18.10.2020

14:43 >> 19:16

(VIDEO) PENAL, CRVENI KARTON I PODELA BODOVA! Bez pobednika u 163. "večitom derbiju"

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno (1:1) u utakmici 11. kola Superlige Srbije

Ekipa Partizana je stigla do vođstva u uvodnoj fazi utakmice kada je Filip Stevanović iskoristio kiks mladog Strahinje Erakovića i posle dodavanja Takume Asana je zatresao mrežu gostiju, pa je Milan Borjan već u petom minutu kapitulirao.

Ipak, bod Crvenoj zvezdi doneo je Aleksandar Katai iz penala 15 minuta pre kraja utakmice. Sudija Novak Simović je na belu tačku pokazao nakon kornera kada je Miloš Jojić u kaznenom prostoru povlačio Sekua Sanoga. Zvezdina "desetka" je sa 11 metara poslao loptu u jednu, a Vladimira Stojkovića u drugu stranu i tako postavio konačan rezultat.

Osim golova, Partizan je imao nekoliko zrelih šansi, ali je Crvena zvezda uglavnom imala inicijativu. Najbolju šansu za Partizan propustio je Lazar Marković u 41. minutu kada je izašao sam ispred Borjana, ali se obrukao, dok je sa druge strane Marko Gobeljić u sedmom minutu drugog dela pogodio stativu.

Takođe, veoma bitan momenat dogodio se u 15. minutu utakmice kada je Sejduba Suma izašao iz igre zbog povrede, a u samoj završnici je Seku Sanogo dobio drugi žuti karton, pa je nekoliko minuta ranije morao da napusti igru.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:0)

/Stevanović 5 - Katai 75 p/

STADION: FK Partizan (Beograd), SUDIJA: Novak Simović (Lovćenac)

CRVENI KARTON: Sanogo 90+3

PARTIZAN: V. Stojković, Miljković, S. Marković (od 88. Vitas), Banjak, Urošević - Zdjelar, Natho (od 62. Smiljanić) – F. Stevanović (od 62. Lutovac), Suma (od 15. L. Marković), Jojić (od 88. Obradović) – Asano. TRENER: Aleksandar Stanojević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić (od 69. Gajić), Degenek, Eraković, Rodić – Sanogo, Gavrić (od 46. Spiridonović), Nikolić, Ben (od 69. Pavkov), Katai (od 90+1. Petrović) – Falćineli (od 84. Vukanović). TRENER: Dejan Stanković.

DRUGO POLUVREME

KRAJ - Utakmica na stadionu Partizana završena je rezultatom 1:1!

90+3. minut - Drugi žuti karton dobija Seku Sanogo! Udario je Markovića laktov u skoku i završio je meč ranije.

90+1. minut - Njegoš Petrović menja Aleksandra Kataija.

90. minut - Šutirao je Spiridonović, ali jako loše. Igraće se još pet minuta.

89. minut - Asano je pokušao atraktivno petom da pošalje loptu u mrežu, ali je lopta prošla malo pored stative.

88. minut - Ivan Obradović i Uroš Vitas ulaze umesto Miloša Jojića i Svetozara Markovića.

87. minut -  Lola Smiljanić je pokušao makazicama da ugrozi Borjana.

86. minut - Žuti karton dobija i Milan Gajić zbog prigovora.

84. minut - Aleksa Vukanović menja Dijega Falćinelija.

82. minut - Strahinja Eraković je dobio žuti karton zbog prigovora, pošto je Simović dosudio korner za Partizan.

80. minut - Žuti karton dobija i Milan Pavkov, a tada je Svetozar Marković hteo da se obračuna sa njim. U nastavku je i Bojan Ostojić na klupi crno-belih "požuteo".

79. minut - Žuti karton dobija Degenek zbog povlačenja Asana u kontranapadu.

Degenek povlači Asana

76. minut - Protestvovao je Aleksandar Stanojević kod sudijske ekipe, prvenstveno zbog kornera koji je prethodio penalu, a ne zbog samog sviranja jedanaesterca.

75. minut - GOL 1:1! Aleksandar Katai je poslao loptu u jednu, a Stojkovića u drugu stranu.

Crveno-beli slave gol

73. minut - Penal za Zvezdu! Miloš Jojić je posle kornera vukao Sanoga za dres i Novak Simović je pokazao na belu tačku. Tom prilikom je Jojić dobio žuti karton.

73. minut - Šutirao je Katai, ali je lopta zakačila nekog od igrača Partizana, pa je završila u korneru.

69. minut - Milan Pavkov i Milan Gajić menjaju El Fardua Bena i Marka Gobeljića.

63. minut - Prvi žuti karton za Partizan je dobio Lazar Marković.

62. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Milan Smiljanić i Aleksandar Lutovac su zamenili Bibrasa Natha i Filipa Stevanovića.

61. minut - Jojić je centrirao iz slobodnog udarca, ali je Banjak šutirao pored gola.

Maki Banjak čisti ispred ostalih

60. minut - Novi žuti karton za Zvezdu. Gobeljić je uklizao Markoviću i zasluženo je javno opomenut.

59. minut- Proigrao je Ben Kataija, ali je ofanzivac crveno-belih iz voleja šutirao visoko preko gola.

56. minut - Katai je pokušao da kazni pogrešno dodavanje Vladimira Stojkovića, ali je slabo šutirao, pa kapiten Partizana nije imao problema da zaustavi taj šut.

Katai i Stevanović u duelu

52. minut - Stativa! Gobeljić je bio u odličnoj šansi, ali je pogodio samo okvir gola.

46. minut - Utakmica je nastavljena, a prvu izmenu je napravio Dejan Stanković. Srđan Spiridonović je zamenio Željka Gavrića.

PRVO POLUVREME

Poluvreme - Partizan vodi minimalnim rezultatom golom Filipa Stevanovića. Osim toga, crno-beli su imali još jednu ogormnu šansu i jednu malo slabiju, dok je Zvezda imala jednu veliku priliku za izjednačenje i nekoliko korektnih. Takođe, vredno pomena je i da je Suma posle četvrt časa igre napustio teren zbog povrede oka.

45+1. minut - Falćineli propušta ogromnu šansu! Katai je centrirao, ali je Italijan je glavom šutirao pored gola iz izvrsne pozicije, a Stojković je zaplivao kroz vazduh, pa bi lopta sigurno završila u mreži, samo da je išla u okvir gola.

45. minut - Igraće se još četiri minuta.

44. minut - Uputio je Asano pravu raketu ka golu gostiju, ali je lopta prohujala pored stative.

Strahinja Eraković i Takuma Asano

42. minut - Na povredu se žali Veljko Nikolić.

41. minut - Kolosalnu priliku propušta Lazar Marković! Pobegao je brzonogi ofanzivac Partizana Erakoviću, ali se u situaciji jedan na jedan sa Borjanom osramotio katastrofalnim šutem.

40. minut - Lazar Marković je ostao na travi i žali se na povredu.

39. minut - Nisu crno-beli iskoristili grešku Bena. Asano je u kontri proigrao Jojića, ali je popularni Zeka šutirao veoma loše.

36. minut - Žuti karton dobija i Katai. On je treći igrač Crvene zvezde sa javnom opomenom, dok sa druge strane crno-beli i dalje nemaju kartone.

Marko Gobeljić i Miloš Jojić u borbi za loptu

31. minut - Žuti karton za Sekua Sanoga posle faula nad Lazarom Markovićem

30. minut - Malo je pao tempo igre u Humskoj.

25. minut - Dobio je sjajan pas Falćineli od Kataija, ali nije uspeo da primi loptu u situaciji kada je izašao sam ispred golmana Stojkovića.

22. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Falćineli zbog udarca laktom Natha u skoku.

Detalj sa terena u Humskoj

19. minut - Pritisak Crvene zvezde, ali i dalje bez posla za Stojkovića.

17. minut - Magija Kataija! Probio je po levoj strani ofanzivac Crvene zvezde, zavrnuo loptu na peterac, ali niko od njegovih saigrača se nije našao na pravom mestu.

16. minut - Igrači Zvezde su propustili veliku šansu posle kornera. Nikolić je loše šutirao, a u nastavku su Falćineli i Degenek mogli da ugroze Stojkovića, ali se na kraju sve dobro završilo po crno-bele.

Željko Gavrić i slobodan Urošević

15. minut - Marković je zamenio Sumu.

13. minut - Sejduba Suma se vratio u igru, ali je Lazar Marković na zagrevanju.

12. minut - Suma izgleda neće moći da nastavi meč. Ima povredu desnog oka na koje ne vidi.

11. minut - Suma se žali na povredu i lekarska ekipa mu ukazuje pomoć.

9. minut - Nova šansa za Partizan! Miljković se najbolje snašao u kaznenom prostoru posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj izblokiran.

5. minut - GOOOOOL! 1:0 za Partizan! Pogrešio je mladi Eraković kome je Suma oduzeo loptu, pa je u nastavku Asano proigrao Filipa Stevanovića na desnoj strani, a ovaj je savladao Borjana.

Stevanović i Asano slave gol

4. minut - Prilično borben start meča, ali i dalje bez šansi.

1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

- Večiti rivali su izašli na teren.

- Fudbaleri oba tima se zagrevaju na zelenom tepihu u Humskoj i spremaju se za početak meča.

Fudbaleri Crvene zvezde se zagrevaju

Crno-beli se spremaju za derbi

- Od starta meča će u crveno-belom dresu: Borjan – Gobeljić, Degenek, Eraković, Rodić – Sanogo, Gavrić, Nikolić, Ben, Katai – Falćineli. Šansu sa klupe za rezerve čekaće Popović, Pankov, Milunović, Gajić, Hajdin, Petrović, Simić, Spiridonović, Vukanović, Pavkov i Krstović.

- Partizan će utakmicu započeti u formaciji 4-2-3-1, a na terenu će se od prvog minuta V. Stojković, Miljković, S. Marković, Banjak, Urošević - Zdjelar, Natho – F. Stevanović, Suma, Jojić – Asano. Sa druge strane, na klupi za rezerve ostali su N. Stevanović Vujačić, Vitas, Ostojić, Obradović, Lutovac, Smiljanić, Pavlović, D. Stojković, L. Marković i Štulić.

- Partizan će igrati bez klasičnog napadača, pošto će ta uloga biti poverena Takumu Asanu.

- Dejan Stanković odlučio se za trojicu bonus igrača. Kao što je najavljeno Strahinja Eraković je dobio prednost u odnosu na Milunovića i Pankov.

- Meč će suditi Novak Simović iz Lovćenca.

Aleksandar Stanojević računa samo na pobedu.

- Igramo na našem stadionu, na minus osam smo, moramo da pobedimo. Ne znam šta će biti, ali nismo u situaciji da kalkulišemo. Ako ne pobedimo opet smo bodovno daleko. Zvezda je sa deset pobeda zaredom rival za poštovanje, daje dosta golova, često šutira - poručio je Stanojević pre meč u Humskoj.

Evo šta je Dejan Stanković poručio pred derbi.

Ništa nećemo lepiti po zidovima, gledaćemo da 'zalepimo' pobedu na JNA, to bi bilo najbolje. Spremni smo i spremno ćemo dočekati naredni derbi- rekao je Stanković

- Do sada su odigrana 162 "večita" derbija u prevenstvu, a uspešnija je Crvena zvezda koja ima 64 pobede. Partizan je trenutno na 47, dok je 51 put  bilo nerešeno.

Ukupno je odigrano 255 utakmica Crvene zvezde i Partizana, a crveno-beli imaju 109 pobeda, crno-beli 82, dok je bez pobednika bilo 64 puta.

-  Meč će prenositi dve televizije: Arena Sport 1 i B92.

- Partizan zbog povrede nije mogao da računa na Aleksandra Šćekića, dok Zvezda zbog korona virusa nije u mogućnosti da u timu ima Mirka Ivanića i Gelora Kangu.

-  Dobrodošli na blog našeg portala posvećen 163. okršaju između Crvene zvezde i Partizana u 11. kolu Superlige Srbje.