23.05.2020

17:30 >> 17:14

(VIDEO) DORTMUND GAZI POSLE PAUZE! Da li se šampionska trka završava u utorak?

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda nastavili su sa odličnom igrom nakon pauze te su u 27. kolu Bundeslige bez mnogo problema savladali Volfsburg u gostima sa 2:0

Šampionska trka u Bundesligi mogla bi da bude završena već u utorak nakon utakmice Dortmunda i Bajerna, a nakon pobede u Volsburgu jasno je da "milioneri" u sjajnom raspoloženju očekuju Klasiker i sudar sa velikim rivalom.

(VIDEO) FUDBALE, DOBRO DOŠAO NAZAD! Dortmund silan u derbiju Rura, radovao se i Grujić!

Ni drugi meč Dortmund nije primio pogodak, a postigao je šest. Posle 4:0 protiv Šalkea sada je Volfsburg prošao "malo bolje". Strelci su bili Gereira i Hakimi nakon dve odlične kontre. "Milioneri" su tako došli na bod zaostatka od Bavaraca koji od 18.30 igraju protiv Ajntrahta iz Frankfurta.

Veliki trijumf upisala je i ekipa Bajer Leverkuzena na gostovanju Borusiji u Menhengladbahu (3:1) pa su sada "farmaceuti" pretekli današnjeg rivala sa kojim će do kraja šampionata voditi borbu za Ligu šampiona. Lajpcig je sada pao na petu poziciju.

Junak pobede bio je Kaj Haverc sa dva pogotka, dok je trijumf potvrdio Bender. Nadu domaćinu dao je Tiram.

Trijumf je upisala i ekipa Verdera u Frajbrugu golom Bitenkura. Domači su postigli pogodak u 90. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda pa je Miloš Veljković mogao da se raduje.

Jedini nerešeni ishod viđen je u Paderbornu gde je istoimeni domaćin odigrao 1:1 sa Hofenhajmom.

Golove sa svih mečeva pogledajte u nastavku.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

BUNDESLIGA 27. KOLO (15.30):

Borusija Menhgladbah - Bajer Leverkuzen 1:3 (0:1) (52. Tiram - 7. i 59. Haverc, 81. Bender)

Frajburg - Verder 0:1 (0:1) (19. Bitenkur)

Paderborn - Hofenhajm 1:1 (1:1) (9. Srbenji - 4. Skov)

Volfsburg - Borusija Dortmund 0:2 (0:1) (32. Gerero, 78. Hakimi)

KRAJ!

89. minut - Crveni karton i za Verder! Bargfrede dobija drugi žuti i za njega je utakmica završena!

84. minut - Fudbaler Volfsburga Klaus dobija crveni karton nakon VAR provere.

81. minut - GOOOOL! Pobedu potvrđuje i Leverkuzen! Bender strelac!

78. minut - GOOOOL! Dortmund verovatno i rešava pitanje pobednika! Hakimi koristi asistenciju Sanča!

59. minut - GOOOOL! Havarc iz penala vraća Leverkuzenu prednost!

52. minut - GOOOOL! Tiram donosi izjednačenje Menhengladbahu!

46. minut - Nastavljene su utakmice!

POLUVREME!

32.minut - GOOOOOL! Geroro! Vodi Dortmund protiv Volfsburga!

19. minut - GOOOOL! Verder vodi u Frajburgu golom Bitenkura!

9. minut - GOOOOL! Posle devet minuta već je 1:1 u Paderbornu! Izjednačenje domaćima donosi Srbenji!

7. minut - GOOOOL! Leverkuzen vodi na "Borusija parku", Haverc pogađa!

4. minut - GOOOOL! Hofenhajm vodi protiv Paderborna! Skov je strelac!

15.30 - Utakmice su upravo počele!

15.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima 27. kola Bundeslige. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja sa stadiona širom Nemačke.

Primenjene umetnosti važan deo projekta izgradnje beogradskog metroa

Sporazum o saradnji za aktivno uključenje studenata i nastavnog osoblja u projekat izgradnje beogradskog metroa potpisali su juče dekan Fakulteta primenjenih umetnosti prof. Goran Čpajak i direktor JKP „Beogradski metro i voz” Andreja Mladenović. Ovim preduzeće dodatno razvija saradnju sa fakultetima u cilju unapređenja struke, inovacija i tehnološkog razvoja i, od ustanova iz prvenstveno tehničke struke, proširuje je i na fakultete iz oblasti društveno-humanističkih nauka.