, ali i preko gola, Ostraje 1:0 za Inđiju.

50. minut - Jovanić je napravio faul na Pavkovu. Lepa pozicija za Bena.

48. minut - Čarke na terenu, nervozni su jedni i drugi. U klinču se našlo nekoliko igrača, a sudija je opet delio žute kartone.  Pankov i Purtić su "požuteli".

47. minut - Pokušaj Garsija, ali bezuspešan.

46. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi! Garsija je na terenu umesto Vulića, a Pavkov umesto Gavrića.

Prvo poluvreme

45+2 - Još jedan prekršaj, žuti karton za Bastajića. Ovo je četvrti žuti karton za Inđiju.

45. minut - Žuti karton za Nemanju Vidića. Sa leđa, bez namere da ide na loptu, startovao je nad Benom, koji se brzo pridigao.

44. minut - Rodić sada pravi faul.Banjac je ostao na zemlji, ali se brzo pridigao.

42. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, ali ništa od ove prilike za crveno-bele.

36. minut - GOL! Inđija vodi 1:0! Ispala je odbrana Zvezde, Krasić je prošao pored Rodića i babića, nije uspeo Rodić da ga stigne, a igrač Inđije je levicom matirao Borjana za vođstvo svog tima.

35. minut - Ponovo je "požuteo" štoper domaćih, ovoga puta Jovanović. Laktom je udario Vukanovića.

33. minut - Ben je sada pokušao, bio je ovo udarac u okvir gola, ali je golman Inđije bio na mestu.

30. minut - Crvena zvezda bez konkretne šanse tokom  prvoh pola sata igre, Inđija se dobro brani i odoleva gostima.

29. minut - Pokušava Gajić sa levog krila, ali njegovo centriranje ne daje prave rezultate.

24. minut - Krenuo je Banjac ka golu Zvezde, ali zaustavio ga je na vreme Petrović.

21. minut - Ben je pokušao da uhvati makazice ali je samo završio na zemlji.

18. minut - Novi slobodan udarac za Zvezdu, na drugoj stativi je bio Vukanović, ali nema promene rezultata.

13. minut - Krasić je sada zapretio crveno-belima, Gobeljić je naleteo na Borjana prilikom intervencije golmana gostiju. Dobro je, nije došlo do povrede.

12. minut - Vulić je ubacio loptu u gazneni prostor Inđije, ali nakon gužve bolje su prešli domaćini, jer su sačuvali svoj gol.

11. minut - Prvi žuti karton. Dobio ga je Miloš Mihajlov posle starta nad Vukanovićem.

9. minut - Gavrić je sada zapretio golmanu Prekoviću, ali sačuvao je svoj gol.

8. minut - Banjac pada pred golom Zvezde, nisu se mnogo bunili fudbaleri Inđije, sudija domahuje rukom. A da je bio prekršaj bio bi van šesnaest metara.

6. minut - U dosadašnjem delu utakmice bez konkretnih prilika ni na jednoj strani.

4. minut - Neoprezan start Krasića na Babiću, koji se odmah pridigao.

1. minut - Utakmica je počela!

13.50 - Na sajtu Superlige stoji i dalje da je startnoj postavi Mateo Garsija. Međutim, došlo je do previda, jer se El Fardu Ben zagreva i zauzeće mesto u timu.

13.12 - Očekivalo se da šansu u Inđiji dobije Mirko Ivanić, međutim, nije u protokolu za današnji me.

13.10 - Trener Crvene zvezde Dejan Stanković kao što je i najavio napravio je nekoliko promena u timu. U startnu postavu se vratio Miloš Vulić, ali je najveće iznenađenje izbor u napadu. Zbog rovitosti Boaćije, Pavkova i Tomanea, Stanković je odlučio da napad crveno-belih predvodi Aleksa Vukanović.

13.00 - Dobar dan i dobrodošli na Informer.rs, koji će uživo pratiti meč 23. kola šampionata Srbije između Inđije i Crvene zvezde.